Mescid-i Aksa'ya yönelik yapılan saldırılar tüm Müslümanlara yöneliktir

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Başkanı Hüseyin Kalan, Mescid-i Aksa'nın İsrail tarafından ibadete kapatılması ile ilgili bir açıklama yaptı

21 Temmuz 2017 Cuma 13:20
Mescid-i Aksa'ya yönelik yapılan saldırılar tüm Müslümanlara yöneliktir
banner83
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Başkanı Hüseyin Kalan, Mescid-i Aksa'nın İsrail tarafından ibadete kapatılması ile ilgili bir açıklama yaptı.
Kalan, açıklamasında şunları kaydetti:
Her gün işgal ettiği Filistin Topraklarında yeni projeler ve katliamlar gerçekleştiren Siyonist İsrail devleti. Filistinli Müslümanları kışkırtmaya devem ediyor, son günlerde eylemlerine bir yenisini daha ekleyen Terör devleti İsrail "1967 yılından beri Mescid-i Aksa'da Müslümanlara zülüm eden, namaz kılınmasını engelleyen, Filistinlileri Mescid-i Aksa'ya sokmayan, Siyonist rejim, mescidi tamamen ibadete kapatmak için kirli planlar yürütüyor. İslam'ın ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'ya yönelik müdahale ve işgallerini sürdürmeye devam ediyor. Dünya Müslümanları için Kabul edilemez bu durum son bir hafta haftada yaşanan işgal olayı ile kabullenilemez bir hale gelmiştir. Müslümanların bu mabette ibadet etme özgürlüklerinin kısıtlanması, mescidin mekânsal ruhunu, temel insan haklarını, din ve vicdan özgürlüğünü hiçe saymak hem de insanlığın ortak kazanımları olan mabet masumiyetini açıkça ihlal etmektir. Mescid-i Aksa'ya yönelik yapılan saldırılar tüm Müslümanlara yöneliktir" İsraillin bu işgal eylemini şiddetle kınıyor derhal sona erdirilmesini istiyoruz.
Özellikle son zamanlarda başta Mısır, Suriye, Irak Libya ve son gelinen noktada Katar olmak üzere Müslümanların maruz kaldığı darbeler savaşlar ve ambargolar nedeniyle yaşadıkları zafiyet ve dağınıklıktan cesaret alan Küstah İsrail, bu tavır ve tutumlarıyla Filistinlileri sürekli olarak kışkırtmakta ve ümmetin sabrını zorlamaktadır. Böylece İslam Dünyasında son dönemlerde vuku bulan kirli oyunların arkasında kimlerin olduğu ve kimlere yayar sağladığı aşikardır. İsrail'in tüm saldırganlıklarına, hukuk ve sınır tanımazlığına gizli veya açık destek veren, Dünya devletlerini artık bu katil ve işgalci devleti desteklemelerinden vaz geçmelerini istiyoruz.
Dünyadaki hiçbir Müslüman Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırı girişimini asla kabul etmez ve etmeyecektir. Mescid-i Aksa, tıpkı Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi gibi bütün Müslümanların mukaddes ve ortak değeridir. Mescid-i Aksa'ya yapılan saldırıları, yasaklama ve kısıtlamaları, Kudüslüler üzerindeki işkence ve zulüm yapan katil devlet İsrail'i kınıyor ve lanetliyoruz. Tüm Müslüman ülkelerini Kudüs konusunda birlikte hareket etmeye davet ediyor ve yaşasın Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü diyoruz.

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv