Bakan Tüfenkci’nin Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 24 Temmuz Basın Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı

24 Temmuz 2017 Pazartesi 16:51
Bakan Tüfenkci’nin Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı
banner83
Bakan Tüfenkci'nin mesajı şöyle;
Toplumun habere, bilgiye ve fikre ulaşmasını, haberin yayılmasını sağlayan gazeteciler, kamuoyu oluşturmak ve kamu vicdanının sesi olmak gibi hayati bir göreve sahiptir. Basın yayın meslek ilkeleri ve etik değerlere uygun olarak görevlerini yerine getiren gazeteciler ve medya kuruluşları, demokrasinin gelişmesine bulundukları katkının yanı sıra demokrasinin dayandığı temel güçlerden biri olan toplum adına denetleme işlevini de yerine getirirler.

Basın-yayın organları ve gazetecilik mesleği toplumun her alanı için gereklidir. Nitekim bunu 15 Temmuz gecesinde de açık bir şekilde gördük. Darbe kalkışmasının yaşandığı saatlerde, hangi ideolojide hangi görüşte olursa olsun Türk basını demokrasisine sahip çıkmak adına her türlü tehdide karşı tek yürek olmuş, darbecilere karşı yayınlarını sürdürmüş, halka demokrasi direnişinde cesaret vermiş ve tüm dünyaya örnek olacak bir yayıncılığa imza atmıştır.

O gece basınımız ekranlarını darbecilere değil millete teslim etmiştir. Hain darbecilerin kurşun ve bomba attığı her meydanda ve her köşede bir basın mensubumuz mutlaka yer almış ve milletimizin gözü, kulağı, sesi olmuştur. En kritik saatlerde Başkomutanımız Cumhurbaşkanımızın halka hitabını ekranlara getiren basınımız, darbe girişiminin seyrini değiştirmiştir.

Bu vesileyle, tüm basın-yayın organlarımıza ve gazetecilerimize demokrasiye verdikleri destekten ve özverili yayınlarından dolayı teşekkür ediyor, tüm basın emekçilerimizin Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyorum.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv