Nisan'da Türkiye Kendi Kendini Yönetecek Hale Gelecek

AK Parti Malatya Milletvekilleri Taha Özhan ve Nurettin Yaşar 16 Nisan'da yapılacak referandumun önemi hakkında vurgularda bulundu.

14 Nisan 2017 Cuma 16:36
Nisan'da Türkiye Kendi Kendini Yönetecek Hale Gelecek
banner83
16 Nisan Halk Oylaması kapsamında ilçe ziyaretlerinde bulunarak, 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' hakkında bilgiler veren AK Parti Malatya Milletvekilleri Taha Özhan ve Nurettin Yaşar Kale ilçesini ziyaret etti.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatmak adına ilçe ilçe gezen AK Parti Malatya Milletvekilleri gittikleri ilçelerde yoğun ilgiyle karşılanıyor. Son olarak Kale ilçesine giden AK Parti Malatya Milletvekilleri Taha Özhan ve Nurettin Yaşar 16 Nisan'da yapılacak referandumun önemi hakkında vurgularda bulundu.
MİLLET LEHİNE GELİŞMELER TEZAHÜR EDİYOR
Kale ilçesi ziyareti sırasında söz alan AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ilgili aslında çok fazla söylenecek bir şey yok. Ana teması, yıllardır milli iradeye rağmen süren güçlere karşı verilecek mücadelenin ilk aşamasıdır. 35 yıldır etkisini sürdüren bir darbe anayasasıyla karşı karşıyayız. Milletin yaptığı bir yasa bugüne kadar söz konusu olmadı. Milli irade siyaset üzerinden, kendi doğrudan düşüncesiyle yeni anayasayı, hükümet sistemini oluşturmak fırsat buldu. Devlet içinde gücü elinde tutan kişileri bugüne kadar tanımıyorduk, onları biz seçmedik. Kanun dışı, illegal bir yapıyla karşı karşıyaydık. AK Parti gibi güçlü bir partinin olmasına rağmen bu yapı varlığını sürdürmeye, millete bir şeyler dayatmaya çalışıyorsa, demek ki bu yapı güçlü bir yapı. Bu yapıyı kırmadan, dökmeden bertaraf etmemiz gerekiyor. Bu memleketin sahibi sizlersiniz, bizim kendi memleketimize hakim olmamız lazım. Millet lehine gelişmeler tezahür ediyor. 16 Nisan'da Türkiye kendi kendini yönetecek hale gelecek, demokrasi demek bu demek" sözlerini kaydetti.
16 Nisan'da Kale ilçesinin oy rekoru kırarak, dereceye girmesi gerektiğini söyleyen AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, "Bu seçimle, yapılan tercihle birlikte memleketin önü açılacak. Millet kendi kendini yönetecek. Kale'nin menfaati için, yatırım gelebilmesi için parti saplantıları bir kenara bırakılmalı. Kale ilçesi dereceye girebilsin diye mücadele edilmeli. Bu bir parti, milletvekili, belediye başkanlığı seçimi değil. Bu Türkiye'nin gidiş hattıyla ilgili bir seçim. 'Hayır' diyen yakınlarımızı ikna ederek, Kale ilçesinde oylarımızı arttıralım" ifadelerini kullandı.
KALE İLÇESİ'NİN 16 NİSAN'DA BİRİNCİ OLMASI HEPİMİZİN ARZUSU
16 Nisan badiresini bereketli bir şeklide atlatırız. Hepimizin hayrına olacak neticeye ulaşırız. Kale ilçesinin birinci olması hepimizin arzusu diyen ve Türkiye'nin darbe artığı anayasadan bir an evvel kurulması gerektiğinin atını çizen, TBMM Dışişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, 16 Nisan Türkiye için bir dönüm noktasıdır. Millet olarak geleceğimizi tayin edebilme adına önümüze çıkan bu fırsatı 'evet' diyerek değerlendirmemiz gerekiyor şeklinde konuştu.
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv