Milletin Haberi Olmadan Evren'i Cumhurbaşkanı Yaptılar

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya Turgut Özal Mahallesi'nde vatandaşlarla buluştu.

02 Nisan 2017 Pazar 23:54
Milletin Haberi Olmadan Evren'i Cumhurbaşkanı Yaptılar
banner83
AK Parti, mahalle toplantılarını hız kesmeksizin sürdürüyor:
BENİM DEDEM KUR'AN OKUMAYA KORKUYORSA ASIL DİKTATÖRLÜK BUDUR!
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin bazı kesimlerin 'tek adam' söylemine değinerek, bunun gerçek dışı olduğunu vurguladı. 1940'lı yılları anımsatan Şahin, " Diktatörlük nedir ben size söyleyeyim mi? 1940'larda benim dedem mezbelelik yerlerde Allah'ın dinini öğrenmeye çalışıyorsa, Kur'an'ı ve ezanı yasaklıyorsunuz diktatörlük işte budur. Ama bundan hiç bahsetmezler" dedi.
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya Turgut Özal Mahallesi'nde vatandaşlarla buluştu. Heyet Turgut Özal Mahallesi'nde büyük bir coşku ile karşılanırken, burada ilk konuşmayı AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya yaptı.
TEK OYUMUZU HEBA ETMEYELİM
Referanduma sayılı günler kala 'oy kullanın' çağrısını yineleyen Yalçınkaya, "16 Nisan'da bir halk oylaması gerçekleştireceğiz. Bunun ne kadar önemli olduğunu sizler de en az bizler kadar biliyorsunuz. Ülkelerin yönetim sistemini, anayasaları belirler. Bizim anayasamız da 1982 tarihinde bir darbeden sonra yürürlüğe girmiş bir anayasa. Bugüne kadar da 18 defa değişiklik görmüş ancak yine de ülkenin ihtiyaçlarına cevap vermeyen adeta yamalı bir bohça. İnşallah 16 Nisan'da sandığa gidip bu ülkenin geleceğinin teminat altına alınması için anayasa oylamasını gerçekleştireceğiz. Burada bizlere düşen en önemli görev ise bir tek oyun dahi heba olmasını sağlamamaktır" şeklinde konuştu.
MİLLETİN HABERİ OLMADAN EVREN'İ CUMHURBAŞKANI YAPTILAR
Yalçınkaya'nın ardından AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Özallılara hitap etti. AK Parti olarak 12. seçimi gerçekleştireceklerini ifade eden Şahin, "Ancak 16 Nisan'da yapılacak olan referandum diğerlerinden çok farklı. Çünkü bu seçim ne muhtarlık ne belediye başkanlığı ne de milletvekilliği seçimidir. Bu seçim sadece ve sadece milletin seçimidir" dedi. Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:
"1924'te sivil anayasa diyebileceğimiz bir anayasa hazırlanmış. Ama 1960 ve sonrasında bu ülke, her zaman darbe anayasaları ile yönetilmiş. 1980 yılında ise yapılan hileler ve zorbalıklarla Kenan Evren'i cumhurbaşkanı yaptılar. Milletin haberi olmadan Evren'i cumhurbaşkanı seçtirmek için gizlice anayasaya maddeler sıkıştırdılar. Şu anda baktığımızda ise 18 maddeyi okumaktan aciz CHP ya da Avrupa o gün zorbaların yapmış olduğu bu anayasaya seslerini çıkarmadı. Ülkenin gelişmesini istemeyenler zaten bugüne kadar yaptığımız her şeye karşı çıktı. 3. köprüye karşı çıktılar. Kanal İstanbul'a karşı çıktılar. Marmaray'a, Avrasya'ya karşı çıktılar. Duble yollara, köprülere, hastanelere karşı çıktılar. Ama çok şükür milletimiz bunlara inanmıyor. Gittiğimiz her yerde milletimizin dua ve desteğini alıyoruz. Her yerde güçlü 'evet' sesleri yankılanıyor."
DİKTATÖRLÜK NEDİR BEN SİZE SÖYLEYEYİM Mİ?
Konuşmasının devamında bazı kesimlerin 'diktatör' söylemine değinen Şahin, bunun gerçek dışı da olduğunu vurguladı; 1940'lı yıllara işaret etti. Şahin, "Diktatörlük nedir ben size söyleyeyim mi? 1940'larda benim dedem mezbelelik yerlerde Allah'ın dinini öğrenmeye çalışıyorsa, Kur'an'ı ve ezanı yasaklıyorsunuz diktatörlük işte budur. Ama bundan hiç bahsetmezler" ifadelerine yer verdi. Şahin, sözlerini şöyle noktaladı:
"Bir daha bu ülkede özgürlüklerle ilgili bir kesintinin olmaması için, vesayetçi anlayışların hükümran olduğu dönemlerin bir daha yaşanmaması için, alçakların bir daha bu ülkede kaos oluşturmaması için inşallah güçlü bir 'evet' ile ülkemizin geleceğini teminat altına alacağız."
OYUNLARINI BAŞLARINA GEÇİRECEĞİZ
Şahin'den sonra söz alan AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ise 7 Haziran seçimlerine dikkati çekti. Başkan Kahtalı, "7 Haziran'da yüzde 42 oy almamıza rağmen hükümeti kuramamıştık. 258 milletvekili ile Meclis'te çoğunluğu sağlayamadığımız için Suruç'ta bombalar patlamaya başladı. Ülke zayıflamaya başladığı andan itibaren başta FETÖ başat olmak üzere PKK'sı DHKP-C'si ve onların ağbabaları olan Hollanda'sı, Almanya'sı, İsviçre'si hemen tuzaklarını kurmaya başladılar. Bugün referanduma kimler 'hayır' diyor, iyi görmemiz lazım. İnşallah 16 Nisan'da öyle güçlü bir destek vereceğiz ki hepsinin oyunlarını bozup başlarına geçireceğiz" diye konuştu.

 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv