Onlar yıkmak biz ise yeni Türkiye'yi inşa etmek için oy istiyoruz

Bakan Tüfenkci, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında Tecde Mahallesi'nde düzenlenen mahalle toplantısında vatandaşlara hitap etti.

23 Haziran 2018 Cumartesi 15:13
Onlar yıkmak biz ise yeni Türkiye'yi inşa etmek için oy istiyoruz
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Birileri yıkmak için sizden oy istiyor, birileri yapmak, yeni bir Türkiye inşa etmek için oy istiyor. Türkiye'de iktidar sorunu yok, muhalefet sorunu var. Yılmak için insan iş başına gelir mi? 'Türkiye'yi inşa edelim' dediğimizde köşe bucak kaçan bir muhalefet var" dedi.

Bakan Tüfenkci, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında Tecde Mahallesi'nde düzenlenen mahalle toplantısında vatandaşlara hitap etti.

Büyük bir coşku ve 'Malatya seninle gurur duyuyor' sloganlarıyla karşılanan Bakan Tüfenkci, "Tecde ana ocağımız" dedi.

Pazar günü önemli bir seçim yapılacağını ifade eden Bakan Tüfenkci, "Tarihi bir seçim yapacağız. O kadar önemli bir süreç ki, Türkiye'nin geleceğini belirleyeceğimiz bir seçim yapacağız. Türkiye'nin yönü hangi tarafa bakacak onun kararını vereceğiz. 24 Haziran'da güçlü bir Türkiye, vizyon sahibi bir liderle yönetilmesini istiyorsanız, 'Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti' diyeceksiniz. Eğer siz Türkiye'yi ''Dünya beşten büyüktür' diyen bir liderin yönetmesini istiyorsanız 'Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti' diyeceksiniz" dedi.

Bakan Tüfenkci, terörle mücadelenin 24 Haziran'dan sonrada süreceğini kaydederek, "Birileri daha bu ülkede terörü kınayamıyor. Terör gruplarıyla iş birliği içerisinde olanlarla işbirliği yapmayı marifet sayan partiler var. Eğer siz 24 Haziran'da bir daha terör Türkiye'nin gündemine oturmasın istiyorsanız, 'Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti' diyeceksiniz. AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde teröre karşı, teröriste karşı amansız mücadelesini devam ettiriyor. 24 Haziran'dan sonrada kökünü kazıyana kadar devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Bakan Tüfenkci, muhalefetin millete yalan söylediğini belirterek, "Birileri yıkmak için sizden oy istiyor, birileri yapmak, yeni bir Türkiye inşa etmek için oy istiyor. Türkiye'de iktidar sorunu yok, muhalefet sorunu var. Yılmak için insan iş başına gelir mi? 'Türkiye'yi inşa edelim' dediğimizde köşe bucak kaçan bir muhalefet var. Şimdi 16 Nisan'da bu anayasa değişikliğine 'Hayır' diyen, 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle bu ülke yönetilemez' diyen bir muhalefet, bugün kalkmış 'Ben bununla en iyi hizmeti yaparım' diyor. Sen ya o gün yalan söylüyor, milleti aldatıyordun ya da bugün yalan söylüyorsun, bu milleti aldatıyorsun" diye konuştu.

"Hiçbir vesayete eyvallah demedik"


Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "AK Parti verilen bütün sözleri yerine getirdi. Ama öncelikle hem insani hem İslami hem de vicdani görevlerini yerine getirdi. Kim mağdursa, muhtaçsa biz onların yanında, zalimlerin karşısında da dimdik durduk. Hiçbir vesayete eyvallah demedik, şapkamızı alıp asla gitmedik" dedi.

Çalık, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretlerinde 24 Haziran'ın Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu ifade eden Çalık, "Biz Malatya'mızın emrindeyiz. Malatya'mız isteyecek bizde hizmetinize sunacağız. 24 Haziran'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı milletimizin ak oylarıyla cumhurbaşkanı seçeceğiz. Milletimizin ak elleriyle AK Partiye vuracakları 'evet' mührüyle cumhurbaşkanımızın yol arkadaşlarını da meclise göndereceğinize inancımız tam" dedi.

Minibüsçüler Odası'nın düzenlediği toplantıda şoför esnafıyla toplantı yapan Çalık, "Eski Türkiye'de okula giden kızlarımızın başörtülerini alanlar vardı. Üniversitelere kızlarımızı almayan, kamu kurum kuruşlarında kızlarımızı çalıştırmayan eski bir Türkiye vardı. Biz AK Parti olarak, kurucu genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları olarak Türkiye'ye hangi sözü verdiysek, yerine getirdik. Önce insan hak ve özgürlüklerini çiğneyenlere gereken dersi vereceğiz. İmam Hatip Lisesi'nin sekiz yıl kesintisiz eğitimi getirip orta kısımlarını kapatanlara, başörtüsü zulmünü yaşatanlara, 28 Şubat zulmünü Malatya ve Türkiye'ye yaşatanlara, meclise başörtüsüyle giren Merve Kavakçı'ya 'Bu kadına haddini bildirin' diyenlere 24 Haziran'da gereken cevabı vereceksiniz. AK Parti verilen bütün sözleri yerine getirdi. Ama öncelikle hem insani hem İslami hem de vicdani görevlerini yerine getirdi. Kim mağdursa, muhtaçsa biz onların yanında, zalimlerin karşısında da dimdik durduk. Hiçbir vesayete eyvallah demedik, şapkamızı alıp asla gitmedik" diye konuştu.
 
banner315

    Yorumlar

banner322
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv