banner327

Türkiye Bürokrasiden Kurtulduğu Gün Çağ Atlayacaktır

AVŞAR, Cumhurbaşkanlığının 11 EKİM 2018 tarih ve 13 nolu Resmi gazetede yayımlanan genelgesine dikkat çekerek, Cumhurbaşkanımızın da tüm resmi kurumlarda, hantallığı ve bürokrasiyi azaltacak çalışmalar yapılması yönündeki talimatını, Milliyetçi Hareket Partisi olarak destekliyoruz dedi.

14 Ekim 2018 Pazar 15:56
Türkiye  Bürokrasiden Kurtulduğu Gün Çağ  Atlayacaktır
Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Başkanı R.Bülent Avşar, ülke olarak bürokrasiden kurtulduğumuzda çağ atlayacağız dedi. İl başkanı R.Bülent AVŞAR, Cumhurbaşkanlığının 11 EKİM 2018 tarih ve 13 nolu Resmi gazetede yayımlanan genelgesine dikkat çekerek, Cumhurbaşkanımızın da tüm resmi kurumlarda, hantallığı ve bürokrasiyi azaltacak çalışmalar yapılması yönündeki talimatını, Milliyetçi Hareket Partisi olarak destekliyoruz dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl başkanı R.Bülent AVŞAR, Ticaret hayatı ile ilgili bir örnek vererek " Bir madenci iş yeri ruhsatı alabilmek için; Ruhsat bedeli, Hazine payı,İl özel idare payı,Köylere hizmet götürme bedeli,Arazi tahsis bedeli,Belediye payı,20 yıllık ot bedeli, Çed harcı,İmar izni harcı ,İnşaat izni harcı, Elektrik su ruhsatı,Patlayıcı kullanım izin harcı,Karayolları geçiş izin harcı, GSM harcı, Ağaçlandırma bedeli,Çevre uyum teminatı,Orman payı harcı,Atık depolama harcı gibi ek diğer teminatlar ödediği gibi ayrıca, 8 bakanlık,92 yasa,87 yönetmelik,16 uluslararası sözleşme ile 8 tüzüğe tabi, 21 kurumdan da izin alabilirse,üretime başlayabiliyor.” Diyerek kamudaki Bürokrasiye dikkat çekti.
Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl başkanı R. Bülent AVŞAR, kriz nedeniyle İş adamlarının zaten zor durumda olduğunu, bu tip bürokrasi nedeniyle yatırım yapacak iş adamlarımızın şevkinin kırıldığını belirtti. E-Devlet projesi ile vatandaşın bir nebze de olsa kamu kurumlarındaki bürokrasiden kurtulduğuna dikkat çeken Avşar, Ticaret hayatı içinde, e-devlet sisteminde olduğu gibi bürokrasiyi azaltacak çalışmaların yapılmasının kaçınılmaz olduğunu belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl başkanı R.Bülent AVŞAR, İşadamlarının Ticaret hayatı ile ilgili bir sayfalık belge için, saatlerce kamu kurumlarında beklediğine değinerek; Vakit Nakittir sözünün, daha çok iş adamları için geçerli olduğunu vurgulayıp, Türk ekonomisine yıllık 500 Milyar TL vergi ödeyen işadamlarımızın önündeki bürokratik engellerin kaldırılması için, Malatya Ticaret ve sanayi odası ile birlikte milletvekillerinden gerekli desteğin verilmesini talep etti.

 
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325