Malatyaspor Ekibine Yapılan Uygulama Hakkında Yazılı Soru Önergesi

MHP Malatya Milletvekili Mehmet FENDOĞLU Fenerbahçe-Malatyaspor müsabakasında Malatyaspor masör ve yönetici ekibinin bir odada maçı izlemek zorunda bıraklıması konusunu meclise taşıdı.

05 Şubat 2019 Salı 15:03
 Malatyaspor Ekibine Yapılan Uygulama  Hakkında Yazılı Soru Önergesi
MHP Malatya Milletvekili Mehmet FENDOĞLU Fenerbahçe-Malatyaspor müsabakasında Malatyaspor masör ve yönetici ekibinin bir odada maçı izlemek zorunda bıraklıması konusunu meclise taşıdı.
MHP Milletvekili Fendoğlu;
“İstanbul'daki Fenerbahçe-Malatyaspor maçında Malatyaspor klup masör ve yöneticilerinin akreditasyon kartları olduğu halde türübünden çıkarılıp odaya hapis şekilde maç izletilmesi olayı ile ilgili yazılı soru önergesi verdik.” dedi.
Fendoğlu Soru önergesinde Aşağıdaki soruları sordu.
“İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya ;
1- 29.01.2019 tarihinde İstanbul'daki Evkur Yeni Malatya - Fenerbahçe maçında Malatyaspor kulübü masör ve yöneticilerin güvenlik gerekçesi ile türbinden çıkarılıp odaya hapis şekilde maç izletilmesi normal bir uygulama mıdır?
2- Bu uygulama diğer kulüplere de yapılmış mıdır?
3- Bu uygulama sadece bizim Malatyaspor’umuza yapılan bir uygulama ise uygulamayı yapanlar hakkında bir işlem yapılmış mıdır?
4- Tüm itirazlarıma ve olaya müdahil olmama rağmen bu uygulamadan vazgeçmeyen Güvenlik Amirleri hakkında bir işlem yapmayı düşünüyor musunuz?”
MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu;
“Milletvekili olarak protokol türbününden müdahale ettim. Stat da bulunan emniyet müdürü yardımcısınaMalatyaspor ekibini sahaya alın diye haber gönderdim.O gün orada bulunan sorumlu müdür aciz kalarak Fenerbahçe kulübü emri doğrultusunda Malatyaspor kafilesini insan haklarını ve maç izleme özgürlüğünü kısıtlayarak güvenliği sağlayamadıklarını gerekçe göstermiştir.
Bu acizligin hesabını kim yaptı ise vermek zorundadır. Türk devleti en zor anlarda bile güvenlik zafiyetine düşmedi, stad içinde güvenliği sağlamaktan görevli bu kararı alan sorumlu emniyet müdür yardımcısı bu işi yapamıyorsa o görevden ayrılsın ve hakkında gerekçeli bir savunma alınsın .Malatyasporumuzun hakkını her şartta savunacağız ve konun takipçisi olcağız.”ifadesini kullandı.

 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv