Kozluk-Üçyaka Yolu Genişletiliyor

Pütürge ilçesinde yatırım ve hizmetlerine devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, Tepehan bölgesinde Kozluk-Üçyaka grup yolunu genişletiyor.

08 Eylül 2017 Cuma 13:06
Kozluk-Üçyaka Yolu Genişletiliyor
banner83
Pütürge ilçesinde yatırım ve hizmetlerine devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, Tepehan bölgesinde Kozluk-Üçyaka grup yolunu genişletiyor.

Pütürge’nin yol problemlerinin büyük bölümünü çözen Büyükşehir Belediyesi 18 kilometre uzunluğundaki Kozluk-Üçyaka grup yolunu 4 metreden 10 metre genişliğine çıkarıyor. 8 kilometrelik bölümü genişletilen yolda aynı zamanda asfalt öncesi altyapı çalışmaları yapılıyor.

Tepehan bölgesinde bulunan yaylalara ulaşımı kolaylaştıracak yol, bölgede yayla turizminin gelişmesine de olumlu katkılar sağlayacak. Nemrut Dağı Milli Park’a gelen yerli-yabancı turistler, bölgede açılan yollar sayesinde doğanın tadını çıkaracaklar. Pütürge’nin turizm potansiyelini artıracak yol çalışmalarını planlı şekilde hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, Tepehan bölgesinde bugüne kadar 7 adet köprü yaparak Pütürgelilerin hizmetine sundu.

Adıyaman’ın Sincik ilçesine bağlanan yol altyapı çalışmalarının devamında asfaltlanacak.

Özlediğimiz hizmetlere kavuştuk, Başkan Çakır’a teşekkür ediyoruz

Bölge halkı da yapılan yol çalışmalarından dolayı mutlu. Uzun yıllardır yollarının yapılmasını beklediklerini ifade eden vatandaşlar, “Kışın buralarda araçla gidip gelmek imkânsız. Bölgeye çok kar yağıyor. Yaz aylarında ise tozdan geçilmiyordu. Aynı zamanda yol çok dardı. Yapılan köprüler ve genişletilen yollarla özlediğimiz hizmete kavuştuk. Yollarımızın genişletilen bölümleri asfaltlandı. Büyükşehir Belediyemize ne kadar teşekkür etsek azdır. Emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır olmak üzere herkese teşekkür ederiz” dediler.

 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv