Başkan Göçmen'in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Çağdaş gazeteciler derneği Malatya Şube Başkanı İbrahim Göçmen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle bir mesaj yayımladı

09 Ocak 2018 Salı 14:52
Başkan Göçmen'in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı
Başkan Göçmen, mesajında şu ifadelere yer verdi;
Basın özgürlüğünün yaşamsal tehditlerle karşı karşıya olduğu, halkın haber alma hakkını savunmak ve pratik olarak bu hakkı kullanmak için çalışan gazeteciler, AKP iktidarı döneminde yıllardır cezaevi, işten atılma, hedef gösterme ve görev başında her türlü şiddet ve tehdit altında çalışmaktadırlar.

Bu durum, gazetecilik emek ve meslek örgütlerinin mesleğin ilkelerini ve meslektaşların haklarını savunmak için daha örgütlü ve kararlı şekilde mücadele etmesi ihtiyacını doğurmaktadır.

Çağdaş Gazeteciler Derneği, olarak bizler gazetecilik meslek ilkelerini, gazetecilerin çalışma hak ve özgürlüklerini örgütlü mücadeleyle savunan bir yapı olarak varız ancak bugün daha kararlı ve güçlü olmak zorundayız.

Mesleğin ve meslektaşların baskı, şiddet, işten atılma, tutuklanma ve hatta öldürülme tehdidiyle karşı karşıya kaldığı günümüzde, 10 Ocak çalışan gazeteciler bayramını inanın buruk olarak kutluyoruz.

ÇGD olarak bizler her zaman her yerde meslektaşlarımızın çalışanlarımızın hak ve hukukunu korumak kollamak onlarla birlikte ağlamak gülmek onlarla birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Bu vesile ile burukta olsa 150 den fazla meslektaşımız “ gazetecilik “ yaptığı için ceza evinde olsa da bizler ÇGD olarak ülkemizin çıkarları doğrultusunda halkımızın haber alma özgürlüğünün en iyi şekilde uygulanması yapılması için zor şartlarda da olsa mesleğimizi çalışanlarımızla birlikte icra etmeye devam ediyoruz devam edeceğiz.

Bu vesile ile tüm çalışan gazetecilerin baskılara rağmen görevini yaz kış demeden yapan meslektaşlarımızın bayramını kutluyorum.


İbrahim Göçmen

Çağdaş gazeteciler derneği

Malatya şubesi Başkanı

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv