Şehitlerimiz ve Gazilerimiz arasında ayrımcılık kabul edilemez

Ağbaba Türkiye Hap Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şubesi’ni ziyaret ederek, şehit aileleri ve gaziler ile uzun süre sohbet etti.

09 Nisan 2017 Pazar 22:40
Şehitlerimiz ve Gazilerimiz arasında ayrımcılık kabul edilemez
banner83
Ağbaba, “Şehitlik ve Gazilik her türlü siyasi tartışmanın üstündedir. Bu konuda ayrım yapmak toprak altında yatan şehitlerimizin ruhunu incitir. Şehitlerimiz ve gazilerimiz arasındaki ayrımcılığın sonlandırılması için daha önce mecliste girişimlerimiz oldu. Bundan sonra da bu ayrımın sona erdirilmesi için mücadelemiz devam edecektir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Türkiye Hap Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Malatya Şubesi’ni ziyaret ederek, şehit aileleri ve gaziler ile uzun süre sohbet etti.

GÖZÜKARA SIKINTILARI SIRALADI
Dernek Başkanı Mustafa Gözükara, Şehit aileleri ve gazilerin sıkıntılarını gündeme getirerek
“Sıkıntılarımız çok, özlük haklarımızla ilgili eksiklerimiz var. Bu eksiklerimiz şöyle: Gazilerimiz için ikinci iş hakkı, ÖTV muafiyeti istiyoruz. Şehit ve gazi çocukları istedikleri okula gitsin istiyoruz. Şehit çocukları askerlikten muaf olsun istiyoruz. 15 Temmuz Şehitlerine 3 Bin 200 TL maaş bağlandığı söyleniyor. Terör malulü, en değerli varlığını vermiş şehit babaları ise 390 TL maaş alıyor. Bunun bir an önce giderilmesini istiyoruz. 15 Temmuz gazilerimize 2.800-3.200 TL arası maaş bağlandığı söyleniyor. Doğu güneydoğuda çatışmalarda yaralanan gazilerimize ise çok düşük maaş bağlanıyor. Şehit babalarımızın bir nebze olsa da hayatları devam ediyor. Ekonomik yönden refaha kavuşmasını, sıkıntılarının giderilmesini istiyoruz.” dedi.
ONLARIN SAYESİNDE BİZ BUGÜN VARIZ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Şehitlik ve Gaziliğin kutsal olduğunu belirterek başladığı konuşmasında “sizler bu vatan için canını veren, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen insanlarsınız. Gazilerimiz de Şehit yakınları da bizim çok değerlidir, ayrı bir yerleri vardır. Tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, gazilerimiz, bu vatan için canını vermekten çekinmeyenlere huzurlarınızda minnetlerimi sunuyorum. Onlar sayesinde biz bugün sizlerle beraber oturuyoruz. Onların sayesinde biz bugün ayaktayız, varız. Geçtiğimiz dönemlerde bizimde içinde bulunduğumuz komisyonda şehitlerimiz ve gazilerimiz için önemli kararlar alındı, olumlu gelişmeler yaşandı. İnanıyoruz ki tüm siyasi partilerin bu konuyla ilgili duyarlılığı devam edecektir.” Dedi.
ALLAH BİR DAHA ŞEHİT ACISI YAŞATMASIN
“Referandum sonrası süreçte ilk yapacağımız işlerden biri yine Gazi ve Şehitlerimizle ilgili sıkıntıları gündeme getirmek olacaktır” diyen Ağbaba; “ Biz Şehitlerimiz ve Gazilerimiz arasında ayrımcılık yapılmasını kesinlikle kabul etmiyoruz, doğru bulmuyoruz. Genel Başkanımız bu konuyla ilgili bizzat kendisi bir kanun teklifi verdi. Gazilik ve Şehitlik ter türlü siyasi tartışmanın üstündedir. Genel Başkanımız bizzat konunun takipçisidir. 15 Temmuz ve diğer şehitlerimiz ile ilgili ayrımcılık yapmak doğru değil. Bu konuda ayrım yapmak toprak altında yatan şehitlerimizin ruhunu incitir. Şehitlerimizin yakınlarını incitir. Şehit ve gazilerimizin arasındaki farklılıkların mutlaka sonlandırılması gerekiyor. Şehitlerimiz ve gazilerimiz arasındaki ayrımcılığın sonlandırılması için daha önce mecliste girişimlerimiz oldu. Bundan sonra da bu ayrımın sona erdirilmesi için mücadelemiz devam edecektir. Türkiye son dönemde şehit haberleriyle çok sarsıldı. Allah bir daha bizlere şehit acısı yaşatmasın.” ifadelerini kullandı. 
banner143

    Yorumlar

banner310
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv