Mevcut Sistem İle Daha İleriye Gitme Şansımız Yok

AK Parti heyeti, Karakavak'ta vatandaşlarla bir araya geldi. Heyet büyük bir coşku ile karşılanırken, Karakavak'tan istiklal, istikbal ve istikrar için "evet" sesleri yükseldi.

01 Nisan 2017 Cumartesi 19:14
Mevcut Sistem İle Daha İleriye Gitme Şansımız Yok
banner83
AK Parti heyeti, Karakavak'ta vatandaşlarla bir araya geldi. Heyet büyük bir coşku ile karşılanırken, Karakavak'tan istiklal, istikbal ve istikrar için "evet" sesleri yükseldi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya Karakavak'ta mahalle toplantısında vatandaşlarla buluştu. Heyet Karakavak'ta büyük bir coşku ile karşılanırken, burada ilk konuşmayı AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya yaptı. Referanduma sayılı günler kala 'oy kullanın' çağrısında bulunan Yalçınkaya, "16 Nisan'da bize düşen en büyük görev, irademizi sandığa yansıtmak için mutlaka ve mutlaka oylarımızı kullanmaktır" dedi.
MEVCUT SİSTEM İLE DAHA İLERİYE GİTME ŞANSIMIZ YOK
Daha sonra söz alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 16 Nisan'ın Türkiye için önemli bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. "16 Nisan ne muhtarlık seçimi ne belediye başkanı seçimi ne de milletvekili seçimi değildir" diyen Başkan Polat, şunları kaydetti:
"16 Nisan sadece ve sadece halkın seçimidir, halkın oylamasıdır. Önümüzde, ülkenin 100 yılını belirleyeceğimiz bir seçim var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak parlamenter sistemden en üst düzeyde yararlandık ancak artık patinaj yapıyoruz. Mevcut sistem ile daha ileriye gitme şansımız yok. Dolayısıyla 16 Nisan'da sizlerin 'evet' oylarıyla birlikte inşallah Türkiye'de yeni bir dönem başlayacak. Öte yandan Malatya'nın bu seçimde rekorların rekorlarını kıracağına da yürekten inanıyoruz."
BOYNUMUZUN BORCU
Karakavak'ta vatandaşlara hitap eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise mevcut sistemin sürekli kriz üreten bir yapısı olduğuna dikkati çekti. Başkan Çakır, "Parlamenter sistemin sürekli kriz üreten bir yapısı var. Geçmişe dönüp baktığımızda sürekli olarak zayıf hükümetler kurulduğunu, buna bağlı olarak da 16 ayda bir hükümetlerin değiştiğini görüyoruz. AK Parti öncesinde ülkenin üzerine sürekli darbelerin çöktüğünü, sürekli kutuplaşmaların yaşandığına şahit oluyoruz. Mevcut sistemin arızalarından nemalanan sermaye ve gazete patronları, bazı sendikal ağlar hükümeti etkisini altına alıyorlar, mevcut hükümet ise kime sırtını dayadıysa onların uşağı haline geliyordu. Ancak AK Parti ile birlikte ilk defa gücünü halktan alan, kendini sadece halka karşı sorumlu hisseden ve bunun için çalışan bir iktidar yönetime geldi. Ve bu iktidar mevcut sistemin 80 yılda yapamadığı işleri 15 yılda kat kat fazlasıyla hayata geçirdi" diye konuştu.
Kalıcı ve güçlü bir hükümetler için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin gerekliliğine işaret eden Çakır, "Güçlü bir hükümet yapısını ne Avrupa istiyor ne vesayet odakları istiyor ne de terör örgütleri istiyor. Dolayısıyla bizim çocuklarımız için güçlü bir 'evet'le ülkenin geleceğini teminat altına almamız boynumuzun borcudur" ifadelerine yer verdi.


BAKANLIKLAR BÖLÜŞÜLÜP, GENEL MÜDÜRLÜKLER PAYLAŞILIYORDU
Çakır'dan sonra AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı da bir konuşma yaparak, hangi partiye oy vermiş olursa olsun herkesi 16 Nisan'a sahip çıkmaya davet etti. 16 Nisan'ın şahısların değil memleket meselesi olduğunu vurgulayan Kahtalı, "Parlamenter sistem birçok sıkıntı yaşattı bu ülkeye. Bu sıkıntıların en önemlisi de darbeler, e-muhtıralar ve çift başlılıktır. Hatta bazen 3 başlılık oluyor; bakanlıklar bölüşülüp, genel müdürlükler paylaşılıyordu. Anlaşamıyorlar, kavga ediyorlar ve tekrar seçime gitmemiz gerekiyordu.İşte yeni sistem, bu çift başlılığı ve hükümet krizlerini bitirecek" şeklinde konuştu.
Konuşmasının devamında 7 Haziran'ı anımsatan Kahtalı, "Biz 7 Haziran'da bir hükümet krizi yaşadık. 258 milletvekili ile Meclis'te çoğunluğu sağlayamadığımız için Suruç'ta bombalar patlamaya başladı. Ülke zayıflamaya başladığı andan itibaren başta FETÖ'sü olmak üzere PKK'sı DHKP-C'si ve onların ağbabaları olan Hollanda'sı, Almanya'sı, İsviçre'si hemen tuzaklarını kurmaya başladılar. Dolayısıyla hem onların tuzaklarını başa geçirmek hem de bir daha çift başlılığın yaşanmaması için inşallah referandumda 'evet'i çıkaracağız" dedi.
TARİHİ GEÇMİŞ İLAÇ , TÜRKİYE'Yİ ZEHİRLER
Karakavak Mahalle Toplantısı'nda son olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık vatandaşlara hitap etti. Genel Başkan Yardımcısı Çalık konuşmasına, Malatya'ya yapılan yatırımlardan bahsederek başladı. "15 yılda büyük hizmetler yaptık, 16.1 katrilyonluk yatırımı Malatya'ya getirdik" diyen Çalık, "Türkiye'nin 2002 yılındaki bütçesi eski para ile 119 katrilyonmuş. Bugüne baktığımızda ise biz sadece 81 ilden biri olan Malatya'ya, Türkiye'nin bütçesinin yüzde 20'sini yatırım olarak getirmişiz" diye konuştu.
Bugüne kadar her defasında milletin iradesine darbe vurulmak istendiğini belirten Çalık, artık parlamenter sistemin miadını doldurduğunu söyledi. Çalık, "Ben eczacıyım; miadını dolan ilacı kullandığınızda size zarar verir. Eğer tarihinde kullanırsanız fayda verir ama tarihi geçtikten sonra kullanırsanız sizi zehirler. Artık mevcut sistem miadını doldurmuştur ve bu miadı dolan sistemin değişmesi gerekiyor. Bu sistem neden değiştirilmeli? Çünkü bu sistem istikrarsızlık yaratıyor. Bakınız, 94 yılda 65 hükümet kurulmuş. Normalde biz 5 yılda bir seçim yapmış olsaydık 94 yıllık Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde 19. hükümette olmamız gerekirdi. 65. hükümete gelmek içinse 2186 yılında olmamız lazımdı. Dolayısıyla darbeler 170 yıl bize zaman kaybettirmiş ve hükümetleri değiştirtmiş" ifadelerine yer verdi. Ülkenin geleceği için çift başlılığın ortadan kaldırılması gerektiğini vurgulayan Çalık, sözlerini şöyle noktaladı:
"Türkiye'de bu çift başlılığın ortadan kaldırılması gerekir. Milletin direkt oylarıyla seçtiği cumhurbaşkanı hükümet kurmalı, hükümetin ve bakanlar kurulunun başında olmalı ve hükümet kurmak gibi sıkıntılı bir süreci yaşatmamalı. Bunu niye söylüyorum? 7 Haziran'da Türkiye'de AK Parti yüzde 42 oy aldı ancak biz hükümet kuramadık ve geçici seçim hükümeti kurduk. 1 Kasım'da ise millet tekrar iradesini ortaya koydu ve 'siz tek başınıza iktidara devam edin' dedi. Yine millet devreye girdi ve ülkeyi hükümetsiz bırakmadı. 16 Nisan, tarihi bir kırılma noktasıdır. Şehitlerimizin kemiklerini sızlatmamak için terör örgütlerinin 'hayır' dediği bir yerde biz 16 Nisan'da 'evet' diyeceğiz. Gücümüzü milleten alacağız; kadınlarımız için çocuklarımız için gençlerimiz için engellilerimiz için istiklal, istikbal ve istikrarımız için ben inanıyorum ki tüm hemşehrilerim 16 Nisan'da 'evet' diyecek."
 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv