Malatya'ya ne söz verdiysek tuttuk

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Akçadağ'da düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, "Malatya'ya biz 2015 yılında, seçimlere girerken ne söz vermişsek tamamını tuttuk" dedi.

02 Haziran 2018 Cumartesi 14:29
Malatya'ya ne söz verdiysek tuttuk
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Akçadağ'da düzenlenen iftarda yaptığı konuşmada, "Malatya'ya biz 2015 yılında, seçimlere girerken ne söz vermişsek tamamını tuttuk" dedi.
Bakan Tüfenkci, AK Parti Malatya Milletvekili Adayları Selahattin Barış Palandöken ve Vahit Atalan, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Büyükşehir Başkanı Hacı Uğur Polat ve Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan'ın da katılımıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Akçadağ kapalı semt pazarında verilen iftar yemeğine katıldı.
Malatya Büyükşehir Başkanı Hacı Uğur Polat, Malatya ve Akçadağ’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı en iyi şekilde ağırladığını ifade ederek, “24 Haziran’da Akçadağ ne yapacağını biliyor. Akçadağ güçlü bir cumhurbaşkanı ve güçlü bir meclise hazır” dedi.
AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ise ilk seçim programını Akçadağ’dan başlattıklarını hatırlatarak, Akçadağ’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine katılarak, sahip çıktıklarını söyledi.
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Vahit Atalan da Akçadağ’ın başkomutanını en iyi şekilde ağırladığını ifade etti.
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken ise Malatya’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı en iyi şekilde ağırladığını ifade ederek, “İkinci evim Akçadağ. Sizlerle olmaktan dolayı mutluyum” dedi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise Akçadağ'ı her zaman kendi öz vatanı olarak gördüğünü ifade etti.
AK Parti Malatya 27. dönem milletvekili adayı Selahattin Barış Palandöken'e "Akçadağlılar, adam gibi adam, bulduğu zaman hiç bırakmaz." dediğini anlatan Bakan Tüfenkci, "Akçadağ adama sahip çıkarsa, bakan da yapar milletvekili de yapar diyorum" ifadesini kullandı.
Tüfenkci, her zaman Malatya ve Akçadağlıların hizmetinde olduklarının altını çizerek, şöyle konuştu: "Bakanlığımız süresince en fazla geldiğimiz ilçelerden birisi de Akçadağ. Malatya'ya biz 2015 yılında, seçimlere girerken ne söz vermişsek tamamını tuttuk. İkinci üniversite dedik, onkoloji hastanesi dedik, çevre yolu dedik, yaptık mı? Yaptık. Yıllardır yapılmayan Hekimhan yolunu da biz yaptık."


"Güçlü bir meclise için oyumuza sahip çıkalım"

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan seçimlerin diğer seçimlerden farklı olduğuna dikkat çekerek, "Artık Parlamenter Sistemi'ni bırakarak, güçlü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiyoruz. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlardan sıyrılabilmek ve güçlenebilmemiz için güçlü bir parlamento ve eli güçlü bir cumhurbaşkanımıza bu ülkenin ihtiyacı var" dedi.
Çakır, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan seçimler kapsamında Yeni Sanayi Sitesi Esnaflarını ziyaret ederek, Hidayet Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
Çakır, ilk olarak Yeni Sanayi Sitesi Esnaflarını ziyaret etti. Esnafları tek tek gezen ve sohbet eden Çakır, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan seçimlerin önemine değinerek, destek istedi. Esnaflar tarafından davulla karşılanan Çakır, milletin desteğiyle 24 Haziran'da güçlü bir şekilde çıkacaklarını ifade etti.
Çakır, daha sonra Hidayet Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. 24 Haziran'da önemli bir seçimin yapılacağını dile getiren Çakır, "Bu seçim, diğer seçimlerden daha farklı bir seçim olacak. Artık Parlamenter Sistemi'ni bırakarak, güçlü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiyoruz. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlardan sıyrılabilmek ve güçlenebilmemiz için güçlü bir parlamento ve eli güçlü bir cumhurbaşkanımıza bu ülkenin ihtiyacı var. Şimdi bir ekonomik saldırı var, bunu hepiniz görüyorsunuz. Tek amaç insanların zihinlerini bulandırmak. Her yerde kirli bir siyaset yürütülüyor" dedi.
Milletin oylarına sahip çıkarak vatanına sahip çıkacağını ifade eden Çakır, "Oyumuza sahip çıkacağız. Cumhurbaşkanımıza sahip çıkacaksak ve güçlü bir parlamento oluşturmak istiyorsak, bütün hesapları altüst etmek istiyorsak oyumuzun kıymetini bilmeliyiz. Bir oy bizim için çok önemli. Huzur ve istikrar için çok önemli" diye konuştu.

"En güzel cevabı esnaf kardeşlerim verecek"

Gümrük ve Ticaret Bakanı, Bakan Tüfenkci, döviz ve faiz üzerinden Türkiye'yi sıkıştırmak isteyenlere en güzel cevabı esnafların vereceğini vurgulayarak, “Esnaflarımız Türkiye'yi sıkıştırmaya yönelik operasyonları yakından takip ediyorlar ve Türkiye'ye sahip çıkma günü olduğunu söylüyorlar" dedi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kışla ve İnönü caddelerindeki esnafı ziyaret etti. Ziyaretlerine ilişkin gazetecilere açıklama yapan Bakan Tüfenkci, esnaf kardeşleriyle bir araya geldiklerini ve 24 Haziran'da yapılacak seçimler için destek istediklerini anlattı.
Bakan Tüfenkci, ziyaretlerinin asıl amaçlarından birisinin esnafların durumunu yerinde görmek ve istişare yapmak olduğunu kaydederek, her zaman çarşı ve pazarlarda olmaya devam edeceklerini belirtti.
Ekonominin gerçek sahibinin çarşı ve pazar esnafı olduğunu ifade eden Bakan Tüfenkci, "Esnaf, ekonominin bel kemiği ve nabzının attığı yer. Bu anlamıyla esnafımız son günlerde döviz ve faiz üzerinden Türkiye'yi sıkıştırmaya yönelik operasyonları yakından takip ediyorlar ve Türkiye'ye sahip çıkma günü olduğunu söylüyorlar" dedi.
Tüfenkci, kredi derecelendirme ve finansal kuruluşlara 24 Haziran'da en güzel cevabın esnaf tarafından verileceğini de vurgulayarak, şöyle devam etti: "Döviz ve faiz üzerinden Türkiye'yi sıkıştırmak isteyenlere en güzel cevabı buradaki esnaf kardeşlerim verecek. Kendileri de 24 Haziran'da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında durarak, gerekli cevabı sandıkta vereceklerine inanıyorlar. Biz de 24 Haziran'dan sonra, dersine iyi çalışan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde hızlı bir şekilde piyasaların iyileşmesine ve yapılan operasyonlara yönelik adımları hep beraber atacağız. Ben inanıyorum ki enflasyondaki, faizdeki, kurdaki olağan dışı yükselmeleri de durdurmuş olacağız. Kurda istikrarı sağlayarak daha öngörülebilir bir Türkiye'de insanlarımızın yatırım yapmalarını sağlayacağız."

"Güçlü bir sistem ve meclisle yolumuza devam edeceğiz"


AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı, 24 Haziran'da Türkiye'nin güçlü bir sistem ile yoluna devam edeceğini söyledi.
Kahtalı, 24 Haziran seçimleri kapsamında Niyazi Mısri Caddesi esnaflarını ziyaret ederek, Özal Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
Kahtalı, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Niyazi Mısri Caddesi esnaflarını ziyaret ederek, 24 Haziran'da yapılacak seçimler için destek istedi.
Çalışmalar kapsamında Özal Köyü Mahallesi'nde düzenlenen mahalle toplantısına katılan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Malatya mitingine gelirken, Özal Mahallesi'nde durup, mahalle sakinleriyle sohbet ettiğini belirtti.
Kahtalı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişin bir ihtiyaç olduğunu ifade ederek, "Parlamenter Sistemin yüzyıllık bir geleneği var. Şimdi bir yol ayrımındayız. 16 Nisan referandumunda onayladığımız, 24 Haziran'da da başkanlık sistemine geçeceğimiz bir seçim var. Tüm mazlumların lideri inşallah milletimizin desteğiyle bu ülkede başkan olacak. Daha hızlı karar alabilen, bürokratik engelleri aşmış bir ülke olacak" dedi.
İçerdeki ve dışarıdaki hainlerin temizlenmesiyle 2023'te ülkenin tamamen terörden arındırılacağını kaydeden Kahtalı, "İçeride ve dışarıda ülkemize tuzak kurmak isteyen bir tek terörist kalmayana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. En son ekonomik darbe yapmaya çalıştılar ama milletimiz sahip çıkarak, elindeki dövizleri bozdurup oyunu bozdular. 15 Temmuz'da meydanlara çıkarak ölümü göze alan bu milleti, yoklukla korkutamazlar. Bu millet, bir karış toprağını kimseye vermez. Milletimiz hainlere de asla fırsat vermez" diye konuştu.
Özal Mahallesi'nin her zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında dimdik durduğunu dile getiren Kahtalı, "Her zaman tarafını net ortaya koydu. Tavrını hak ve adaletten yana koydu. Bu ülkeye bel bağlayan mazlumlar için tarafını net bir şekilde ortaya koydu ve Cumhurbaşkanımızın yanında oldu. Şimdi şöyle bir söylenti çıkarıyorlar, 'Cumhurbaşkanlığında reise vereceğiz, milletvekilliğinde başka partilere vereceğiz.' Cumhurbaşkanımızı reis yapıp, 'bütün dünyayla uğraş, bütün terör guruplarıyla uğraş' diyeceğiz ama meclisteki sayısı düşürüp, ellerini arkadan bağlayacağız. Böyle bir şey mümkün mü? İnşallah güçlü bir mecliste cumhurbaşkanımıza destek vereceğiz" şeklinde konuştu.


 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv