Mevcut Anayasa Ciddi Bir Sıkıntı

TBMM Dışişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, Hekimhan ve Kuluncak’ı ziyaret etti

13 Nisan 2017 Perşembe 02:03
Mevcut Anayasa Ciddi Bir Sıkıntı
banner83
TBMM Dışişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, Hekimhan ve Kuluncak’ı ziyaret etti. Özhan ziyaretleri esnasında yaptığı açıklamada ise, “Bu anayasa milletle devlet arasında, milletin inandığı değerlerle devlet arasında, milletin kimliğiyle devlet arasında çok ciddi bir sıkıntıdır” ifadesine yer verdi.
TBMM Dışişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, 16 Nisan Halk Oylaması kapsamında Hekimhan ve Kuluncaklılarla bir araya geldi. Taha Özhan’ın ilk durağı ise Hekimhan oldu. Özhan burada yaptığı konuşmada, “Bizim ümidimiz bu berbat anayasadan, darbe anayasasının oluşturduğu krizlerden Türkiye’nin bir an evvel kurtulmasıdır” ifadesine yer verdi.
BÜYÜK BİR FIRSATLA KARŞI KARŞIYAYIZ
Özhan, “Bu anayasa milletle devlet arasında, milletin inandığı değerlerle devlet arasında, milletin kimliğiyle devlet arasında çok ciddi bir sıkıntıdır. Milletin kimliğini, dilini, dinini tayin eden darbeci bir anayasa var. Bu anayasa için binlerce insan katledildi, yüz binlercesi cezaevlerinde ömürlerini geçirdiler, binlercesi de ağır işkencelerden geçirildi. Şimdi büyük bir fırsatla karşı karşıyayız. İnşallah bu anayasanın içine oturtulmuş olan yargı ve asker ilişkilerini devrimci bir şekilde ortadan kaldırmış olacak bir düzenlemeye doğru ilerlemekteyiz” şeklinde konuştu.
BU ANAYASAYI SIRTIMIZDAN SÖKÜP ATMALIYIZ
TBMM Dışişleri Komisyon Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Taha Özhan, Hekimhan’dan sonra Kuluncaklı vatandaşlarla buluştu. Burada da halk oylamasının öneminden bahseden ve cumhurbaşkanını halkın seçmesi için yapılan referandumu anımsatan Özhan, “Biz bu anayasanın baştan aşağı her şeyiyle değişmesini savunuyorduk. Darbeci Kemalist zihniyet, ‘Cumhurbaşkanını size seçtirmem’ dedi. Neticesinde bütün milletin desteğiyle onların ‘seçtirmeyiz’ dediği cumhurbaşkanını sandıklardan seçtik. Onların bu şer müdahalesi hayra vesile oldu, onların eliyle bu iyilik ortaya çıktı. Millet cumhurbaşkanını kendi seçmeye başladı. Eldeki darbe anayasasının değişmesi gerektiğini söylüyoruz, onu da kabul etmiyorlar. Her şey olduğu gibi devam etsin, ağır vesayet düzeni olsun istiyorlar2002'den beri bu yaklaşıma yok diyen çok güçlü bir irade var. Vatandaş atanmışlar eliyle kararlarının alınmasını, yönetilmeyi istemiyor. Dolayısıyla bu anayasayı sırtımızdan söküp atmadığımız sürece bizim uzun vadede huzur, refah, barış ve kalkınma perspektifimizin hayata geçmesi mümkün değildir” diye konuştu.

 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv