banner327

Şahin: Erdoğan’ın elini Mecliste güçlendirmeliyiz

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde elinin güçlü olabilmesi için Meclis’te de AK Parti’nin güçlü olması gerektiğini ifade etti.

22 Haziran 2018 Cuma 17:31
Şahin: Erdoğan’ın elini Mecliste güçlendirmeliyiz
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde elinin güçlü olabilmesi için Meclis’te de AK Parti’nin güçlü olması gerektiğini ifade etti.

24 Haziran Milletvekilliği seçiminde listede olmayan Milletvekili Şahin, Malatya’da AK Parti’nin listesinin başarılı olması için çalışma yürüttüğünü ifade ederek, “24 Haziran seçimlerinin vatanımıza, milletimize, mazlum coğrafyasına hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Milletvekili olarak Haziran 2001’den itibaren 7 yılı aşkın süredir milletvekili olarak görev yapıyorum. TBMM’de 24., 25. ve 26. Dönemlerde listedeydik,bu seçimde listede yokum. Ama ben listede varmışım gibi müsterihim. Biz listede olmasak da kesinlikle biz bu davaya, bu harekete bakışımızın hiçbir zaman zerre kadar zarar görmeyeceğini, kararlarımıza yansımayacağını ifade etmiştim. Sahaya gelerek milletimizin ve parti teşkilatlarımızın emrinde listemizin yanında olduğumuzu ifade ettik. Spekülasyonlar oluşturulmaya çalışılmakta. Özellikle küresel güçler ve yerli işbirlikçisi olan bazı FETÖ benzeri çetelerin ve bunun yanında da irili-ufaklı siyasi partileri, başta anamuhalefet olmak üzere AK Parti’nin iktidara gelmemesi için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Buradaki asıl amaç, küresel güçlerdeki sorun ve sıkıntı; kendilerine teslimiyet gösteren profili düşük olan yöneticileri hep istediler. Ama dönüp tarihsel sürece baktığımızda Cumhuriyet dönemimizde de özellikle Adnan Menderes, Turgut Özal, Necmettin Erbakan ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan tavırlarındın temelinde bu yatmaktadır. Küresel güçlerin ve yerli işbirlikçilerinin; ülkenin gelişmesini, değişim ve dönüşümlere yönelik bir takım çalışmaların, ekonominin büyütülmesini, insan haklarının gelişmesini, özgürlüklerin gelişmesini, millet ve devletin barış olmasını hiçbir zaman kendilerince kabul görmediğini gördük.” İfadelerini kaydetti.


Milletvekili Şahin, “Bugün yine, 24 Haziran seçimlerinde burada bir takım oyunları ile Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modelinde başkan olarak seçilmesinde bir sakınca görmediklerini ve asıl sıkıntının Meclis’teki çoğunluğun olmasından kaynaklanacağını düşündüklerinden hareketle ‘Biz Tayyip beyin seçilmesini istiyoruz, ancak milletvekillerine şu veya bu nedenlerden dolayı karşıyız’ diye bir argüman geliştirmeye çalışıyorlar. 24 Haziran projesinin bu olduğunu ben düşünüyorum. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında güçsüz bir Meclisi arzu ediyorlar. Bizim bunu yenmemiz lazım. Eğer Sayın Cumhurbaşkanımızı ve ülkemizi seviyorsak hem Cumhurbaşkanımıza, hem de partimize destek çıkmamız lazım. Vatandaşlardan hassaten istirhamım şu; eski Türkiye’de var olanlar ile Yeni Türkiye’de özellikle 2002 seçimlerinden sonra iktidarda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yaptıklarını terazinin bir kefesine, bizden önce yapılan bir takım işleri, millete karşı olan zulümleri, işkencelerin, Alevi vatandaşlarımıza karşı, Kürt vatandaşlarımıza karşı, inançlı insanlarımıza karşı yapılan çalışmaların tümünü de birden, yatırımlarda dahil olmak üzere, özellikle 2002 yılına kadar yapılanları bir kefeye koyduklarında hangi taraf ağır basıyorsa gerçekten vatandaşlarımızın o doğrultuda bir tercih yapmalarını istirham ediyorum.” diye konuştu.


Şahin şunları söyledi, “Bizi de Ortadoğu’daki Arap Baharına benzer bir takım sürece sokmaya çalışanlara biz fırsat ermemiz lazım. Bu ülkede Sultan Abdülhamit Han’ın başına getirilenlerin cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve ekibinin başına getirmek isteyenlerin var olduğunu özellikle biliyoruz. Dün özellikle o dönem içerisinde İttihat ve Terakki’nin yaptıklarından Sultan Abdülhamit Han’dan sonra , ‘Keşke bunu yapmasaydık’ diyenlere benzer bir keşke yaşamamak için kesinlikle yapılmak istenilenleri çok iyi bir şekilde tahlil edelim. Milletimizin sandığa gitmesini arzu ediyorum. Güçlü Türkiye’nin ayak seslerini daha da güçlü çıkabilmesi için ‘Haydı sandık başına’

 
banner315

    Yorumlar

banner322
banner328
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner325