Başkan Polat'ın Regaip Kandili Mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Regaip Kandili ve üç ayların başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı.

07 Mart 2019 Perşembe 09:50
Başkan Polat'ın Regaip Kandili Mesajı
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Regaip Kandili ve üç ayların başlaması nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Polat mesajında, Regaip Kandili’nin mübarek üç aylar boyunca yaşanacak manevi güzelliklerin habercisi olduğunu belirterek, “Müslümanlar için rahmet, bereket ve mağfiret ayları olan üç aylara kavuşmanın mutluluğunu ve hazzını yaşıyoruz. Bu mübarek gecenin tüm Müslümanların kurtuluşuna, huzuruna ve esenliğine vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.
Mübarek gün ve gecelerin insanların kalplerini yaklaştırdığını belirten Başkan Polat, “Bir kez daha hep birlikte Allah'ın bereket, rahmet ve mağfiretinin bol bol ihsan edildiği üç ayların müjdecisi Regaip Kandili'ne erişmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Böylesi günler kalplerimizi sevgiyle dolduran, birbirimize hoşgörülü ve saygılı olmamız gerektiğini bizlere hatırlatan, kardeşlik, arkadaşlık, yardımlaşma gibi duygularımızı artıran ve biz kullarını Allah'a yakınlaştıran günlerdir”
Bu mübarek günler vesilesiyle çekişmelerin ve kırgınlıkların bir tarafa bırakılması gerektiğine vurgu yapan Polat, “Kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için bir arada olalım. Başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada barış ve kardeşliğin hâkim olmasını temenni ediyorum. Edilen duaların ve tövbelerin kabul gördüğü, yüreklerin nurla dolduğu Yüce Mevla’nın sonsuz affından merhametinden ve iyiliğinden bol bol yararlanıldığı bu mübarek gecede birlik ve beraberliğimizin artmasını temenni ediyorum. Ülkemizin ve bütün İslam âleminin üç aylarını ve Regaip Kandilini tebrik eder, hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan dilerim” dedi.

 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv