Kiraz:Sayın Balbay ve Haberal’ı Mecliste Görmek İstiyoruz

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz Tutuklu Milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay ile ilgili basın açıklaması yaptı...

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Kiraz:Sayın Balbay ve Haberal’ı Mecliste Görmek İstiyoruz
banner83
 Kiraz'ın Basın açıklaması şöyle:

12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinden bu yana bir yıl altı gün geçmiş olmasına rağmen, İzmir Milletvekilimiz Mustafa Balbay ile Zonguldak Milletvekilimiz Mehmet Haberal’ında aralarında bulunduğu 8 milletvekilinin tutukluluk halleri devam etmektedir.

Seçimler demokrasinin en önemli unsurudur. Bu yüzden halkın iradesinin eksiksiz olarak meclise yansıması gerekir.

Genel Seçimler öncesinde milletvekillerimiz adaylık başvurularını yapmışlar ve başvuruları YSK tarafından kabul edilmiş.

Bu milletvekillerimiz halktan da destek alarak mecliste halkın sesi olma hakkını elde etmişlerdir.

Bu milletvekillerimize, meclisimiz de bütün özlük haklarını vermiştir.

Tutuklu olan vekillerimiz maaşlarını almaktadır. Sigorta vb. haklardan faydalanmaktadır. Fakat görev yapamamaktadırlar.

Cumhuriyetimizin demokratik ve hukuk devleti niteliklerine uymadığını düşündüğümüz bu durumu , bütün Cumhuriyet Halk Partisi örgütleri olarak bir kez daha kınıyoruz.

Bu çerçevede bu yıl 12 Haziran – 19 Haziran tarihleri arası bu haftayı “ Milli İradeye Özgürlük” haftası olarak değerlendiriyoruz.

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir anlayışından hareketle halkın oylarıyla seçilmiş olan ve halk adına mecliste görev yapması gereken milletvekillerimiz Milli İradeye Özgürlük kapsamında değerlendirilmesini ve en azından kalan sürelerini mecliste çalışarak geçirmelerini talep ediyoruz.

Bu Sayın milletvekillerimiz dokunulmazlık istemiyorlar.

Dokunulmazlık zırhına bürünelim, yargılanmayalım ve dava zaman aşımına uğrasın gibi bir talepleri kesinlikle söz konusu değil.

Yine bu ülkede geçmişte hukuksuzluklar ve faili meçhul olaylar , karanlık olaylar dönem dönem yaşanmıştır ve yaşanmaktadır.

Elbette bizler bu karanlık olayların aydınlığa çıkarılmasını, bütün bağlantılarının mutlaka hesap vermesi gerektiğini yıllardır savunuyoruz ve savunmaya devam edeceğiz.

Bu ülke darbelerden dolayı çok bedeller ödemiş çok acılar yaşanmıştır. Darbelerin bütün izleriyle mutlaka bu ülkeden silinmesi gerekir.

Darbecilerin de mutlaka yargılanması ve gereken cezaları alması gerekir.

Bizler bunu sonuna kadar savunuyoruz. Fakat henüz cezaları kesinleşmemiş ve ne zaman kesinleşeceği de belli olmayan milletvekillerimiz Sayın Balbay ve Haberal’ı mecliste istiyoruz.

Yargılanmalarına mecliste görev yapmaları engel değildir diye düşünüyor ve bir kez daha Balbay ve Haberal’a özgürlük diyoruz. 18.06.2012Enver KİRAZ

CHP Malatya İl Başkanı
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv