Milletvekili Mustafa Şahin, referandum çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Şahin, "Bir gecede binlerce esnafımız iflasa sürüklendi. Biz o günleri unutmadık. İşte tam da bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, istikrarlı bir Türkiye için elzemdir diyoruz" dedi.

07 Nisan 2017 Cuma 17:50
Milletvekili Mustafa Şahin, referandum çalışmalarını aralıksız sürdürüyor
banner83
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin esnaf ziyaretinde konuştu, Türkiye'nin koalisyonlardan çok çektiğini vurguladı. Şahin, "Bir gecede binlerce esnafımız iflasa sürüklendi. Biz o günleri unutmadık. İşte tam da bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, istikrarlı bir Türkiye için elzemdir diyoruz" dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, 16 Nisan Halk Oylaması kapsamında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. İlçe ilçe mahalle mahalle gezerek 16 Nisan için vatandaşlardan destek isteyen Milletvekili Şahin; son olarak Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile birlikte Kapalı Çarşı, İnönü Caddesi ve Dörtyol esnafıyla bir araya geldi.
İlk olarak Kapalı Çarşı'da esnaf ziyaretinde bulunan Şahin, burada yaptığı açıklamada kendisinin de esnaflıktan geldiğini belirterek, "Ben de sizler gibi esnaf kökenliyim. Geçimini ticaret yaparak kazanan bir ailenin çocuğuyuz. Hem köylü hem de esnaf çocuğu olduğumuz için esnafın dilinden iyi anlıyor ve sizin taleplerinizi anında yerine getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Çünkü biz biliyoruz ki tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz" şeklinde konuştu.
16 NİSAN'DA BİR ASIR YENİDEN ŞEKİLLENECEK
AK Parti hükümetleri dönemlerinde esnafa yönelik önemli çalışmaların yapıldığını belirten Şahin, ekonomik istikrar için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin elzem olduğunu ifade etti. Şahin, "AK Parti olarak iki referandum geçirdik, toplamda da 11 seçim yaptık. Bu önümüzdeki referandumda ise vatandaş gerçekten ne yapacağını çok iyi biliyor. 16 Nisan, ne muhtarlık ne belediye başkanlığı ne de milletvekili seçimi değil. 16 Nisan'da bir asrı yeniden şekillendirecek bir halk oylaması yapılacak" diye konuştu. Mevcut sistemin Türkiye'nin önüne sürekli engeller çıkardığını da anımsatan Şahin, şöyle devam etti:
"Bu düzenlemeyi neden hayata geçirmek istiyoruz? Mevcut sistem Türkiye'nin önüne sürekli engel çıkarıyor. Bu ülke koalisyonlardan çok çekti. Yaşanan darbeleri, bir gecede binlerce esnafımızın iflasa sürüklendiği o günler biz unutmadık. İşte tam da bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, istikrarlı bir Türkiye için elzemdir diyoruz. Bir daha darbeler yaşanmasın, milletin iradesine ipotek konulmasın diye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi diyoruz. Hep birlikte Türkiye olmak için, daha mutlu yarınlara ulaşmak için inşallah vatandaşlarımız bu davaya sahip çıkacak ve sandıkları 'evet'lerle dolduracak."

 
banner143

    Yorumlar

banner310
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv