banner327

Türkiye'nin geleceğinde iziniz olsun

Bakan Tüfenkci, vatandaşlara sandığa gidin çağrısında bulunarak, “Her bir kardeşim sandıklara giderek demokratik haklarını kullansın. Sandığa gitmek çok önemli. Bütün kardeşlerim bu demokratik haklarını kullansın ve Türkiye'nin geleceğinde izleri, oyları olsun."dedi.

20 Haziran 2018 Çarşamba 15:33
 Türkiye'nin geleceğinde iziniz olsun
Bakan Tüfenkci, vatandaşlara sandığa gidin çağrısında bulunarak, “Her bir kardeşim sandıklara giderek demokratik haklarını kullansın. Sandığa gitmek çok önemli. Bütün kardeşlerim bu demokratik haklarını kullansın ve Türkiye'nin geleceğinde izleri, oyları olsun."dedi.


Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Özsan Sanayi Sitesi'ndeki esnaflarla kahvaltıda bir araya geldi.

Burada konuşan Bakan Tüfenkci, 24 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu belirterek, sanayi esnafının bir oyuyla Türkiye'de birçok şeyi değiştireceğini bildiğini vurguladı.

Türkiye’yi terör kıskacıyla dize getiremeyenlerin ekonomi kıskacıyla dize getirmeye çalıştıklarına dikkati çeken Bakan Tüfenkci, “Bu operasyonlar Allah’ın izniyle 24 Haziran’da ‘1’ oyunuzla bozulacak” dedi.

AK PARTİ UZAKLARI YAKIN HAYALLERİ GERÇEK YAPTI

Tüfenkci, AK Parti'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde "İnsanı yaşat ki devlet yaşasın" şiarıyla hizmet ve erdemliler hareketi olarak yola çıktığını kaydederek, şöyle devam etti:

"AK Parti Türkiye'de Allah'a hamdolsun bir sessiz devrim gerçekleştirdi. Yollarla, köprülerle, hastanelerle, limanlarıyla, üniversitelerle, havayolu, demiryolu ve karayoluyla bu devrimi gerçekleştirdi, uzakları yakın, hayalleri gerçek etti. AK Parti, sorunları torunlara havale eden bir parti olmadı. Başbakanımızın da her zaman ifade ettiği gibi sorunların üzerine gittik, gitmeye de devam ettik. Esnafımız büyüsün ki tüccarımız büyüsün, tüccarımız büyüsün ki sanayicimiz büyüsün, sanayicimiz büyüsün ki ihracatımız büyüsün düsturu içerisinde Türkiye'yi kalkındırma noktasında gayret gösteriyoruz."

AK Parti hükümetlerinin şehir içine sıkışan sanayiyi şehir dışına taşıma noktasında projeler gerçekleştirdiğini ve 10 ilde pilot projeler başlattığını hatırlatan Bakan Tüfenkci, bu illere Malatya ve Elazığ'ı da koydurduklarını, başarılı olursa tüm illerde projeyi hayata geçireceklerini aktardı.

ESNAFIMIZA ELEMAN BAŞINA CİDDİ DESTEK VERİYORUZ

Tüfenkci, sanayicinin kalifiye eleman bulmakta sıkıntı yaşadığını bununla ilgili olarak AK Parti hükümetlerinin çok ciddi destek verdiğine dikkati çekerek, “Hem kalfayı yetiştirme noktasında maddi anlamda destek veriyoruz, hem de siz alıp yetiştirirseniz bir yıllık ücretlerini biz veriyoruz. Şimdi hayata geçirdiğimiz, özellikle küçük esnafımızın yararlanmasını istediğimiz ve adını 'bir senden bir benden' koyduğumuz bir proje var. Bu projeyle yeni, genç bir arkadaşımızı iş başı yaptırdığınızda 6 aylık ücretini, sigortasını, vergi ve stopajın tamamını bizler veriyoruz. Bu da özellikle küçük esnafımız için gerçekten çok önemli bir destek. Yeni yapacağımız bu sanayi alanına buradan size söz veriyorum kalfa, çırak ve usta yetiştirecek bir okulu da o projede yapalım." diye konuştu.

HER BİR KARDEŞİM SANDIĞA GİTMELİ

24 Haziran’ın ülkenin kaderini değiştirecek bir seçim olduğunu vurgulayan Bakan Tüfenkci, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yeni bir sistem kuruyoruz. Bu sisteme Türkiye'nin bekası, istikbali ve istiklali ile ilgili bir sorun olduğu için geçtik. İnanın bu sanayilerde çalışan Suriyelilerden başlarına geleni dinlerseniz ne oyunlar oynandığını, o oyunların aynısını bir başka İslam coğrafyasında da oynandığını görürsünüz. 15 Temmuz boşuna planlanmadı, yapılmadı, arkasındaki güçler de boşuna Türkiye üzerine hesaplar yapmadı. Ama o gün o planı sizler bozdunuz, sizler o gün sivil direnişi nedir gösterdiğiniz. Allah'ın izniyle 24 Haziran'da da yine sizler sandıklara sahip çıkarak bu oyunu bozacaksınız. Her bir kardeşim sandıklara giderek demokratik haklarını kullansın. Sandığa gitmek çok önemli. Bütün kardeşlerim bu demokratik haklarını kullansın ve Türkiye'nin geleceğinde izleri, oyları olsun."

"Allah bir daha bize 28 Şubatları yaşatmasın"

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "28 Şubat sürecinin en ağır faturasını Malatya ödedi. Burada birçok arkadaşımda o 28 Şubat'ın ağır faturasını ödeyen kardeşlerim var. Bir daha 28 Şubatların yaşanmaması için bizim çok güçlü bir şekilde bir arada olmamız gerekir. 'İmam Hatip Lisesi'nde imamdan başka hiçbir yönetici olmak' diyenlere, Türkiye'de içinizden bir lider çıkardınız. Sadece millete lider değil, aynı zamanda ümmete de umut olan bir lideri, İmam Hatip Liseli cumhurbaşkanını çıkarıp, görev yapmasına vesile oldunuz" dedi.

Çalık, Önder İmam Hatipliler Derneğini ziyaret ederek, 24 Haziran seçimlerinin önemine değindi ve güçlü Türkiye için destek istedi.

Çalık, yarını inşa edebilmek için geçmişten dersler alınması gerektiğini ifade ederek, "Tarihimizi bilerek, geleceğimize yön vermemiz gerekir. Karakaş Konağı'nda emek verecek, gençlerimize yol çizecek; ahlaklı ve şuurlu bir gençliği yetiştirmek adına buradaki kardeşlerimizin çok ciddi desteği olacak. Tarihi mekana yakışacak çalışmaları da Önder İmam Hatipliler Derneği yapacaktır" dedi.

28 Şubat'ın en ağır bedelini Malatya'nın ödediğini dile getiren Çalık, "Bir dönem İmam Hatip Liseleri'nin önünün kesildiği, ayaklarının altına 50 kilogramlık ağırlıkların bağlandığı, orta kısımlarının kapatılıp çocukların kesintisiz eğitime mahkum edildiği 28 Şubat sürecini yaşayan Malatya ve Türkiye var. 28 Şubat sürecinin en ağır faturasını Malatya ödedi. Burada birçok arkadaşımda o 28 Şubat'ın ağır faturasını ödeyen kardeşlerim var. Bir daha 28 Şubatların yaşanmaması için bizim çok güçlü bir şekilde bir arada olmamız gerekir. 'İmam Hatip Lisesi'nde imamdan başka hiçbir yönetici olmak' diyenlere, Türkiye'de içinizden bir lider çıkardınız. Sadece millete lider değil, aynı zamanda ümmete de umut olan bir lideri, İmam Hatip Liseli cumhurbaşkanını çıkarıp, görev yapmasına vesile oldunuz. Türkiye Cumhuriyeti Devletini bir imam hatipli lider Recep Tayyip Erdoğan yönetiyor" ifadelerini kullandı.

Çalık, imam hatiplerin önündeki katsayı engelini kaldırdıklarını belirterek, "Biz, sizlerle birlikte yol yürümekten çok mutluyuz. Allah birlikteliğimizi daim eylesin. Bu bina sizin için sadece dört duvar, önemli olan içini doldurmaktır. Bu binanın içini, tarihi kimliğinin ruhunu oluşturmak size yakışır, size düşer" dedi.

28 Şubat Kadın Platformu Başkanı Mine İpek, 28 Şubat'ta Malatya'nın pilot bölge seçildiğini ifade etti.

İpek, 28 Şubat postmodern darbesi sırasında üniversitede eğitim gördüğünü anımsatarak, "İnönü Üniversitesi'nde eğitim görüyordum. İlk rektörümüz kışladan gelen bir komutandı. 'Başörtü hakkımız engellenemez' dediğimiz anda tutuklanıp, Elazığ yolundaki kışlaya götürüldüğümü çok iyi hatırlıyorum. DGM ile tehdit ediliyorduk. 'Sizi DGM'de yargılatıp, hayatınıza son vereceğim' deniliyordu. Birçok kez emniyete götürüldük. Malatya halkının direnişiyle bizleri bıraktılar. Mahkemede de yargılandık. Türkiye'deki 28 Şubat Platformu'nu kurarak, Türkiye'de ne kadar üniversiteden atılan, sıkıntıda olan arkadaşlarımız varsa hepsine ulaştık. Ne yapabilirizin merkezi Malatya oldu. Bu anlamda ilk tanıştığım siyasetçi Öznur ablamızdı. Kendisiyle birlikte birçok yol kat ettik. Hamdolsun bugün ülkemizde başörtülü bir kadın istediği bir üniversitede eğitim alabiliyor, aldığı eğitim doğrultusunda istediği yerde çalışabiliyor. İsteyen istediği kıyafetle istediği ortamda rahatça çalışabiliyor. Birkaç gün önce Muharrem İnce'nin '2018'de gelirlerse herkesin başını kapatacaklar' diye bir açıklaması olmuş. 16 yıllık hükümetimiz döneminde kimsenin başını zorla kapatmadık ama siz zorla insanların başını açmak için okullarından, mesleklerinden ettiniz. Ben bu seçimi çok önemsiyorum. Allah bize bir daha 28 Şubatları yaşatmasın. Yaşarsak, daha beterini yaşarız. İkinci önemsediğim noktada da sadece Türkiye değil, ümmetlerin ve mazlumlarında umuduyuz. Afrika'daki insanlar cumhurbaşkanımızın resmini profil fotoğrafı yapıyor" diye konuştu. 
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325