Mecliste Malatyaspor Sesleri

CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Meclis genel kurulunda yaptığı konuşmada Malatyaspor’un kısıtlı bir bütçeyle teknik heyetinden hocasına kadar, futbolcusuna kadar bir destan yazdığını belirtti.

15 Haziran 2017 Perşembe 16:08
Mecliste Malatyaspor Sesleri
Ağbaba, “Malatya kayısısıyla ünlü, İnönü'süyle Özal'ıyla ünlü ama Malatya bir de Malatyaspor'uyla ünlü” dedi.Genel Kurulda Meclis Başkan Vekili Akif Hamzeçebi ve milletvekilleri Malatyaspor’u kutladı.
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Meclis genel kurulunda yaptığı konuşmada Malatyaspor’un kısıtlı bir bütçeyle teknik heyetinden hocasına kadar, futbolcusuna kadar bir destan yazdığını belirtti. Ağbaba konuşurken araya giren Manisa Milletvekili ve CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in Manisaspor’un dört büyüklerden biri olduğunu söylemesi ve tutanaklara geçilmesini istemesi mecliste gülüşmelere sebep oldu.
Meclis Genel Kurulunda tutanaklara geçen Malatyaspor diyaloğu şu şekilde ;
VELİ AĞBABA - Değerli arkadaşlar, ben de Göztepe'yi kutluyorum, Sivasspor'u kutluyorum ama kendi kentimin takımı, dünyanın en güzel renklerine sahip Malatyaspor'u da kutluyorum. Dar bir bütçeyle teknik heyetinden hocasına kadar, futbolcusuna kadar bir destan yazdılar. Önümüzdeki yıl, umarım, o, üç büyükler, dört büyükler dediğimiz takımlara da kök söktüreceğiz. Malatya kayısısıyla ünlü, İnönü'süyle ünlü, Özal'ıyla ünlü ama Malatya bir de Malatyaspor'uyla ünlü. Göztepe'ye şimdiden başarılar diliyorum ama Malatyaspor'un önümüzdeki yıl hem Türkiye'de hem Avrupa'da destan yazacağına inanıyor, emek veren herkesi kutluyorum.
BAŞKAN - Teşekkür ederim Sayın Ağbaba.
ÖZGÜR ÖZEL (Manisa) - Sayın Başkanım, tutanaklara geçmesi açısından, "Önce 3 büyüklere, sonra 4 büyüklere meydan okuyacağız." dedi, burada Manisaspor'u kastettiği anlaşılıyor, ben de hodri meydan diyorum efendim.
BAŞKAN - Tabii ki Manisaspor'un da 4 büyükler içerisine girmesini elbette arzu ederiz. Ama o zaman 5 büyükler olacak yalnız, değil mi?
BAŞKAN - Sayın milletvekilleri, Göztepe Spor Kulübünün Süper Lig'e çıkmasını kutlamıştık, aynı şekilde Malatyaspor'un ve Sivasspor'un Süper Lig'e çıkmış olmasını bir kez daha kutluyoruz, kendilerine başarılar diliyoruz. 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv