Vali Toprak,Pütürge İlçesini Ziyaret Etti

Vali Toprak, İlçe sorunlarını müzakere edilerek talepler ve sorunlarını dinlemek ve çözüm geliştirilmesi yönünde görüşler almak için Pütürge ilçesinde ziyaretlerde bulundu

19 Mayıs 2017 Cuma 00:39
Vali Toprak,Pütürge İlçesini Ziyaret Etti
banner83
İlçe sorunlarını müzakere edilerek talepler ve sorunlarını dinlemek ve çözüm geliştirilmesi yönünde görüşler almak için Pütürge ilçesinde ziyaretlerde bulunan Vali Mustafa Toprak, inşaatı devam eden Kaymakamlık binasını kontrol ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

İlçe Kaymakamı Erkan Savar, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Polat, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ile birlikte incelemelerde bulunan Vali Toprak, Kaymakamlık binası yan tarafına yeni yapımına başlanacak olan İlçe Emniyet Binası inşaatı hakkında da bilgiler aldı.

VALİ MUSTAFA TOPRAK, DUMLUPINAR ORTAOKULUNU ZİYARET ETTİ.
İlçe sorunlarını müzakere edilerek talepler ve sorunlarını dinlemek ve çözüm geliştirilmesi yönünde görüşler almak için Pütürge ilçesinde ziyaretlerde bulunan Vali Mustafa Toprak, Dumlupınar Orta Okulunu ziyaret etti.

Dumlupınar Orta Okulu Öğrencileri tarafından yapılan Resim, el sanatları ve projelerin yer aldığı sergi açılışını yapan Vali Toprak, sergideki çalışmaları gezdi.

Projeleri ile ilgili öğrencilerden bilgi alan Vali Toprak, öğrencileri çalışmalarından dolayı tebrik ederek başarılar diledi.

Daha sonra 7. Sınıf öğrencilerinin eğitim gördüğü sınıfa geçen Vali Toprak, öğrenciler ile sohbet etti. Görmekte oldukları ders ile ilgili bilgi alan Vali Toprak öğrencilere başarılı olmaları için kendilerine güvenmelerini ve çok çalışmaları gerektiğini, bol bol kitap okudukları takdirde bilgiye ulaşmayı, bilgili olmayı ve bilginin gücüne erişmeyi öğrenebileceklerini söyledi.

 
VALİ TOPRAK, OKUMA YAZMA ÖĞRENEN BAYANLARA SERTİFİKALARINI VERDİ
İlçe sorunlarını müzakere edilerek talepler ve sorunlarını dinlemek ve çözüm geliştirilmesi yönünde görüşler almak için Pütürge ilçesinde ziyaretlerde bulunan Vali Toprak, İlçe Halk Eğitimi tarafından düzenlenen okuma yazma kursunu başarı ile bitirerek mezun olan bayanlara sertifikalarını verdi.

Vali Toprak, sertifika töreninde yaptığı konuşmasında, “mezun olan bayanlar arasında 72 yaşında herkese örnek olacak annelerimiz, ablalarımız, kardeşlerimiz var. Burada halk eğitim tarafından düzenlenen kursu başarıyla bitirerek okuma yazma öğrenmişler. Okumanın, yazmanın yaşı yoktur sözünün doğruluğunu burada bir kez daha görmüş olduk” dedi. Okuma yazma kursu süresince günlük tutan öğrencilerin günlük notlarını okuyan Vali Toprak daha sonra kursiyerlere sertifikalarını verdi.


VALİ MUSTAFA TOPRAK, İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI VE İLÇE EMNİYET AMİRLİĞİNİ DE ZİYARET ETTİ.
İlçe sorunlarını müzakere edilerek talepler ve sorunlarını dinlemek ve çözüm geliştirilmesi yönünde görüşler almak için Pütürge ilçesinde ziyaretlerde bulunan Vali Mustafa Toprak, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliğini de ziyaret etti.

İlçe Kaymakamı Erkan Savar, İlçe Belediye Başkanı Mehmet Polat, İl Jandarma Komutanı J. Albay Şerafettin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal ile birlikte İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Amirliğini de ziyaret eden Vali Toprak daha sonra Malatya’ya hareket etti.

Doğanyol ilçesini ziyareti sonrası Vali Toprak, il dönüşü Gökçe mahallesinde durarak yol üzerinde bulunan kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelerek çay içip bol bol sohbet etme fırsatı buldu.


banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv