Başkent’te büyük buluşma 30 Haziran’da

AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, 19 Mayıs Stadyumu’nda 30 Haziran’da yapılacak İl Kongresiyle ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Başkent’te büyük buluşma 30 Haziran’da
banner83
 30 Haziran Cumartesi günü saat 17.00’de gerçekleştirilecek olan AK Parti Ankara İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresiyle ilgili kongrenin yapılacağı 19 Mayıs Stadyumunda AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan tarafından bir basın toplantısı düzenlendi.

Kongre süreci ve hazırlıklarının basına aktarıldığı toplantıda, AK Parti kongrelerinin salonlardan stadyumlara taşındığını belirten Alparslan, AK Parti Ankara İl Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’nin de kentin en büyük stadı olan 19 Mayıs Stadyumu’nda yapılacağını söyledi. Kongreyle ilgili titiz bir çalışma içinde olduklarını ifade eden Alparslan, “AK Parti artık bir dünya markası. Burası başkent. Başkentten sayın Genel Başkanımızın, Başbakanımızın katılıp tüm Türkiye’ye hatta tüm dünyaya vereceği mesajların buradan ona yakışır şekilde katılımıyla, coşkusuyla, görselleriyle ona layık olması için özel bir hazırlık yapıyoruz.” dedi.

Kongrede halk oyunları gösterileri, görsel etkinlikler, sinevizyon sunumlarının yapılacağını bildiren Alparslan, şunları söyledi:

“Statta hem tribünlerin, hem merdivenlerin, hem çim sahanın tamamının kullanılması ve dışarıda kurulacak led ekranlarla yüz bin Ankaralı’nın burada ağırlanmasını ve bu demokrasi şölenimize, bu bayramımıza katılımını organize ediyoruz. Tüm ilçelerimizden, tüm mahallelerimizden toplu taşıma araçları ile rahatlıkla transferin sağlanması için ciddi bir hazırlık içindeyiz. Katılanların kongre sonrası evlerine rahat dönmeleri konusunda da aynı hassasiyeti gösteriyoruz. Buraya katılan herkese günün anısına Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile organize ettiğimiz şekilde AK Parti Hatıra Ormanı’nda kendilerinin de bir fidanı olması için ağaç sertifikası vereceğiz. Yine her katılımcıya Başbakanımıza ithafen “Başımızın Tacısın” yazılı şapkalar dağıtılacak.”

Kongrede bir sürprizin olup olmayacağının sorulması üzerine Alparslan, “Bir sürprizimiz olacak. Ancak o güne kadar sürpriz olarak kalsın. Belki Türkiye’de ilk defa yapılacak yurt dışından gelen bir gösteri olacak. Burası başkent bu sebeple ‘Biz biriz, beraberiz, birlikte Türkiyeyiz’ sloganıyla bu konseptimizi kongremizde oturtuyoruz. 7 bölgenin tüm halk oyunlarının sergilendiği, finalinde de herkesin aynı oyunu oynadığı bir halk oyunları gösterisi planlıyoruz.” yanıtını verdi.

Bir gazetecinin, AK Parti’nin İstanbul’da düzenlenen yoğun katılımlı kongresini hatırlatıp, “Ankara’daki kongrede ne gibi farklar olacak?” sorusu üzerine Alparslan, şunları kaydetti: “Burası başkent, onu ön plana çıkaracak birtakım imkanlarımız var. Onun haricinde katılımın özellikle yoğun olması bizlerin en önemli isteği. Burada Başkentlilerin sıcağa, okulların kapanmasına ve turizm sezonu olmasına rağmen Genel Başkanımızı, Başbakanımızı yoğun bir katılımla ve samimi bir coşkuyla burada karşılayacağını düşünüyoruz. Stadyumda tribünlerde 30 bin kişi oluyor. Merdiven boşluklarının da kullanılmasıyla bu sayı 40 bine çıkıyor. Çim sahanın tamamı ayakta kullanılmasıyla bir tribünler kadar insanı da bu bölüm alıyor. Dışarda da led ekranlarla stadın etrafında da bir coşku halkasını oluşturmak için orada da 20 bin kişi planladık. Dolayısıyla yüz bin kişilik bir net hedefimiz var.”

Murat Alparslan, konuşmasının ardından stadyumda dolaşarak çalışmaları inceledi.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv