Vatan savunmasına katılmak isteyen herkesi Çorum'a bekliyoruz

Ağbaba, "Bu mitingde parti bayraklarımızı kullanmayacağız. Yalnızca Türk bayrakları olacak.Büyük Şeker Mitingimize, Türkiye’nin bağımsızlığı için ayağa kalkan, vatan savunmasına katılmak isteyen herkesi bekliyoruz”dedi.

05 Nisan 2018 Perşembe 16:35
 Vatan savunmasına katılmak isteyen herkesi Çorum'a bekliyoruz
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, parti genel merkezinde yaptığı basın açıklamasında, 7 Nisan Cumartesi Günü Çorum’da gerçekleştirilecek Genel Başkan Kemal Kılçdaroğlu’nun da katılacağı ‘Şeker vatandır, vatan satılmaz’ mitingine Türkiye’nin bağımsızlığı için ayağa kalkan, vatan savunmasına katılmak isteyen herkesi beklediklerini belirtti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba CHP Genel Merkezinde düzenlediği basın açıklamasında “Hükümetin 14 şeker fabrikasını özelleştirme kararı vermesinin ardından Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesi ile bir Şeker Komisyonu oluşturduk. 30’a yakın Milletvekili ve Parti Meclisi üyemizden oluşan bu Komisyon ile 42 gündür yollardayız.Özelleşen-özelleşmeyen ayrımı yapmadan, 24 şeker fabrikasına giderek işçiler, çiftçiler, esnaflar ve tepkili halkımızla ile buluştuk.Toplamda 11.612 kilometre yol yaptık, Anadolu ve Trakya’yı karış karış dolaştık. Bu süreçte yalnız değildik. Türkiye’nin dört bir yanında her siyasi görüşten, her kimlikten, her partiden insanlar ile birlikte olduk”dedi.

HALK FABRİKALARINI KORUMAK İÇİN İTTİFAK KURDU

“Biz en başından bu yana Şeker Fabrikalarının satışının, sadece burada çalışan işçileri ve üreten çiftçileri ilgilendirmediğini dile getirdik” diyen Ağbaba, “ Şeker Fabrikalarının satışı, Türkiye’nin sorunudur, bir vatan meselesidir dedik. Birileri Ankara’daki Saraylarında koltuk İttifakı kurarken, Fabrikalarını korumak için halk , şeker ittifakını, vatan ittifakını kurdu. Gittiğimiz illerde, CHP örgütlerinin yanında İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Vatan Partisi, Büyük Birlik Partisi, HDP, ÖDP vardı. Kimi fabrikalarda MHP yöneticileri de destek verdi, AKP’ye oy veren yurttaşlar da geldi” ifadelerini kullandı.

UTANIYORLAR

“ŞEKER-İŞ başta olmak üzere sendikalar, sivil toplum örgütleri, platformlar yanımızdaydı. Çünkü Şeker İttifakı, Fabrikaların satışını siyaset üstü bir mesele olarak görüyor”ifadelerini kullanan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “ Bu fabrikaları kuranlar arasında sağcı da var, solcu da var. Çünkü söz konusu vatan olduğunda, siyasi görüşler rafa kalkıyor. Biz de Şeker Fabrikalarını savunmanın bir vatan savunması olduğunu düşünüyoruz. Şeker Fabrikalarının satış talebi, işçiden, çiftçiden, Şeker-İş’ten, Ziraat odalarından, siyasi partilerden gelmedi. Bu talep dev Amerikan şirketlerinin talebi olarak geldi. Yerli ve milli olduğunu iddia eden hükümet de bu talebe “emriniz olur” diyerek yanıt verdi. Ama utanıyorlar. Şeker Fabrikalarının satışını savunabilen tek bir kişi dahi yok. İktidar milletvekilleri ve yöneticileri de dahil olmak üzere, bu fabrikaların satışı haklıdır diyebilen bir tek kişi yok”dedi.

ŞEKER VATANDIR, VATAN SATILMAZ MİTİNGİ

Ağbaba, “Bugün Türkiye topyekün satışa karşı ayaktadır. Fabrikaların satışına onay veren AKP Genel Başkanına da çağrı yapıyoruz; Eğer bu satışın arkasında isen, çık bizler gibi yüreklice meydana ve nedenlerini açıkla. Yok değilsen de, gel bu sevdadan vazgeç. Halka karşı gelmekten vazgeç. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılacağı ve meydanda on binlere, Türkiye’de milyonlara sesleneceği bir miting düzenliyoruz. 7 Nisan Cumartesi Günü saat 11.00’de Çorum Saat Kulesi Meydanı’nda gerçekleşecek bu miting ile ŞEKER VATANDIR VATAN SATILMAZ sloganımızı, tüm Türkiye’den duyulacak şekilde haykıracağız.Bu mitingde parti bayraklarımızı kullanmayacağız. Yalnızca Türk bayrakları olacak.Büyük Şeker Mitingimize, Türkiye’nin bağımsızlığı için ayağa kalkan, vatan savunmasına katılmak isteyen herkesi bekliyoruz”dedi. 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv