Oktay Vural:AKP İmralı gölgesinde politika yapıyor

Oktay Vural: "AKP Zana koalisyonu, BDP'den rol çalmaya çalışıyor. BDP'yi bile Kürt sorununu asimile etmekle suçlayacak kadar BDP'nin rolünü üstleniyorlar. Bari Leyla Zana'yı Kadın Kolları Genel Başkanı yapın. Gelecek seçimlerde de aday gösterin."... "Adalet Bakanı 'İmralı hatırası' fotoğrafı çektirsin. Kılıçdaroğlu ve Zana da fotoğrafa katılabilir. BDP, PKK gölgesinde politika yapıyordu, şimdi AKP İmralı gölgesinde politika yapıyor."

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
Oktay Vural:AKP İmralı gölgesinde politika yapıyor
banner83
 Başbakan ve Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana'nın görüşmesini "Leyla ve Mecnun buluşması" olarak tanımlayan Vural, "Başbakan görüşme sonrasında Zana için, "Yanlışı gören, doğruları söylüyor" diyor. Başbakan bu sözleri söylediğinde 1 polisimiz şehit oldu. Allah Başbakan'a izan versin. Doğru olan ne? Hangi doğru? Apo'ya ev hapsi mi doğru? Terörle mücadele edenlerin hapiste, teröristlerin villalarda olmaları mı doğru? Zana'nın doğrularından başka doğrumuz yok mu? Zana, "TSK operasyonları durdursun, anadilde eğitim isteriz, KCK operasyonları dursun, ateşkes ilan edin" diyor. Bunlar mı doğru? Başbakan'ın doğruları buysa, AKP'ye oy verenlerin doğrularıyla hiç uyuşmuyor. Başbakan analarımızın gözyaşlarını döktüre döktüre PKK'nın taleplerinin doğru olduğunu söylüyor."

"Başbakan'ın oturduğu o koltuk artık yüktür. Adeta BDP Eş Genel Başkanı" diyen Vural, sözlerine şöyle devam etti: "Zana ile yarışa girmiş durumdalar. Banma arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim. Kılavuzun buysa, milleti götürdüğün yer uçurumdur. Oslo'da yürütülen süreci ve protokolleri millete hazmettirmek için psikolojik harekat yürütülmektedir. Bu millete açık olun, dürüst olun. Kapalı kapılar ardında ev hapsini konuşmak yerine; mert olun, çıkın yüreklice söyleyin niyetinizi. Bu milletin anına şanına yakışmıyor olanlar. Zana aşkı hepsini sarmış. AKP- Zana koalisyonu, BDP'den rol çalmaya çalışıyor. BDP'yi bile Kürt sorununu asimile etmekle suçlayacak kadar BDP'nin rolünü üstleniyorlar. Aynı dağın gülleri bunlar. Bari Leyla Zana'yı Kadın Kolları Genel Başkanı yapın. Gelecek seçimlerde de aday gösterin."

Özel Yetkili Mahkemelerle ilgili verilen önergenin bir gece yarısı operasyonuyla olduğunu söyleyen Vural, önergenin Komisyondan ve Meclis'ten saklandığını savundu. Vural, "Bizim önemli bir devlet geleneğimiz ve aklımız vardır ancak devlet aklı kullanılmadı. Konuyla ilgili tasarı bile getirilmedi. Çünkü Bakanlar Kurulu içinde anlaşmazlık var. Görüşmeler felç olmuş, ortak irade yok artık. Hükümetin düştüğü duruma bakın. Parlamentoda milletin iradesini temsil ediyoruz. En azından 'getirin komisyonda bir gün tartışalım' diyoruz onu dahi kabul etmiyorlar. Bakan bile konuşmadı. Parmak demokrasisi işledi ve önerge kabul edildi." şeklinde konuştu.

Özel yetkili mahkemelerin 'günah keçisi' ilan edildiğini sonra da pazarlık aracı olarak kullanıldığını öne süren Vural, "Bu süreçlerin bir numaralı sorumlusu AKP'nin ta kendisidir. Sanki sütten çıkmış ak kaşık. Yargı da ikili bir yapılanma olmuştur. Şimdi ak mahkemeler olacak, görevlendirecekler.
Başbakan ve adamları yeni bir koruma zırhına büründürülmüştür. Yeni bir dokunulmazlığa kavuştular. 'İyi darbe', 'kötü darbe' anlayışı içerisinde 27 Nisan'ın sorumlusu yargı sürecinden kaçırılmıştır ama İlker Başbuğ yargılanacaktır. Çünkü mezara kadar götürülecek sırlar vardır. AKP, 'ben kendi derin devletimi, hukuka aykırı işlem yapanları koruyacağım' demiştir, özeti budur.''

Vural, önergeyle, devletin birliğinin ve bütünlüğünün bozulması, Anayasa'yı ihlal, yasama organına karşı suç ve silahlı çete kurma gibi suçların da koruma zırhı kapsamına alındığını ileri sürerek, ''Bunlara ilişkin izin müessesi var. Hükümet'e karşı silahlı isyan... Böyle bir konuyu savcılık görecek Başbakan'a diyecek ki; ''silahlı isyan var, izin verir misiniz?'' Derin devlet işte bu. 'Hani devlet içinde çete olur mu' diyordunuz? Böyle konuları Başbakan ile ilişkinledirmek bile bühtandır. Demek ki derinlerde çok daha büyük, başka şeyler var'' diye konuştu.

Terör ve bölücülük propagandası yapanlara da af getirildiğini öne süren Vural, ''Getirilen düzenlemenin cücüğü, terör propagandası ve bölücülüğün affıdır. İş, Terörle Mücadele Kanunu'nun kaldırılmasına kadar gidebilir'' dedi.

Toplantı sonrası soruları cevaplayan Vural, Beşşar Esad'ın bir gazeteye verdiği ropörtajda, "Artık acil durumda Türkiye'den arayacak yetkili bulamıyoruz" sözlerini şöyle değerlendirdi: "Bize verilen bilgiler çerçevesinde Türkiye haklıdır. Yabancı devlet adamının ifadelerine göre yorum yapmak da doğru olmaz. Hükümet bazı ABD ve Avrupa ülkelerinin gazına gelmiştir. Büyükelçi çağrılmış, diplomatik ilişkiler kesilmiş ve bilgi alışverişini sağlayacak mekanizma kalmamıştır. Ancak hiçbir şey, uçağımızın düşürülmesini haklı gösteremez. Psikolojik bir harekatla karşı karşıyayız. Türkiye'nin haklılığını ortaya koyacak girişimler devam ettirilmeli ve tüm partiler de bu süreçte bilgilendirilerek tek ses olarak dile getirilmelidir."

Vural, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Adalet Bakanı İmralı'da fotoğraf çektirsin" önerisinin sorulması üzerine şunları söyledi: "Adalet Bakanı 'İmralı hatırası' fotoğrafı çektirsin. Askerlik hatırası fotoğrafları çekilir ya yazıları da terstir. Kılıçdaroğlu ve Zana da fotoğrafa katılabilir. BDP, PKK gölgesinde politika yapıyordu şimdi AKP İmralı gölgesinde politika yapıyor. MHP'ye de tilt oluyorlar. Millete yapılacak kötülüklere alet olmadığı için Bahçeli kötü adam. Yaptıkları pazarlığın içinde hepimizin egemenliği var. Yaptıkları yanlarına kar kalıyor. Tüm yapılanlar, terörle mücadele uğruna can veren insanlarımızın ruhlarını öldürmektedir."
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv