Türkiye'de sağlıkta reform yaptık

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, sağlıkta reform yaptıklarını ifade etti.

20 Haziran 2018 Çarşamba 14:45
Türkiye'de sağlıkta reform yaptık
Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, sağlıkta reform yaptıklarını ifade etti.

Çalık, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hasta ziyaretinde bulundu.

Hastaları ziyaret eden ve geçmiş olsun dileklerini ileten Çalık, Türkiye'de sağlıkta reform yaptıklarını ifade etti.

Çalık, sağlıkta 'hiç yapılamaz denilen' işleri yaptıklarını ifade ederek, "Emekli Sandığı, Sosyal Güvenlik ve Devlet Hastanelerimizin hepsini bir araya topladık. Bu dönemin Türkiye'si için 'imkansız' denmişti. 'Hastaneleri birleştiremezsiniz' denilmişti. Biz hastanelerimizi birleştirdik, tek çatı altına aldık. Türkiye'nin yüzde 99'unu sosyal güvenlik kapsamına aldık ve sağlık hizmeti sunuyoruz. 10 milyon 400 kişi Genel Sağlık Sigortası kapsamında bunun 7,8 milyonunun da Genel Sağlık Sigortası primini hükümetimiz ödüyoruz ve bütün sağlık hizmetlerini sunuyoruz" dedi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin '0-18 yaş arasındaki çocukları sosyal güvenlik kapsamı altına alacağını' söylediğini hatırlatan Çalık, şunları söyledi: "Biz onu 10 sene önce almıştık. Fikir sahibi olmadan bilgi sahibi olması gerekir. Onların hayalleri bizim yaptıklarımıza asla yetişemez. Sağlıkta reform yaptık. Hastanelerimizi birleştirdik. Malatya'daki Yeni Devlet Hastanemiz Eğitim Araştırma Hastanesi haline geldi. 'Malatya sağlık turizminin başkenti olsun' dedik. 'Lokomotifimiz Turgut Özal Tıp Merkezi olsun' dedik. Oraya bir Karaciğer Nakil Enstitüsünü kurduk. Sadece Türkiye ve Avrupa'da değil, dünyada olmayan bir merkezi Malatya'ya kazandırdık. Onkoloji Hastanesini yapıyoruz. Eğitim Araştırma Hastanemizin hemen yanına 300 yataklı bir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile 150 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi yapıyoruz. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ni TOKİ'den buraya taşıdık."

Çalık, hastaların sağlık personeline karşı olan memnuniyetlerini gördüğünü anlatarak, "Türkiye'de sağlıktaki memnuniyet yüzde 75'lerde. 'Çok memnunum' diyen ile memnuniyetini orta diye ifade eden yüzde 14'ü de birleştirdiğimizde neredeyse memnuniyet yüzde 90'lara çıkıyor" dedi.

Çalık, Malatya'da ilçelerin tamamına hastane yaptıklarını, 4 ilçede de hastanenin yapılacağını kaydetti.

 Bakan Tüfenkci:''Malatya’yı tüm yolların kesiştiği ticaretin geliştiği bir Kavşak haline getireceğiz''

Bakan Tüfenkci: ‘’AK Parti Türkiye’de 23 süper proje gerçekleştirdi. Bunlar bizim cari açığımızı kapatacak büyük projeler. Hani başbakanımız diyor ya terzi usulü pilav projeler, teşvikler.
Onlardan birisini de bu dönemde biz Malatya’ya kazandırdık. Tam 1480 insan oradan ekmek yiyecek iş bulacak aş bulacak güneş panellerini üreten bir fabrikayı, güneş enerjisi üreten fabrikayı Malatya’ya kazandırdık. İkinci organize sanayinin içerisine oradaki fabrikaların ara elemanını karşılayacak gençlerimiz orada iş bulsun diye.
İnönü Üniversitesi ile beraber kurduğumuz eski parayla 40 milyara mal olacak bir kampüs kuruyoruz. Üniversitenin bir parçasını da oraya kuruyoruz ki oradaki gençlerimiz iş bulsun diye. Sizlerde ilk kez belki burada duyacaksınız kuzeyi güneye bağlayan bir yolu Malatya’dan geçiriyoruz. Trabzon Gümüşhane Erzincan Kemaliye Arapgir Yazıhan da buradan bir kolu Diyarbakır bir kolu İskenderun limanına gidecek ihalesini de tam 1 katrilyona yaptığımız buradan Başbakanımıza teşekkürlerimizi iletmek istiyorum. Böylelikle Malatya’yı tüm yolların kesiştiği ticaretin geliştiği bir Kavşak haline getireceğiz”
banner315

    Yorumlar

banner322
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv