Stokçulara fırsat vermeyeceğiz

Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Bakan Tüfenkci, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Patates ve soğan stokçularına fırsat vermeyeceğiz" dedi.

21 Haziran 2018 Perşembe 18:19
Stokçulara fırsat vermeyeceğiz
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Stokçulara fırsat vermeyeceğiz. Biz hem denetimlerimizi arttırdık hem de bu noktada girişimlerimizi arttırdık. İnşallah kısa zamanda yine soğan ve patateste istikrarı sağlayacağız. Çiftçimizin mağdur olmasını istemiyoruz ama tüketicilerimiz ve vatandaşlarımızın da hiç mağdur olmasını istemiyoruz" dedi.

Bakan Tüfenkci, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında Malatya Valiliği çevresinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Bakan Tüfenkci, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Patates ve soğan stokçularına fırsat vermeyeceğiz" dedi.

Bakan Tüfenkci, özellikle patates ve soğan fiyatları üzerinden siyaset yapmaya kalkanların olduğunu belirterek, 24 Haziran seçimlerine giderken özellikle insanlar üzerinden bir algı oluşturulmaya çalışıldığını ifade etti.

Bakan Tüfenkci'nin açıklaması şöyle: "Son günlerde patates ve soğan üzerinde hem siyaset yapmaya kalkanlar hem de insanlarda algı oluşturmaya çalışanlar var. 24 Haziran seçimlerini fırsat bilerek stokçuluk yapanlar var. Birde tabi esas itibariyle patates ve soğan üretiminde mevsimsel ve birtakım oluşan böceklenmelerden dolayı üretimin azalması ve arz eksikliği nedeniyle de fiyatlarda birtakım oynamalar var. Doğa, tabiat şartları içerisinde oluşan arz kısıtlığına diyecek bir şeyimiz yok ama bunu fırsat bilerek stokçuluğunu yapan, fırsata çevirmeye kalkanlara da şunu ifade etmek lazım; biz takip ediyoruz ve gerekli girişimlerde bulunduk. İlgili bakanlıkların talebi olması doğrultusunda veya uygun görülmesi takdirde bir miktar patatesin fiyat istikrarını sağlama bakımından komşu ülkelerden ithalatına izin verilebilir. Bunu da Ekonomi Bakanlığımız değerlendiriyor. Bu stokçulara fırsat vermeyeceğiz. Biz hem denetimlerimizi arttırdık hem de bu noktada girişimlerimizi arttırdık. İnşallah kısa zamanda yine soğan ve patateste istikrarı sağlayacağız. Çiftçimizin mağdur olmasını istemiyoruz ama tüketicilerimiz ve vatandaşlarımızın da hiç mağdur olmasını istemiyoruz."

"Terörün kökünü kazıyacağız"

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Malatya'nın gönlü rahat olsun. Biz o teröristleri bulup, şehitlerimizin kanını yerde koymayacağız, onlardan hesap soracağız. Onların kökü kazınana kadar, mücadelemiz sürecek. Teröre göz kırpanlar, terörle işbirliği yapmaktan utanmayanlar, sıkılmayanlar, terörün her türlüsünü kınayamayanlar utansın" dedi.

Bakan Tüfenkci, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Vahit Atalan ile birlikte, Orduzu Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Mahalle toplantısında konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "24 Haziran önemli bir seçim. 24 Haziran tarihi bir seçim. 24 Haziran geleceğimizi oylayacağımız bir seçim. 24 Haziran Türkiye'nin istikametini belirleyecek bir seçim. 24 Haziran Türkiye'nin istiklali ve istikbalini belirleyecek bir seçim. Yerli ve milli bir duruşa mı oy vereceksiniz, oyun kuran, oyun belirleyen bir seçim mi olacak yoksa edilgen, oyun kurulan bir Türkiye mi olacak buna 24 Haziran'da milletimiz karar verecek. Türkiye bölgesinde lider mi, güçlü mü, sözü dinlenen bir ülke olsun yoksa oyun oynanan, operasyon çekilen bir Türkiye mi olsun 24 Haziran'da buna karar vereceksiniz" diye konuştu.

Bakan Tüfenkci, AK Parti olarak Türkiye'yi büyütmek istediklerini ifade ederek, "AK Parti olarak gençlere iş, aş bulmak istiyoruz. Her yıl bir milyonun üzerinde gencimize AK Parti hükümetleri olarak iş ve aş bulduk. İstiyoruz ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde bunu her yıl 1,5 milyona çıkaralım, gençlerimize iş ve aş bulalım. Esasında Türkiye'yi büyütmek için vizyon gerekir. Bu vizyon kimde var, Recep Tayyip Erdoğan'da var. Eğer siz Türkiye'nin büyümesini, Türkiye'nin vizyon sahibi bir lider tarafından yönetilmesini istiyorsanız, 24 Haziran'da Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti diyeceksiniz. Eğer siz Türkiye'nin büyümeyle beraber terörle mücadelesinde etkin olmasını, terörün kökünün kazınmasını istiyorsanız, 24 Haziran'da Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti diyeceksiniz" şeklinde konuştu.

Terörle mücadele ederken, Malatya'nın şehit verdiğini kaydeden Tüfenkci, "Şehitlerimize Cenabı Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Malatya'nın gönlü rahat olsun. Biz o teröristleri bulup, şehitlerimizin kanını yerde koymayacağız, onlardan hesap soracağız. Onların kökü kazınana kadar, mücadelemiz sürecek. Teröre göz kırpanlar, terörle işbirliği yapmaktan utanmayanlar, sıkılmayanlar, terörün her türlüsünü kınayamayanlar utansın. Onlar gelsin bu şehitlerimizin hesabını versin. Bizler biliyoruz ki bu ülkede Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider varsa, bu ülkede AK Parti gibi bir hükümet varsa bu ülkenin çimentosudur, birliğidir, beraberliğidir, teminatıdır. Bu ülkenin kardeşliğinin teminatıdır. Biz kardeşliği öne çıkarttık. Biz demokrasiyi öne çıkarttık. Biz hukuku öne çıkarttık. Biz istiyoruz ki 24 Haziran'dan sonra daha fazla demokrasi, hukuk, özgürlük olsun. Bunun için mücadele ediyoruz. Biz istiyoruz artık bu ülkenin başı terörle belada olmasın. Onun için hem yurt içinde hem de yurt dışında operasyonlarımızı sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise "Biz Türkiye'de yalnız Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin cumhurbaşkanını, başkanını veya milletvekillerini seçmiyoruz. Biz, önümüzdeki beş yıllık süre içerisinde hem bu milletin, bu coğrafyada yaşayan bütün vatandaşlarımızın hem de ümmetin liderini seçeceğiz. İslam coğrafyasında bir taraftan adına 'Arap Baharı' dedikleri bir süreci başlatarak, oralarda mevcut yasal düzenlerin tamamını yerle yeksan eden müstekbirlerin uğraşları var. Şimdi bizi de bunlara benzetmeye çalıştılar ama bugüne kadar dimdik ayakta duran o demir yürekli adam Recep Tayyip Erdoğan bu hareketin başındayken, Allah'ın izniyle bizi onlara benzetemeyecekler. Bugün sinsi bir oyunla 'Recep Tayyip Erdoğan'ın başımızın, gözümüzün üzerinde yeri var' deyip, ona gerekli teslimeyeti gösterdiklerini zanedenler, 'milletvekillerine düşünmemiz lazım' dediler. Sandığa atacağımız iki oyumuz var, birisi cumhurbaşkanımıza gidecek, diğeri de onun gerçekten özelikle yol arkadaşları olacak, sırdaşlığını yapacak milletvekillerimize gidecek. Dikkatli olmak zorundayız" diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da Orduzu'nun vereceğiyle oylarla bütün oyunları bozacağını ifade ederek, "Orduzu'nun oyu, sadece yerel güçlerin değil, FETÖ'nün, PKK'nın, DHKP-C'nin, DEAŞ'ın değil Amerika'nın, İsrail'in oyununu da bozacağız. Pazar günü hepimiz sahada nöbetçi olacağız. Sandıklarımıza azami derecede sahip çıkacağız. Hasamız, yaşlımız, uzakta olan varsa mutlaka getirip iradelerini ortaya koyup, oylarını kullanacaklar. Sayım bitip, tutanaklar tutulana kadar nöbetçi olacağız. Orduzu'dan Malatya'yı, Malatya'dan Türkiye'yi görüyorum. 24 Haziran'da ikinci bir bayramı yaşayacağız" şeklinde konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Vahit Atalan ise "Sona doğru yaklaşıyoruz. İnşallah güzel bir son ve güzel bir başlangıcı sizlerle birlikte karşılayacağız. Yeni bir sisteme başlayacağız, eski sistemi geride bırakacağız. 24 Haziran akşamı Orduzulu hemşerilerim cumhurbaşkanımıza en güzel şekilde desteğini verecek, milletvekillerinde de 6'da 6'yı yapacak oyu çıkaracak" dedi.
 
banner315

    Yorumlar

banner322
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv