Başkan Kiraz'ın 15 Temmuz Mesajı

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 15 Temmuz Darbe Girişiminin 1. yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı

15 Temmuz 2017 Cumartesi 14:35
Başkan Kiraz'ın 15 Temmuz Mesajı
banner83
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, 15 Temmuz Darbe Girişiminin 1. yılında yaptığı yazılı açıklamada “Darbe girişimi Türkiye'nin anayasal düzenine, demokrasimize ve kardeşliğimize yapılmış hain bir saldırıdır” dedi.


Kiraz, yaptığı açıklamada, bugüne kadar gerçekleşen tüm darbelerin ve darbe girişimlerinin demokratik, laik ve hukuk devletini ortadan kaldırmayı hedeflediğine vurgu yaparak, yıllardır tüm kamu kurumlarında sinsice örgütlenen FETÖ mensuplarının 15 Temmuz 2016 da hain planlarını hayata geçirmek istedikleri belirtti.


Darbe girişimin vatanını milletini seven subaylar, sokağa çıkarak canlarını siper eden yurttaşlar ve tüm siyasi partilerin ortak duruşu ile püskürtüldüğünü belirten Kiraz, 15 Temmuz tüm Türkiye’ye devlet yönetiminde yapılan yanlışlıkların bedelinin ne kadar ağır olacağını da göstermiştir. Yıllardır tüm kurumları bir cemaate teslim edenler, eğitimden sağlığa, hukuktan orduya devletin neredeyse tamamını cemaatin yönetmesine izin verenlerin yaptıkları yanlışın bedelini 249 yurttaşımızın ödemesi acı bir gerçektir.15 Temmuz, liyakatin ne kadar önemli olduğunu, kamuya personel alımlarında şeffaflığın ne kadar değerli olduğunu göstermiştir” dedi.


15 Temmuz gecesi darbeye karşı direnirken hayatlarını kaybeden hemşehrilerimiz Fuat Bozkurt, Zekeriya Bitmez, Engin Tilbaç ve Ramazan Sarıkaya başta olmak üzere 249 şehidimizi ve yüzlerce gazimizi şükranla anıyorum. 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv