Ortez ve Protezler SGK Tarafından Karşılanacak

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi arasında sözleşme yapıldı,.Böylece bumerkezce raporedilip yine bu merkezce temin edilen ortez ve protezlerin bedelleri herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın SGK tarafından karşılanacak

11 Eylül 2017 Pazartesi 09:21
Ortez ve Protezler SGK Tarafından Karşılanacak
banner83
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ 9 Eylül 2017 tarihli ve 30175 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanmıştır.

Yayınlanantebliğ ile;

1- Bakanlığımız Sosyal Güvenlik Kurumu ile Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi arasında sözleşme yapılabilmesine imkan tanınmıştır.Böylece bumerkezce raporedilip yine bu merkezce temin edilen ortez ve protezlerin bedelleri herhangi bir kısıtlamaya tabi olmaksızın SGK tarafından karşılanacaktır. Düzenleme ile gazilerimizin ortez ve protezlerinin teminine yönelik sorunlar ortadan kaldırılmıştır.

2- Gazilerimizin tedavileri nedeniyle iller arası sevklerde hastane basamak ve mesafe kuralı kaldırılmıştır. Düzenleme ile gazilerimizintedaviye erişimleri daha da kolaylaştırılmıştır.

3- Köy korucularımız sevk zincirinden çıkartılmıştır.Böylece korucularımız sevk olmaksızın üniversite hastaneleri ve özel hastanelerden sağlık hizmeti alabileceklerdir.

Sağlık uygulama tebliğinde yapılan değişikliğideğerlendiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide Sarıeroğlu, düzenlemenin hayırlı olmasını dileyerek,“Minnet borcumuzun asla ödenemeyeceği bilinciyle vatan müdafaasında gözünü kırpmadan canını ortaya koyan şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizin ihtiyaçlarına ilişkin elimizden gelenin en iyisini yapmayadevam edeceğiz. Bu vesileyle bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv