Karaciğer Nakli Sürekli Eğitim Kursu'na Uluslararası Katılım

Türkiye Karaciğer Nakli Derneği, bu yıl başlattığı ‘Karaciğer Nakli Sürekli Eğitim Kurs’ projesinin ilk uygulamasını Malatya İnönü Üniversitesi’nde gerçekleştirdi.

30 Mart 2013 Cumartesi 23:57
Karaciğer Nakli Sürekli Eğitim Kursu'na Uluslararası Katılım
banner83
 İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü’nün ev sahipliğinde Turgut Özal Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan ‘ Canlıdan Karaciğer Nakli’ konulu kursun açılış programına Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Karaciğer Nakli ve İstanbul Florence Nighingale Hastanesi Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yaman Tokat ve Karaciğer Nakli Derneği Başkan Yardımcısı ve İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz katıldı.

Duyurulduğu günden itibaren yoğun katılım talebi gören program bu yıl yurtdışı katılımcılarına yönelik planlandı. Aralarında Güney Afrika, Polonya, Mısır, Hindistan ve Bosna Hersekli cerrahların bulunduğu 22 kursiyer cerrah, Prof. Dr. Yaman Tokat ve Prof. Dr. Sezai Yılmaz başkanlığında İnönü Üniversitesi Karaciğer Nakli ekibinden ‘canlıdan canlıya karaciğer nakli’ alanında eğitim alacaklar. İki gün sürecek olan kurs uygulamalı ve teorik olarak iki bölümden oluşmakta. Gelen katılımcılar ameliyatları izleyip derslere katılacaklar ve kurs sonunda sertifika alacaklar.
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv