Ağbaba'dan Tören Eleştirisi

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu'nun törende isminin telaffuz edilmemesini eleştirdi..

30 Mart 2013 Cumartesi 23:58
Ağbaba'dan Tören Eleştirisi
banner83
 Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Şehit pilotlar için düzenlenen askeri törende CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun isminin hiç telaffuz edilmemesini eleştirdi. Ağbaba, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yanıtlanması isteği ile hazırladığı soru önergesinde “Asker AKP Hükümetinden çekiniyor mu?” Diye sordu.


Ağbaba’nın soru önergesi metni şu şekilde;

Akdeniz'de keşif uçuşu yaparken düşürülen uçakta şehit olan pilotlar Yüzbaşı Gökhan Ertan ile Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy için Malatya'da düzenlenen askeri törende katılımcılardan TBMM Başkanı, Başbakan ve Genel Kurmay Başkanı 2 şer kez telaffuz edilmesine rağmen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismi hiç telaffuz edilmemiştir. Bu durum törene katılanlar tarafından tepkiyle karşılanmıştır.

Bu çerçeveden hareketle ;

1-Askeri törenlerde protokol sıralaması , resmi protokol sıralamasından farklı mıdır? Katılımcı sunumlarında sıralama nasıl yapılmaktadır?

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ismi bilerek mi teleffuz edilmemiştir? Böyle bir durum söz konusu ise ilgililer hakkında bir işlem yapılması düşünülmekte midir?

3-Malatya’da düzenlenen askeri törende ki durum askerin AKP Hükümetinden çekincesi olduğunun göstergesi midir? Bir resmi tören de bile bu çekincenin yer almasını Bakanlığınız nasıl değerlendirmektedir.
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv