2. Bal Festivali 25 Ağustosta Yapılacak

Başkan Polat,bayram sonrası Bal Festivali’nin 2’ncisini 25 Ağustos 2018 Cumartesi günü düzenleyeceklerini söyledi.

16 Ağustos 2018 Perşembe 21:18
2. Bal Festivali 25 Ağustosta  Yapılacak
İstanbul’da katılıdığı bir programda bal festivali ile ilgili bilgiler veren Başkan Polat,bayram sonrası Bal Festivali’nin 2’ncisini 25 Ağustos 2018 Cumartesi günü düzenleyeceklerini söyledi.
Polat: “Çok güzel amaçlarla toplandık. İlk olarak öğrencilerimize burs verebilirliği görüştük ve bunu karara bağladık. Bu yıl Bal Festivalimizin ikincisini düzenlemek istiyoruz. Bu festival Pütürge’mizin ve kekik balımızın tanıtımına katkı sunmaktadır. Biz bu ürünümüzün patentini alıp, marketlerde satışını gerçekleştirmek istiyoruz. Derneklerimizde sağ olsunlar destek verecekler. Pütürge Bal Festivali ilçe merkezindeki kortej ile bir bayram havasında başlayacak, Yatılı Bölge Okulu Salonu’nda devam edecektir. Ayrıca burada birde Bal Yarışması düzenleyeceğiz. Akşam ise konserimiz olacak. Şimdiden tüm Pütürgelileri festivalimize davet ediyoruz.” dedi.
Pütürge’nin destek bekleyen bir diğer değerinin de Pütürgespor olduğunu söyleyen başkan Mehmet Polat, Pütürge Belediyespor’un 2 yıldır mağlup olmadığını ve Malatya ilçeleri arasında şampiyon olup Bölgesel Amatör Lige yüselip, çevre il takımları ile karşılaşma hakkını elde ettiklerini de hatırlatarak konuşmasına şöyle devam etti : “Artık bize maddi ve manevi destek lazım. Bu nedenle bu toplantıda bir komite kurduk. Komitemiz öğrencilere burs verebilme, Pütürge Belediyespor’a kaynak sağlama ve Bal Festivalinin kapsamı ile ilgili bir çalışma yapacak. Önümüzdeki günler inanıyorum ki Pütürge’nin günleri olacak. Ankara’da; Orman , Çevre ve Şehircilik Bakanlıkları ile görüştüm. Kubbe Tuneli İçin, Şiro Çayı’nın ıslahı için, Barajları için. Küçük Sanayi Sitesinin yapımı için. Çünkü Pütürge’nin kalkınması için makro projelere ihtiyacı vardır,dedi. 
2. Pütürge Bal Festivali 25 Ağustos 2018 Cumartesi Günü Çeşitli Etkinlikler , Yarışmalar ve Konserlerle Gerçekleştirilecek.

2. Pütürge Bal Festivali'ne Ünlü Sanatçılar Katılacak
2. Pütürge Bal Festivali 25 Ağustos 2018 Cumartesi Günü Çeşitli Etkinlikler , Yarışmalar ve Konserlerle Gerçekleştirilecek.
Pütürge Belediye Başkanı Mehmet Polat Geçen senede düzenlediğimiz Festival alanına geçeceğiz, Yatılı Bölge Okulumuzun bahçesinde düzenlenecek etkinlik alanında , Yazıhan Belediyesi Cirit Ekibi ve Halk Oyunları Ekibi Tura oyunu oynayacak. Bal Yarışması yapılacak. Konserler düzenlenecek. Festival sunumunu yine Ali Biricik yapacak. Festivalde çıkacak sanatçılar tamamıyla halkımızın doğrultusunda çağrılan sanatçılar oldu.. Tabi biz de bu doğrultuda Ahmet Satılmış , Özlem Büyük , Kahta’lı Mıçe , Baba ve Kızı diye ünlenen ve bilinen Haşim ve Gülistan sahne alacak. Ayrıca Pütürge’mizin yetiştirdiği bir birinden değerli sanatçılarda o gün konserler verecek.
Haber: Malatya haber vakti / Malatya haber ajans/ Son havadis


banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv