Reis’in Yanında yer Almayan Abdullah Gül’ün Adını Parktan Silin

10 Ocak 2018, 16:34
Reis’in Yanında yer Almayan Abdullah Gül’ün Adını Parktan Silin
Ak Parti kuruluş sürecini hepiniz hatırlarsınız. 28 Şubat merhum Erbakan hocamıza hükümetten el çektirdiği bir zamanda partinin “yenilikçi” denilen genç kanadı yeni bir oluşum için kolları sıvamışlar ve kurdukları yeni partileri olan Ak Parti ile ilk seçimde de büyük bir oy alarak Merhum Erbakan’ın yarım bıraktığı yerden yollarına devam etmişlerdi.
O yıllarda henüz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli “kumpaslar” ve ayak oyunlarıyla genel başkanlıktan uzaklaştırılmıştı. Akabinde okuduğu bir şiir yüzünden mahkûmiyeti var denilerek seçilmesi de dolaysıyla partinin başına geçmesi ve başbakan olmasının önüne geçilmesi için bir şekilde engellenmişti. Nihayet o yıllarda birlikte partiyi kurduğu kader ve yol arkadaşları mevcut yasanın “arkasından dolanarak” yenilenen bir seçim bölgesinden aday gösterilerek Erdoğan’ın meclise girmelerini sağlamış ve akabinde de partinin genel başkanı olmuştu. Gerisini biliyorsunuz, hikâye uzun. Sadede gelecek olursak;
Sayın cumhurbaşkanımızın o günlerde kader birliği ettiği yol ve kader arkadaşları bugün her biri bir cenahta adeta geçmişi unutarak “birilerinin ekmeğine yağ sürüyorlar”…
Ülkemizin içinde bulunduğu süreçte her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz açık.
Gerek dışarıdan AB ve ABD destekli koronun ayak oyunları gerekse de içerideki “Bremen mızıkacıları” hemen her gün FETÖ ile de işbirliği içerisinde Sayın cumhurbaşkanımızı yıpratma gayreti içerisindeler.
Bilmem kaçıncı seçim yenilgisiyle düşüremedikleri hükümeti içeriden ve dışarıdan destekli “salya sümük ağlamasıyla meşhur” DETÖ terör örgütüyle yıkmayı denemiş ve 15 Temmuz sürecinde boylarının ölçüsünü almışlardı.
Bizim balık hafızalı bir toplum olduğumuz herkes tarafından bilindiğinden o günler sanki hiç yaşanmamış gibi bugün yeniden ve yeni ayak oyunları ile bir taraftan Sayın Devlet Bahçeli’nin önünü kesebilmek için Akşener’i sahneye sürerlerken diğer yandan da Ak Partinin kurucu kadrolarına “göz kırparak” partide “çatlak” yaratma derdindedirler.
Bir yandan devam eden FETÖ davaları “itibarsızlaştırılmak” istenmekte diğer yandan da Reis’in önünü kesebilecek yeni hamleler yapma arayışındalar.
Yeni hamleyi de ellerinde “piyon” kalmamış olmalı ki rakip takımdan “ayarttıkları” “fillerle” sürdürmek istemektedirler.
Bildiğiniz gibi daha önceleri de belli bazı “Brütüs adayları” türemiş ve muvaffak olamamışlardı. Bu seferde anlaşılan Ak Parti’yi kendi içerisinden birisiyle vurmak veya yıpratmak için önceki denemelerine benzer bir yöntemi tekrar sahaya sürmeye hazırlanıyorlar.
Ak Parti ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan sayesinde partinin genel başkanlığını, başbakanlık ve nihayetinde de cumhurbaşkanı olmuş olan yeni “Brütüs” Abdullah Gül, malum cenaha “göz kırpmış” ve çoktan “teşne” olduğunu gerek eylemleriyle ve gerekse de söylemleriyle belli etmiştir.
Erdoğan’ın içeride ve dışarıda “elini zayıflatmayı” kendilerine bir “görev” addeden bu Brütüs’lere esaslı bir ders verilmesinin zamanı geldi de geçiyor bile.
Bu satırların yazarını hepiniz yakinen bilirsiniz. Defaten ve çeşitli vesilelerle köşemde dile getirdiğim bir hususu yeniden ve son kez bir daha tekrarlamak istiyorum. Sümer Park meselesini…
Hepinizin malumu olan Büyükşehir Belediye Başkanlığımız binasının tam karşısında ki Sümer Park çalışanlarının eski lojmanlarının bulunduğu araziye Malatya’nın en büyük parkı yapılmış ve adını da Abdullah Gül Parkı olarak belirlenmişti.
Her ne kadar yüce gönüllü saygıdeğer halkımız o parka “Sümer Park” demiş olsa da resmiyette ismi Abdullah Gül Parkıdır.
Sizlerin huzurunda buradan son bir kez daha haykırarak ilgilileri uyarıyorum;
Sayın Ak Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ve il ilçe yönetimleri,
Sayın Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci,
Sayın Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı ve Malatya Milletvekilimiz Öznur Çalık hanım efendi,
Sayın Malatya Milletvekillerimiz, Mustafa Şahin, Taha Özhan, Nurettin Yaşar,
Sayın CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekilimiz Veli Ağbaba,
Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve Büyükşehir Belediyemizin güzide meclis üyeleri;
Lütfen hem kendinize, hem şehrimize ve hem de partinize karşı esaslı bir duruş gösterin ve Abdullah Gül Parkının adını değiştirerek bir adım atın.
Unutmayın ki siz böyle bir adım atmazsanız hem Reisimiz Erdoğan’ın yanında hem de biz Malatyalıların yanında olmadığınızı düşüneceğiz. Lütfen ivedilikle bir karar alın ve daha fazla uzatmadan parka yeni adını veriniz.
Serzenişlerimize ve çığlığımıza kayıtsız kalmayacağınızı umuyor ve kamuoyu adına arz ve talep ediyoruz, saygılarımızla…
 

banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv