banner327

Başkan Adil Gevrek; Malatya'lıların Birliği Her Şeyden Önemli

Malatya Kale Futbol Turnuvası ve Malatya Arguvan Ve Arapgir Futbol Turnuvası Açılışı da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

20 Mart 2017 Pazartesi 22:41
Başkan Adil Gevrek; Malatya'lıların Birliği Her Şeyden Önemli
Malatya Kale Futbol Turnuvası ve Malatya Arguvan Ve Arapgir Futbol Turnuvası Açılışı da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
İstanbul’da yaşayan Malatya’lı İlçe ve Köy Derneklerinin Her Yıl olduğu gibi bu yılda geleneksel hale getirdiği Futbol Turnuvaları yoğun ilgi görmeye devam ediyor.
Özellikle Gurbette yaşayan Malatya’lılar çeşitli etkinliklerle her fırsatta bir araya gelip birlik ve beraberliği sağlamak adına Futbol Turnuvası organizasyonları yaparak özellikle hemşericilik bilinci ile ve Memleket hasretini , sevdasını ve özlemini bir nebzede olsa gidermek adına yoğun gayret gösteriyorlar.
Havalarında ısınması ile başlayan Malatya İlçe , Köy ve Mahalle Dernekleri Futbol Turnuvalarının biri olan Malatya Kale Futbol Turnuvası ve Malatya Arguvan Ve Arapgir Futbol Turnuvası Açılışı da yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Turnuva Açılışlarına Eski Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır , Malatya’lı olan İstanbul AK Parti Milletvekili Halis Dalkılıç , Yine Aslen Malatya Arapgir’li olan CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi , ( MASTÖB ) Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Genel Başkanı ve aynı zamanda Evkur Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek ve Yönetim Kurulu Üyeleri , MASTÖB Avrupa Yakası Şube Başkanı Aziz Damar , Dernek Başkanları ve Üyeleri , Eski Yeni Malatyaspor'lu yönetici ve Milli Sporcu Nusret Öncü , Futbol Takımlarının Başkan , Teknik Heyet ve Futbolcular ve çok sayıda Malatya’lı taraftarlar Turnuva Açılışına katıldı.
Turnuvaya katılan Vekiller ve Başkan Adil Gevrek’in başlama vuruşu ile Malatya Kale Futbol Turnuvası ile Malatya Arguvan ve Arapgir Futbol Turnuvası ‘nın startını da vermiş oldu.
Başkan Adil Gevrek; Kazanan Her Zaman Malatya Olacak
MASTÖB ve Evkur Yeni Malatyaspor Kulüp Başkanı Adil Gevrek başlama vuruşundan sonra , müsabakaların centilmence ve kardeşçe geçmesini dileyerek , bu tip turnuvalarda kazanmanın ve ya kaybetmenin bir anlamı olmadığını ve kim kazanırsa kazansın yada kaybetsin kazanan her zaman bizim kardeşliğimiz Malatya sevdamız olacaktır. Amacımız bur da bir arada olup bir nebzede olsa memleket hasreti gidermek , gurbette Malatya’lıların birliğini beraberliğini sağlamaktır. Ben bu vesile ile katılan tüm takımlara ve oyunculara başarılar diliyor maçların sertlik ve sakatlık olmadan kardeşçe oynanmasını diliyorum.
Başkan Adil Gevrek ayrıca bugün burada bizleri yalnız bırakmayan Bakanımıza , Milletvekillerimize , Dernek Başkanlarımıza ve Üyelerine ve tüm Malatya’lı hemşerilerime de çok teşekkür ediyorum diyerek takımlara ve oyunculara başarılar diledi.
 
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325