Türk atletizmi takdiri hak ediyor

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, atletizmin "özel bir takdiri hak ettiğini" söyledi.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
Türk atletizmi takdiri hak ediyor
banner83
 Makamında Avrupa Atletizm Şampiyonası ve Avrupa Dağ Koşusu'nda dereceye giren başarılı sporcuları kabul eden Kılıç, atletizmden güzel haberlerin arka arkaya geldiğini belirtti.
 

Londra Olimpiyatları'nın Türkiye açısından ilklerin olimpiyadı olacağına dikkati çeken Bakan Kılıç, sözlerine şöyle devam etti: 

''Sizleri ağırlamaktan dolayı mutluyum. Güzel haberler arka arkaya geliyor. 88 yıllık olimpiyat tarihi boyunca en fazla branş ve en fazla sporcu ile 2012 Londra Olimpiyatları'na katılıyoruz. Kadın sporcular erkeklerin önüne geçti. Verdiğimiz desteğin karşılığını alıyoruz. Pekin'e 20 bayan sporcuyla katılmıştık, bunu 3 kat arttırdık. Yarım yüzyıldan bu yana takım sporlarından katılamıyorduk. 114 sporcumuz Londra yolcusu.'' 

Paralimpik branşta da katılım sayısını 4 kat arttırdıklarını vurgulayan Suat Kılıç, ''En iyi uçanlar ve kaçanlar arasındayız. Başbakanımız her an kalben sizin yanınızda olacak. Başarılarınızı başbakan düzeyinde yaşıyoruz. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Türk spor tarihine zincirleri kıran sporcular olarak geçeceksiniz'' dedi. 

Kılıç, bakanlık olarak her zaman sporcuların yanında olacaklarını belirterek, ''Atletizm özel takdiri hak ediyor. Her biriniz benim gözümde birer rol modelsiniz. Biz canla başla yanınızda olacağız. Olimpiyatlardan güzel haberler geldikçe isimlerinizi yaşatmaya çalışacağız'' dedi. 

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, kabulün ardından sporculara ve yetkililere birer plaket verdi. 

Kabulde, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Atletizm Federasyonu Başkan Vekili Ergüder Uzun ve başarılı sporcularla antrenörleri hazır bulundu.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv