Saddam'a Dur Diyecek Mekanızma Yoktu Irak Parçalandı

Ağbaba, “Ülkeyi tek adam yönetirse sonuçlar tüm ülke için çok ağır olur.Bir adam yanlış yaparsa bir ülke yanlış yapar. Saddam yanlış yaptı Irak parçalandı. Esad yanlış yaptı, Suriye’nin durumunu ortada”

06 Nisan 2017 Perşembe 15:45
Saddam'a Dur Diyecek Mekanızma Yoktu Irak Parçalandı
banner83
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği ziyaretinde konuştu; “Ülkeyi tek adam yönetirse sonuçlar tüm ülke için çok ağır olur.Bir adam yanlış yaparsa bir ülke yanlış yapar. Saddam yanlış yaptı Irak parçalandı. Esad yanlış yaptı, Suriye’nin durumunu ortada”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Malatya Mahalle ve Köy Veli Ağbaba Malatya Mahalle ve Köy Muhtarları Derneği ziyaret ederek referandumla ilgili görüşlerini aktardı. Dernek Başkanı Aliseydi Yücekaya ziyarette yaptığı konuşmada referandum sürecinin devam ettiğini belirterek “Biz devletin bütünlüğünü, milletin huzurunu istiyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetine sahip çıkıyoruz. Bu çerçevede sizlere başarılar diliyorum”dedi.
TEK ADAMI TEK ADAM YAPAN VERİLEN YETKİLERDİR
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Velli Ağbaba burada yaptığı konuşmada ; “Referanduma kısa bir süre kaldı. Biz de çalışmalarımıza aralıksız bir şekilde devam ediyoruz. Gittiğimiz yerlerde getirilmek istenen sistemin sakıncalarını anlatmaya çalışıyoruz. Bu sistemin yasama, yürütme ve yargıyı bir kişiye teslim ettiğini, sonuçta kim seçilirse seçilsin tek adam olacağını belirtiyoruz.Tek adamı tek adam yapan şey aldığı oy değil, verilen yetkilerdir. Saddam Hüseyin , Esad ,Hitler, Hüsnü Mübarek halkın neredeyse tamamının oylarıyla başkan seçildiler.Ama sonuç acı, gözyaşı, parçalanmış ülkelerden ibaret” dedi.
SADDAM’A DUR DİYECEK MEKANİZMA YOKTU,IRAK PARÇALANDI
“Saddam’a oy veren Iraklılar hiç Irak’ın bu hale geleceğini, Saddam’ın ülkeyi paramparça edeceğini düşünür müydü? Bunu böyle düşünseler Saddam’a oy verirler miydi?” diyerek konuşmasını sürdüren Ağbaba; “ 1991 yılında Saddam Hüseyin, Kuveyt’e girdi, Saddam Hüseyin gaz bombası atarsa ondan korunmak için evlerimize naylon çektik. Saddam’a dur diyecek bir mekanizma yoktu. İstediği her kararı tek başına alıyordu.Irak’ta 1 buçuk milyon insan öldü.Yüzbinlerce kadına tecavüz edildi. Bu acı sonuçla birlikte Irak birbirine kırdırıldı. Saddam Hüseyin idam edildi. Bir adam yanlış yaparsa bir ülke yanlış yapar. Saddam yanlış yaptı Irak parçalandı. Esad Yanlış yaptı Suriye’nin durumunu görüyorsunuz. Bakın burada AKP’li var, CHP’li var, MHP’li var. Komşumuz hayatını kaybettiğinde, tabutuna ilk omuzu biz atıyoruz.Hangi düşünceden, hangi partiden olduğuna bakıyor muyuz? Farklı düşüncelerde olsak da Türkiye gibi birlik beraberlik tohumları atılmış bu topraklarda kardeşçe yaşıyoruz.Bundan 10 yıl önce Suriye’de bizim gibiydi.Kardeşçe bir arada yaşayan insanlar bugün birbirlerini öldürüyorlar. Peki 10 yılda Suriye’de ne değişti? Değişen şey Esad gibi bir kişinin başa geçmesi ve diktatörlükle ülkeyi yönetmek istemesi.Esad’ı sevenlerle sevmeyenlerin birbirlerini katletmesi” şeklinde konuştu. 

banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv