Ağbaba,Ağaç Katliamını Meclise Taşıdı

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba , Malatya Belediyesi tarafından cumartesi gecesi gerçekleştirilen ağaç katliamı ile ilgili İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından yanıtlanması istemi ile TBMM Başkanlığına bir soru önergesi verdi

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Ağbaba,Ağaç Katliamını Meclise Taşıdı
banner83
 CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın , Malatya Belediyesi tarafından cumartesi gecesi gerçekleştirilen ağaç katliamı ile ilgili İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin tarafından yanıtlanması istemi ile TBMM Başkanlığına  verdiği soru önergesi şöyle:

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

  

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı İdris Naim ŞAHİN tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

  

                                                                                                                      Veli AĞBABA

                                                                                                                  Malatya Milletvekili

 

 1-Malatya Belediyesi tarafından 26 Mayıs gecesi Çarmuzu yolu olarak bilinen Turgut Temelli Caddesi üzerindeki en az 50 yaşındaki ağaçlar kesilerek odun haline getirilmiştir.150’ye yakın ağacın gece yarısı kesilmesi Malatyalıların tepkisine sebep olmuştur.

 

Bu çerçeveden hareketle;

1-Malatya Belediyesi’nin bir gecede 150 ağacı kökünden kesilerek katletmesi sonrası  Bakanlığınıza ulaşan  bir şikayet var mıdır? Varsa nasıl bir işlem yapılmıştır?

2-Malatya Belediyesi tarafından cadde ve sokakların güzelleştirilmesi amacıyla daha önce de ağaçlar sökülerek başka yerlere taşınmıştır. Belediye tarafından bugüne kadar kaç ağaç sökülmüştür? Bu ağaçlar nerelere dikilmiştir?

3-Malatya Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve yaygın basına da konu olan tanesi bin liranın üzerinde fidan alımı ihalesi ile ilgili tartışmalar devam ederken , yarım asırlık ağaçların kesilerek odun haline getirilmesini Bakanlığınız nasıl değerlendirmektedir?

4-Gece yarısı yapılan ağaç kesme operasyonu esnasında, elektrik kablolarının koparıldığı, kanalizasyon borularının patlatıldığı,  telekom santrallerinin devrildiği  izlenmiştir. Çevrede yaşayan halkın hayatının tehlikeye atılarak gerçekleştirilen ağaç katliamı sonrası yetkililer hakkında işlem başlatılması düşünülmekte midir?

 

 

banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv