Ağbaba:Zalimin Yaktığı, Devletin Baktığı 2 Temmuzu Unutmayacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Sivas Katliamı anma Temmuzu katıldı.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
Ağbaba:Zalimin Yaktığı, Devletin Baktığı 2 Temmuzu Unutmayacağız
banner83
2 Temmuz 1993’te Sivas’ta Pir Sultan Abdal Kültür Derneği tarafından organize edilen “Pir Sultan Abdal Şenlikleri” sırasında Madımak Oteli’nin yakılarak, 33 yazar, ozan, aydın ile 2 otel çalışanının hayatlarını kaybettiği Sivas Katliamı’nın 19. yıldönümünde düzenlenen anma törenlerine binlerce kişi katıldı.Cumhuriyet Halk Partisi’nden çok sayıda Milletvekilinin hazır bulunduğu anma etkinliklerine , CHP Malatya örgütü tarafından da 4 otobüs katılım sağlandı.

Ağbaba yaptığı değerlendirmede, “Sivas Katliamının 19. yıldönümünde , Sivas’ta binlerce kişi ile birlikte anma etkinliklerine katılıyoruz. Sivas , insanlık tarihinin en unutulmaz , en acı günlerinden biridir. Katliamın ardından ,skandallarla dolu dava süreci, devletin bazı failleri yıllardır yakalamaması , Can’ları yanan insanların yüreklerini bir kez daha yakmıştır. Ancak, zalimin yaktığı, devletin baktığı 2 Temmuz’u sadece acılarla ve üzüntülerle anmak yeterli değildir.. Sivas, bir daha yanmasın diye, insanlarımız nefrete kurban girmesin diye hepimize büyük görevler düşmektedir” dedi.

MALATYA’DAN YÜZLERCE KİŞİ KATILDI

Öte yandan Sivas Katliamını anma etkinliklerine CHP Malatya Örgütü’nden de yoğun katılım sağlandı. CHP İl Başkanı Enver Kiraz, Merkez İlçe Başkanı AbdulvahapAyzabar’ın da aralarında bulunduğu 4 otobüs ile Sivas’a giden Cumhuriyet Halk Partililer anma etkinliklerine katıldıktan sonra akşam saatlerinde Malatya’ya döndü.

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv