Presbymax Teknolojisi İle Bir Kaç Dakikada Gözlüklere Elveda

PRESB­YMAX Lazer yön­te­mi ile bir kaç dakika gibi kı­sa bir sü­re­de, üs­te­lik gö­ze her­han­gi bir cisim yerleştirilmeden, sa­de­ce ışık te­da­vi­siy­le uzak ve ya­kın gör­me so­ru­nun­dan kur­tu­lmak artık mümkün.

08 Nisan 2017 Cumartesi 12:13
Presbymax Teknolojisi İle Bir Kaç Dakikada Gözlüklere Elveda
banner83

45 ya­şın­dan son­ra mec­bu­ri­yet ha­li­ne ge­len uzak ve ya­kın gör­me bo­zuk­lu­ğu ta­ri­he ka­rı­şı­yor.       
 PRESB­YMAX Lazer yön­te­mi ile bir kaç dakika gibi kı­sa bir sü­re­de, üs­te­lik gö­ze her­han­gi bir cisim yerleştirilmeden, sa­de­ce ışık te­da­vi­siy­le uzak ve ya­kın gör­me so­ru­nun­dan kur­tu­lmak artık mümkün.

Uzak ve yakın görme kusurlarını aynı anda düzelten bu harika teknoloji, Malatya’da yalnızca Gözde Sağlık Grubunda uygulanıyor. Malatya’da sağlık alanında ilklerin öncüsü olan Gözde Sağlık Grubu, göz sağlığında öncülüğü elden bırakmadı. Özel Gözde Hastanesi Göz kliniği yine bölgede uygulanmayıp, çareyi şehir dışında, hatta yurt dışında arayan hastalara şifa kaynağı oldu.

45 YAŞINDAN SONRA UZAK VE YAKIN GÖRÜŞÜNDE BOZULMALAR OLUYOR
Özel Gözde Hastanesi Göz kliniği operatör hekimlerinden Dr. Mete Açıkgöz, PresbyMAX cerrahisinin, uzak ve yakın görme kusurlarını tek bir operasyonda düzeltme şansı verdiğini belirtti, "Bu işlem için gözde ki tüm mesafeler için hassas bir şekilde hesaplanmış birçok fokal nokta oluşturulur. Bu şekilde bütün mesafelerde görsel alan derinliği elde edilir" dedi. 45 yaşından sonra hemen hemen herkesin uzak ve yakın görüşünde belirgin biçimde bozulma görüldüğünü dile getiren Opr. Dr. Açıkgöz, "Bu son derece normaldir. Nedeni görsel bir kusur değil, gözümüzün içindeki kendi lensimizin esnekliğini kaybetmesi ile ortaya çıkan tamamen doğal ve yaşla ilgili bir durumdur. Bunun sonucunda gözümüz artık farklı mesafelere net bir şekilde odaklanamaz. Sonuç, özellikle kısa mesafelerde bulanık görüştür" sözlerini kaydetti.
DAKİKALAR İÇİNDE HEM UZAK HEMDE YAKIN GÖZLÜKLERİNE VEDA
Uzak ve yakın görme kusuru olan, gözlüklerden kurtulmak isteyen, sağlığını güvenilir ellere teslim etmek isteyen ve yurtdışında yaşayan 47 yaşındaki hasta, yaptığı araştırmalar sonucunda göz sağlığını, Özel Gözde Hastanesi Göz kliniği operatör hekimlerinden Mete Açıkgöz’e teslim etmeye karar verdi. Çok özel bir tedavi olan PRESBYMAX Lazer tedavisi Op. Dr. Mete AÇIKGÖZ tarafından hastaya uygulandı. Tek seansta, sadece dakikalar alan operasyonun ardından, hasta hem uzak hem de yakın gözlüklerine veda etti.
OPERASYON ÖNCESİ HER HASTAYA LAZER UYGUNLUK TESTLERİ YAPILIYOR
Sürekli uzak ve yakın gözlüğü kullanmak hem günlük hayatta hem de iş hayatında kişinin konforunu bozup, çoğu zaman da sıkıntılar yaşatmaktadır. ‘PRESBYMAX EXCİMER LAZER’ tedavisi sayesinde dakikalar içinde artık her iki gözlükten de kurtulmak mümkün. Op. Dr. Mete AÇIKGÖZ tarafından uygulanan bu özel lazer sisteminde, hastanın lazer uygunluk testleri yapılır. Hastaya göz muayenesi yanında ‘METEST’ (kornea topografisi, pakimetri, pupillografi, wavefront analizi, schirmer testi, yakın simulasyon testi) dediğimiz bir dizi özel tetkikler yapılır. Bu tetkikler sonucunda hastaya PRESBYMAX'IN hangi yöntemi yapılacağı belirlenir.
HASTALAR ZAMAN SIKINTISI YAŞAMIYOR
PRESBYMAX LAZER operasyonundan geçecek olan hastalar zaman sıkıntısı yaşamaksınız. Hem tetkikleri hem de uygulamayı aynı gün gerçekleştirebiliyor. Aşama aşama yapılan uygunluk testinin ardından, hastaya aynı gün PRESBYMAX LAZER tedavisi uygulanabiliyor. Uygulama esnasında hastanın sadece cihazın içindeki yeşil ışığa bakması yeterli. Dakikalar süren lazer sonrası hasta aynı gün taburcu edilebiliyor. Presbymax Lazer sonrası hastada ağrı, sızı, yanma, batma şikayetleri görülmezken, hasta aynı gün görmeye başlayıp, hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor.
TALEP ÇOK YOĞUN
Yurtdışı ve yurtiçinden talebin oldukça yoğun çok olduğunu kaydeden OP. Dr. Mete AÇIKGÖZ, “Dünya'da 24 yılda 30 milyon kişiye lazer operasyon gerçekleştirildi. PRESBYMAX Lazer teknolojisi Dünya’yla aynı anda Türkiye'de uygulanmaya başlandı. PRESBYMAX Lazer teknolojisi, son dönemlerin lazer tedavileri arasında ki en son teknolojiye sahip uygulamasıdır” ifadelerine yer verdi.
BAŞARI ORANI YÜZDE 93
Tüm dünyada başarısı kanıtlanmış yöntem için Op. Dr. Mete Açıkgöz şunları söyledi: "PresbyMAX bugüne kadar binlerce kişiye uygulandı, sonuçlar senelerce izlendi. Alınan sonuçlar, önde gelen ve ciddi bilimsel dergilerde yayınlandı ve tüm dünyadaki göz hekimlerinin büyük ilgisini çekti. Yüzlerce hekim, kendi ülkelerinde bu yöntemi uygulamaya başladı." Yöntemin en büyük avantajlarından birinin de miyopi, astigmatizma ve hipermetropiyi düzeltmesi olduğunu vurgulayan Op. Dr. Açıkgöz, "40 yaş üzerindeki tüm insanların yüzde 85'i bu tedavi yöntemi için uygun. Hastaların yüzde 93'ünde hiçbir zaman tedavi tekrarına gerek duyulmaz, yüzde 7'sine ise uzun seneler sonra küçük bir rötuş yapılması gerekebilir" ifadelerini kullandı.

 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv