Rusya, 2018 Dünya Kupası için 21 milyar dolarlık bütçe ayırdı

Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev 2018 Dünya Kupası hazırlıkları için 21 milyar dolarlık bütçe ayırdıklarını açıkladı.Konuyla ilgili hükümet toplantısında açıklamalarda bulunan Başbakan Medvedev, uluslararası etkinliklere ciddi bütçeler...

13 Haziran 2013 Perşembe 15:39
Rusya, 2018 Dünya Kupası için 21 milyar dolarlık bütçe ayırdı
banner83
Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev 2018 Dünya Kupası hazırlıkları için 21 milyar dolarlık bütçe ayırdıklarını açıkladı.

Konuyla ilgili hükümet toplantısında açıklamalarda bulunan Başbakan Medvedev, uluslararası etkinliklere ciddi bütçeler ayırdıklarını belirtti. Medvedev, “Toplamda 21 milyar dolarlık bütçe ayırdık. Bu paralar olabildiğine etkili ve şeffaf bir biçimde harcanmalı.” diye konuştu. Medvedev, harcamaların sadece dünya kupası için değil her alanda belirttiği ölçüler çerçevesinde kullanılması gerektiğini vurguladı.

2018 Dünya Kupası maçları başta Rusya’nın başkenti Moskova olmak üzere St. Petersburg, Samara, Saransk, Rostov-na-Donu, Soçi, Kazan, Kaliningrad, Volgograd, Nijniy Novgorod ve Ekaterinburg gibi 11 farklı şehrinde oynanacak.

2018 Dünya Kupası final ve ilk yarı final maçı Msokova’nın Lujniki Stadyumu’nda ikinci yarı final maçı ise Saint Petersburg kentinde inşa edilecek yeni stadyumda oynanacak.
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv