banner327

Terör örgütlerinin inlerine giriyoruz

Çalık, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

22 Haziran 2018 Cuma 14:44
Terör örgütlerinin inlerine giriyoruz
Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Uluslararası güçlerin Türkiye üzerinde oynamış olduğu oyunlar çok aşikar. Bunların oyunları içerisinde onlara maşa olan terör örgütlerine ve onlarında uzantısı olan siyasi partilere gereken cevabı 24 Haziran'da Türkiye'nin vereceğine olan inancımız tam" dedi.

Çalık, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

Çalık, seçim çalışmaları kapsamında özel bir hastanede sağlık personelleriyle bir araya gelerek, hasta ve hasta yakınlarını ziyaret etti.

Seçim çalışmaları kapsamında radyo yayınına katılan Çalık, Emeksiz ve Hastane caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulundu.

Göztepe Tekel Depoları'ndaki tekstil çalışanlarıyla bir araya gelen Çalık, Sağlık-Sen Malatya Şubesi, Yeşilyurt Muhtarlar Derneği'ni ziyaret ederek Yeşilyurt ve Gündüzbey'de esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, ilk olarak özel bir hastanede sağlık personelleriyle bir araya gelerek, hasta ve hasta yakınlarını ziyaret etti.

Daha sonra radyo yayınına katılan Çalık, kendisine yöneltilen soruları samimiyetle cevaplarken, radyoda çalan şarkılara da eşlik etti. Ahmet Kaya'nın şarkılarını büyük bir keyifle dinleyen Çalık, radyo programı sonrası esnaf ziyaretinde bulundu.

Esnaf ve vatandaşlardan 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için destek isteyen Çalık, "24 Haziran'da hep birlikte durmak yok yola devam diyeceğiz" dedi.

Göztepe Tekel Depoları'ndaki tekstil çalışanlarıyla bir araya gelen Çalık, daha sonra Sağlık-Sen Malatya Şubesi'ni ziyaret etti. Ziyarette konuşan Çalık, "Uluslararası güçlerin Türkiye üzerinde oynamış olduğu oyunlar çok aşikar. Bunların oyunları içerisinde onlara maşa olan terör örgütlerine ve onlarında uzantısı olan siyasi partilere gereken cevabı 24 Haziran'da Türkiye'nin vereceğine olan inancımız tam. Hem uluslararası örgütlerine hem terör örgütlerine hem de onların uzantıları olan partilere gerekli cevabı vermek boynumuzun borcudur. Şehitlerimizin kanını yerde koymamak için bu cevabı vermek boynumuzun borcu" dedi.

Çalık, terör örgütlerinin inlerine girdiklerini ve operasyonların süreceğini kaydederek, şunları söyledi: "Şehitlerimizin kanının yerde kalmaması lazım. Onlara bu desteği veren uluslararası güçlere hepimizin cevap vermesi lazım. Onlara payandalık edenlere, terör örgütlerini teşvik edenlere, eylem çağrısı yapanlara, 'dışarıya çıkması gerekir' diyerek, ziyarette bulunanlara gereken cevabı hep birlikte 24 Haziran'da vermemiz gerekir. Türkiye'nin sağlıklı bir toplum olabilmesi için öncelikle güvenlik konusunda hiçbir zafiyet yaşamadan, tüm Türkiye'nin, 81 milyonun güvenliğini tesis etmemiz gerekir. Bütün sınırlarımızdaki güvenliğimizi tesis edeceğiz, sınır dışındaki operasyonlarımıza devam edeceğiz ve sınırlarımızın içerisinde hiçbir terörist kalmayana kadar sonuna kadar mücadele edeceğiz. Terör örgütlerinin inlerine girmeye devam ediyoruz."

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, daha sonra Yeşilyurt Muhtarlar Derneği'ni ziyaret etti.
Çalık, ziyaretinde yaptığı konuşmada, muhtarların demokrasinin ilk adımı olduğunu ifade ederek, "Muhtarlar, seçimle işbaşına gelen basamağın ilk merhalesi ve cumhurbaşkanımızın mahallelerdeki temsilcisi. Siz, her mahallede cumhurbaşkanımızı temsil ediyorsunuz. Geçmiş dönemdeki muhtarlık müessesi ile bugünü karşılaştırdığımızda muhtarlığın anlamı ve önemi çok daha yüksek mertebelere ulaşmış vaziyette. Özlük hakları ve maaşlarının iyileştirilmesi bir yana muhtarlık unvanı ve kavramı Türkiye'de çok önemli bir yere konumlandırıldı. Türkiye'nin muhtarı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'nın muhtarları ise sizlersiniz" diye konuştu.

Çalık, daha sonra Yeşilyurt ve Gündüzbey'de esnaf ziyaretlerinde bulundu.

"Esnaf dostu bir cumhurbaşkanımız var"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti hükümetleri olarak esnafların sorunlarını çözmenin birinci öncelikleri olduğunu söyledi.

Bakan Tüfenkci, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve esnaflarla bir araya geldi.

Havuzbaşında gerçekleştirilen programda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Biz esnafın hizmetkarıyız. Sadece Malatya'nın değil, 81 ilin esnafının hizmetkarıyız. İşte TESK'in efsane başkanı Bendevi Palandöken, sorun bir dediğini
iki ettiysek söylesin. Esnafın hangi sorununu getirdiyse başımız üstüne dedik, yerine getirebilmek için gecemizi gündüzümüze kattık. İnşallah 24 Haziran'dan sonrada esnafın getirdiği her konuyu çözmek hükümetlerimizin birinci önceliği olacak" ifadelerini kullandı.

Bakan Tüfenkci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın esnaf dostu bir cumhurbaşkanı olduğunu kaydederek, "Baş usta, bunu samimi olarak söylüyorum. Başkanım şahit, her getirdiği ve söylediği konuyu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncelikli olarak bizleri talimatlandırıyor. Başbakanımız hakeza aynı şekilde talimat veriyor. Esnafla ilgili her konuyu Bakanlar Kurulu'nda bizlere, 'Esnafa ne yapabiliriz?' diye soruyor. Bu vergi yapılandırmaları, SSK yapılandırmaları esnasında tamamı esnaflar için çıkarıldı. Bağ-Kur ile ilgili endişeleriniz var. Türkiye genelinde olduğu gibi Malatya'da da belediyelerle ilgili sıkıntılar var. Servis minibüsçülerimizin sıkıntıları var. Halk minibüsçülerimizin sıkıntıları var. Taksici esnafımızın sıkıntıları var. Cumhurbaşkanımız bize hep şunu ifade ediyor; "Esnaf ekonominin bel kemiğidir.' Faizlerin yüzde 20 olduğu ortamda biz esnafımıza yüzde 4-5'le kredi imkanı sunuyoruz. Malatya'da AK Parti döneminde 67 milyar kredi dağıtılmış. 2018 yılında 78 milyon kredi kullanılmış. Limitleri de yükselttik. Limitleri niye yükselttik? Minibüsçü esnafımız otobüs alırsa 500 milyona çıkarttık, esnafımız işyerini alıyorsa bu limiti 500 milyona, vadelerini 10 yıla çıkarttık. İşletme kredilerindeki kredi limitlerini 200 milyona çıkarttık. Bunlar önemli rakamlar. Biz iktidara gelemden önce cumhurbaşkanımız ve başbakanımız bu meydanlarda söz vermişti. 'Biz işbaşına gelirsek taksiciye, esnafımıza ÖTV indirimi getireceğiz' dediler. Allah'a hamdolsun getirildi. Hep sizin istediğinizdi, 'Emekli olup da çalışanlardan prim kesmeyin' diyordunuz, 'tamam' dedik ve Allah'a hamdolsun cumhurbaşkanımız, başbakanımız, hükümetimiz sözünü yerine getirdi. Siz dediniz ki 'Gelir vergisinden basit usule geçmek kolay olsun.' 'Peki' dedik, onu da yaptık. İstisna sınırını 9 bin TL'ye çıkarttık. 9 bin TL'nin altında kazanç beyan edenlerden hiç vergi almıyoruz. Önümüzdeki dönem bir şey daha var; Bağ-Kur primleri. İnşallah yeni hükümet bu noktada da gereken adımları atar ve esnafımızı rahatlatacak çalışmaları yapar" şeklinde konuştu.

Esnaflarla ilgili düzenlemelerin devam edeceğini ifade eden Bakan Tüfenkci, "Daha önceden teşviklerden 10 kişinin altında çalışanlar faydalanamıyordu. 3 kişi ve daha altında çalıştıran küçük esnafımıza da 'Bir senden bir benden' kampanyası çerçevesinde yeni genç bir arkadaşımızı işbaşı yaptırdığında bir yıllık ücretin altı ayını SSK ve damga vergisi de dahil olmak üzere hükümet tarafından maaşı da karşılanıyor. Hem bir kişiye istihdam sağlansın hem de küçük esnafımız işini büyütsün istiyoruz. Elbette ki bizim zincir mağazalar sorunumuz var. Onunla ilgili de önümüzdeki dönemde zincir mağazalara karşı esnafımızın dezavantajlı konumunu düzeltmek adına düzenleme yapılır" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken ise 24 Haziran'da Malatya'dan rekor bir oy alarak mecliste Malatya'yı temsil edeceğini ifade etti.
Palandöken, konuşmasında şunları söyledi: "Esnaflarımızın sorunlarını en iyi bilen bir kardeşiniz olarak bunu meclise taşıyacak olan benim. Hepinizin sıkıntılarını çok yakinen biliyorum. Malatya'nın sıkıntılarını da biliyorum. İnşallah bunu en kısa sürede çözüme ulaştıracağımızın sözünü veriyorum."

24 Haziran seçimlerinin Türkiye ve Malatya için çok önemli olduğunu dile getiren Palandöken, "Bürokratik vesayetin bittiği, IMF gibi kuruluşların ülkemiz üzerindeki baskılarının biteceği bir döneme giriyoruz. Artık ülkemiz üzerinde bir baskı kuramayacaklar. Dolar ve Euro ile oynayamayacaklar. Bize ekonomi üzerinden baskı kuramayacaklar. Biz ne yapacağız, 24 Haziran'da sandıkları patlatacağız. İstikrarın, mega projelerin devamı, güçlü bir sosyal devlet, savunma sanayimizin kalan projelerinin devamı, tam bağımsızlığımız için 24 Haziran çok önemli" dedi.
 
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325