KPSS adeta ticari bir mala dönüşmüştür

Özcan Yeniçeri: "İddialara göre, KPSS terör örgütünün finansmanında bile kullanılmaktadır. KPSS'nin kopyaya, sızdırmaya, şifrelemeye uygun bir yapısının olması, terör örgütü mensuplarını dahi harekete geçmeye teşvik ediyor."

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
KPSS adeta ticari bir mala dönüşmüştür
banner83
 KPSS'nin bir kez daha kopya ve sızdırma iddialarıyla gündeme geldiğini belirten Yeniçeri, "ÖSYM bir sınavı daha ağzına burnuna buluşturma başarısını göstermiştir" dedi.

ÖSYM'de şifre, kopyalama ve sızdırma skandallarının sıradanlaştığını söyleyen Yeniçeri şöyle konuştu: "2010 yılı KPSS skandalının failleri MİT'in devreye girmesine rağmen hala faili meçhul kalmaya devam ediyor. 2012 yılında yapılan KPSS sınavı da yine hayatını bağlamış milyonlarca insanı kaygı, kuşku ve şüphe içine sokmuştur. ÖSYM, KPSS'de çıkan soruları henüz yayımlamamışken çıkan soruların tamamına yakını internet sitelerine düşmüştür. Sınav sorularının ticari pazarlık konusuna dönüştüğü de medyaya düşen haberler arasındadır."

Meclis Genel Kurulu'nda kabul edilen Torba Yasa ile ÖSYM'ye yeni bir görev verildiğini hatırlatan Yeniçeri, "Kabul edilen kanunla, ÖSYM'ye ölçmek, seçmek ve yerleştirmek görevinin yanına bir de şirket kurmak, kurulmuş şirketlere ortak olmak gibi bir fonksiyon daha ilave edilmiş olmaktadır. Zannedersiniz ki ÖSYM, asıl görevi olan ölçme, seçme ve yerleştirmekle ilgili görevlerini başarmış da bir şirket kurma ve şirketlere ortak olma konusu eksik kalmış. Şimdi de ÖSYM bu açığını şirket kurarak ve şirketlere ortak olarak kapatmaya çalışıyor" diye konuştu.

Son zamanlarda ÖSYM denildiğinde insanların aklına ölçme, seçme ve yerleştirme değil şifreleme, kopyalama ve sızdırma gibi kavramlar geldiğini ifade eden Yeniçeri, KPSS'nin kopyaya, sızdırmaya, şifrelemeye uygun bir yapısının olmasının terör örgütü mensuplarını dahi harekete geçmeye teşvik ettiğini ileri sürdü.

"KPSS adeta ticari bir mala dönüşmüştür" diyen Yeniçeri, "Bu iddialar gençlerin geleceğini tayinde hayati önemi olan bir sınavla ilgilidir. KPSS gibi bir kurumun yıllardır adının kopya, şifreleme ve sızdırma ile anılması anlaşılır gibi değildir. Gençlerin geleceği kopyalara, sızdırmalar ve şifrelere kurban ediliyor. İddiaların tamamı yalan ve yanlış olsa bile ortaya konulan kanıtlar ve söylentiler toplumda kurumlara karşı büyük bir güvensizlik oluşturmaktadır" diye konuştu.

Yeniçeri, ÖSYM'nin bütün iddiaları, en ince ayrıntılarıyla irdeleyip kamu vicdanını rahatlatacak şekilde kanıtlarıyla birlikte ortaya koyması gerektiğini belirtti.
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv