Malatya Yetiştirme Yurdu Spor Başarıya Doymuyor

Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı olan Malatya Yetiştirme Yurdu Spor Kulübü 2011-2012 yılı spor sezonunda aldığı başarılarla göz doldurdu.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Malatya Yetiştirme Yurdu Spor  Başarıya Doymuyor
banner83
 MALATYA YETİŞTİRME YURDU SPOR KULÜBÜ 2012 SPORTİF BAŞARILARI

 13-18 yaş arasındaki gençlerin futbol,hentbol,voleybol ve atletizmde aldığı başarılar gençlerin spora olan tutkusunu orta çıkardı.

Malatya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hidayet Bozkurt göreve başladığı günden itibaren spora önem verdiklerini belirterek şunları kaydetti “Yurtta kalan gençlerin sosyal ve sportif anlamda halkla iç içe olmak amacıyla liglere katıldık. Şampiyonluktan ziyade yarışmacı bir takım oluşturup, lige renk katmak istedik.Gençlerin bir arada kaynaşması birlikte bir şeyler paylaşmanın önemini kavramaları için spor faaliyetlerine önem veriyoruz.Böylelikle gençler birlik ve beraberliği daha iyi kavrayacaklar” Dedi.

Yetiştirme Yurdu Spor Kulübü Beden Eğitimi Öğretmeni olan Halit Taş’a da teşekkür eden Bozkurt başarılarının devamını diledi.

YETİŞTİRME YURDU SPOR KULÜBÜ 2012 SPORTİF BAŞARILARI

Yetiştirme Yurdu Spor Kulübü Beden Eğitimi Öğretmeni olan Halit Taş bu yıl güzel bir sezon geçirdiklerini belirterek futbol,hentbol,voleybol ve atletizmdeki başarılarını anlattı.

Taş;
1994-1999 doğumlular arasında yapılan Yıldız Erkekler Hentbol Liginde Yurt olarak 1. Olduk.

1993-1997 doğumlular arasında yapılan Genç Erkekler Hentbol Liginde Yurt olarak 2.olduk.

1997-2000 doğumlular arasında yapılan Küçükler Hentbol liginde Yurt Olarak 2. Olduk.

Voleybol ise 1993-1997 doğumlular arasında yapılan Genç Erkekler Voleybol Liginde yurt olarak 3.olduk.

Atletizmde ise Doğu ve Güneydoğu Yıldızlar Atletizm Liginde ise Yurt olarak 1. Olduk.

Malatya Amatör Spor Kulüpleri futbol ligine 5 sezondur katılmadıklarını belirten Taş yeniden faaliyete başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek Yetiştirme Yurdu Spor Kulübü U13 ve U19 Futbol liginde 5. Olduklarını söyledi.

U13 Liginde 5. olan Yetiştirme Yurdu Spor Kulübü kaptanı 13 yaşındaki Cebrail BAYSALOĞLU duygularını şöyle ifade etti. “İlk defa bu sezon liglere katıldık. Takım arkadaşlarımla birlikte güzel bir sezon geçirdik. Bu sezon hocalarımızdan ve takım arkadaşlarımdan çok şey öğrendim. Birlik ve beraberlik duygumuz bize başarıyı getirdi.” Diye konuştu.

U19 liginde ise 5. Olan Yetiştirme Yurdu Spor Kulübü kaptanı Abdulkadir RUFAİOĞLU ise duygularını şöyle ifade etti. Rufaioğlu “ Bu sene çok iyi bir başarı elde edemedik. Ama futbol ligine başlamamız çok iyi oldu. İnşallah 2013 sezonunda takım olarak şampiyonluk için çok iyi bir performans sergileyeceğimize inanıyorum” dedi

Yetiştirme Yurdu Beden Eğitimi öğretmeni Halit Taş faal olarak Badminton,satranç,yüzme,masa tenisi,basketbol ve buz pateni de yaptıklarını da ekledi.
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv