İl Spor Merkezlerinin açılışı gerçekleştirildi

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından İl Spor Merkezlerinin açılışı gerçekleştirildi...

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
 İl Spor Merkezlerinin açılışı gerçekleştirildi
banner83
 Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen açılış törenine Spor Genel Müdürlüğü Temsilcisi ve Spor Kontrolörü Necdet AYAZ, Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Memnune DENİZHAN, Spor Şube Müdürü Ömer DAĞDELEN, TFF Bölge Müdürü Fahrettin ESERDİ, MASKF Başkanı Seyfullah ÖZDEMİR, İl Temsilcileri, antrenörler, sporcular ve sporcu aileleri katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Spor Genel Müdürlüğü Temsilcisi ve Spor Kontrolörü Necdet AYAZ , İl Spor Merkezlerinin çocukların ve gençlerin gelişimine büyük katkı sağladığını ifade ederek, “Topluma ve millete faydalı bireyler olabilmeniz, zararlı alışkanlıklardan uzak durmanız ve boş vakitlerinizin en iyi şekilde değerlendirilebilmesi için spora yönlendirilmeniz gerekiyordu. Teşkilatımız bu düşünce doğrultusunda geleneksel hale getirerek, okullar tatil olduktan sonra il spor merkezlerini açmaktadır. Malatya İl Spor Merkezlerinde şu ana kadar 2 Bin 933 kişi kayıt yaptırdı biz bu sayıdan gayet memnunuz” dedi.

Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Memnune DENİZHAN ise, “Çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, onlara sporu sevdirmek; sporu bir yaşam biçimi haline getirerek, onların zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak ve ruhen sağlıklı bir nesil yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla İl Spor Merkezlerini açtık. Çocuklarımızın vatanını ve milletini seven, hoşgörülü, liderlik ve arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi ve güzeli takdir edebilen, saygılı, kendini kontrol edip, kurallara uyan, erdemli sporcular olarak yetiştirmesini istiyoruz. Okulların tatile girdiği şu günlerde çocuklarımızın yılın stres ve sıkıntısından kurtularak, rahatlamalarını sağlamak; yeni arkadaşlar edinmek, aynı zamanda spor kulüplerinin altyapısını oluşturmak amacıyla her yıl olduğu gibi bu yılda İl Spor Merkezlerini açtık” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Halk Oyunları, Taekwondo ve Cimnastik ekipleri gösterilerinin ardından açılış töreni sona erdi.banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv