Turgut Özal Tıp Merkezinde İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Yapıldı

Program çerçevesinde TÖTM Göğüs Cerrahi kliniği öğretim üyesi İSG Birimi sorumlu işyeri hekimi Doç. Dr. Hakkı Ulutaş’tan bilgi verdi.

02 Ekim 2017 Pazartesi 23:45
Turgut Özal Tıp Merkezinde İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Yapıldı
banner83
“Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” kapsamında İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi İş Sağlığı Ve Güvenliği Biriminin (İSG) Eylül ve Ekim aylarında dörder oturum olarak planlanan eğitimin ilk ayağı TÖTM Başhekimi Prof. Dr. Hakan Parlakpınar, Hastane Müdürü Ahmet Sönmez, İnönü Üniversitesi İSG Koordinatörü Murat Arpa, Türk Sağlık Sen Malatya şube başkanı Şinasi Yıldırım, başkan yardımcısı Mehmet Köse, Sağlık Sen Malatya şube başkanı Mehmet Bingöl ile yönetim kurulu üyeleri ve hastane çalışanlarının yoğun katılımıyla 25-27. 09. 2017 tarihlerinde tamamlandı.
Program çerçevesinde TÖTM Göğüs Cerrahi kliniği öğretim üyesi İSG Birimi sorumlu işyeri hekimi Doç. Dr. Hakkı Ulutaş’tan bilgi verdi. Doç.Dr. Ulutaş, işyerimizde iş sağlığı ve güvenliğinin sağlanması, mevcut sağlık ve güvenlik şartlarımızın iyileştirilmesi için başhekimliğimizin desteğiyle 5 işyeri hekimi, 6 diğer sağlık personeli, 12 iş güvenliği uzmanı ile beraber görev yaptıklarını ifade etti.
Verdikleri İSG hizmetlerinin bir parçası olan eğitimlerin önemine değindi. Eğitim planı doğrultusunda ilk aşamada Yard. Doç. Dr. Adil Başkıran ile birlikte;
* Meslek hastalıklarının sebepleri
* Hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması,
konularında eğitim verdiklerini, ikinci aşamada Doç. Dr Yüksel Toplu, Dr. Abdullah Keyfo Kama, Dr. Ömer Uçur beylerin sunumuyla;
* Biyolojik ve psiko sosyal risk etmenleri
* İlk yardım, konularında eğitim planladıklarını belirtti. Ayrıca katılımcılara eğitim sonunda sertifika verileceği bilgisini paylaştı.
Büyük özveri ile işlerini yapan çalışanlarının kendileri için değerli ve kıymetli olduklarını, hastane yönetiminin de desteğiyle birim olarak çalışanlarda iş sağlığı ve güvenliği konusunda farkındalık oluşturmak, bilgilerini geliştirmek ve alınabilecek kurumsal ve bireysel önlemler tartışıldı. Meslek hastalıklarından, iş kazalarından korunmak, iş yerinden ve çalışma koşullarından kaynaklanan herhangi bir zarara uğramalarını engellemek için yapabileceklerinin en iyisini yapacaklarını ifade etti.
Çalışan katılımının yüksek olmasının kendilerini ileriye dönük umutlandırdığını belirten Doç.Dr. Ulutaş; bu programın düzenlenmesinde her türlü desteği esirgemeyen TÖTM başhekimi Sayın Hakan Parlakpınar ve hastane müdürü Ahmet Sönmez beylere, koordinatörümüz Murat Arpa’ya, İSG Birimi çalışanlarına, katılımlarıyla bizi destekleyen sendika başkan ve üyelerine son olarak hastanemizin değerli çalışanlarına teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv