Mahmur'a da Kandil'e de gireceğiz

Tüfenkci, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında Beydağı Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

10 Haziran 2018 Pazar 15:51
Mahmur'a da Kandil'e de gireceğiz
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "PKK'nın, PYD'nin inine giriyoruz. Afrin'de, Cerablus'ta yaptık sıra Kandil'de. Mart ayından beri operasyonlar sürüyor. Birileri bundan rahatsız. Onlar zamanında da FETÖ'nün, PKK'nın, PYD'nin avukatlığını yapmışlardı, sırtlarını terör örgütlerine dayamışlardı. Şimdi algı operasyonu yapıyorlar. 'Davulla zurnayla Kandil'e operasyon mu olur ya da Kandil'i boşlattılar boşuna girmeyin' diyorlar. Siz çatlasanız da, patlasanız da hem Mahmur'a hem de Kandil'e gireceğiz" dedi.
Bakan Tüfenkci, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında Beydağı Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

"16 YIL ÖNCEKİ TÜRKİYE İLE BUGÜNKÜ TÜRKİYE ARASINDA DAĞLAR KADAR FARK VAR"

AK Parti iktidarları döneminde Türkiye'nin her alanda 3,5 kat büyüdüğünü kaydeden Bakan Tüfenkci, "Bu hareket, erdemliler hareketi olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde kurulduğunda "Biz Türkiye'yi kalkındıracağız, insanımızın refah düzeyini artıracağız, insanı yaşatacağız ki devlet yaşasın' dedik ve millete hizmeti şiar edindik. Dolayısıyla biz hep eser siyaseti yaptık. Hizmet siyaseti yaptık. Hep Türkiye'yi değiştirmenin hayallerini kurduk. Türkiye'yi dönüştürmenin hayallerini kurduk. İnsanlarımızın refah düzeyini artırarak, 16 yıl önceki Türkiye ile bugünkü Türkiye arasında dağlar kadar fark oluşturduk. Türkiye'yi her alanda 3,5 kat büyüttük. Kimi alanlarda 5 kat, 10 kat, 20 kat büyüttük" diye konuştu.

"KAÇ ÜNİVERSİTE, KÖPRÜ, HAVAALANI YAPTINIZ?"

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi sert sözlerle eleştiren Bakan Tüfenkci, şunları söyledi: "Türkiye'yi her alanda modern bir hale getirdik. Ama birileri kalkmış diyor ki 'Bunlar beton yığınları.' Peki beton yığınlarıysa, bunlar önemsiz şeylerse, senin siyasi tarihinde kaç köprü, duble yol, baraj yaptın? Kaç hastane, üniversite, havaalanı yaptınız, gel burada anlat millet öğrensin. Biz iktidara geldiğimizde Türkiye'de 26 havaalanı vardı bugün 52 havaalanı var. Biz bugün 81 ile 81 üniversite yaptık. Türkiye'de üniversite sayısı 206'yı geçti. Eğer bu yollar, bu limanlar olmasaydı siz hangi fabrikayı, üretimi yapabilirdiniz, ürettiğinizi pazarlara nasıl ulaştırabilirdiniz? 'Biz cumhurbaşkanı seçilirsek yerli üretim, otomotivi ortadan kaldıracağız' diyorlar. Hani üretimden, iş, aştan yanaydınız. Türkiye'nin ortaya çıkarttığı yerli, modern teknolojiyle, dünyayla rekabet edebilecek kendi markamızı oluşturduğumuz yerli otomotivi sen nasıl ortadan kaldırabilirsin? Ama sen biliyorsun ki millet sana bu yetkiyi vermez. 16 yıllık tecrübe büyük usta Recep Tayyip Erdoğan'a mı yetkiyi verir bu millet yoksa çırak bile olamayan Muharrem İnce'ye mi verir? Bunun kararını 24 Haziran'da milletimiz verecek. Eğer siz şahsiyetli bir dış politika istiyorsanız, 'dünya beşten büyüktür' diyorsanız, 'Kudüs bizim kırmızı çizgimiz' diyorsanız, 'Filistin, Myanmar, Suriye'deki mazlumların, ümmetin meselesi bizim meselemiz' diyorsanız o zaman Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti diyeceksiniz."

"ÇATLASANIZ DA PATLASANIZ DA MAHMUR'A VE KANDİL'E GİRECEĞİZ"

Bakan Tüfenkci, terör örgütlerinin kökünü kazıyacaklarını ifade ederek, "Kandil'e operasyon yapıyoruz. PKK'nın, PYD'nin inine giriyoruz. Afrin'de, Cerablus'ta yaptık sıra Kandil'de. Mart ayından beri operasyonlar sürüyor. Birileri bundan rahatsız. Onlar zamanında da FETÖ'nün, PKK'nın, PYD'nin avukatlığını yapmışlardı, sırtlarını terör örgütlerine dayamışlardı. Şimdi algı operasyonu yapıyorlar. 'Davulla zurnayla Kandil'e operasyon mu olur ya da Kandil'i boşlattılar boşuna girmeyin' diyorlar. Siz çatlasanız da, patlasanız da hem Mahmur'a hem de Kandil'e gireceğiz, Allah'ın izniyle o terör örgütlerinin kökünü kazıyacağız. Onun için; 24 Haziran'da güçlü Türkiye için, güçlü bir Malatya için, güçlü bir meclis için, güçlü bir hükümet için destek vermeye hazır mıyız? Vakit Malatya, Türkiye, inananlarla yola devam vakti. Vakit, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanı yapma zamanı. Sorunların ve dertlerin çaresi Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti" diye konuştu.

 "Milletimiz 24 Haziran'da uluslararası güçlere ve terör örgütlerine cevabı verecek"

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Uluslararası güçler Türkiye'ye saldırıyor. Kim var; Amerika, İsrail, Almanya, İngiltere, Fransa. Recep Tayyip Erdoğan'sız, AK Parti'siz bir Türkiye istiyorlar. Neden istiyorlar? 2002 öncesi bir anayasa kitapçığını fırlattığında darmaduman olan bir Türkiye'yi istiyorlar. Buna Melekbaba asla izin vermez. Buna Malatya asla izin vermez" dedi.
Çalık, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında Niyazi Mısri ve Dörtyol Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulunarak, Melekbaba Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.
Çalık, seçim çalışmaları kapsamında ilk olarak Niyazi Mısri ve Dörtyol Caddesi'nde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Çalık, 24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için tam destek istedi. Yoğun ilgi altında ziyaretlerde bulunan Çalık, esnaf ve vatandaşlarla uzun süre sohbet etti. Çalık, kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşları da kırmadı.
Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kuluncak'ta düzenlenen iftar programına katılarak, seçim çalışmaları kapsamında Melekbaba Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
İftar sonrası konuşan Çalık, "Allah nasip ederse 24 Haziran'da milletimizin oyları ve dualarıyla cumhurbaşkanı seçelim. Malatya'dan da 6 milletvekili meclise gönderelim" dedi.
Daha sonra mahalle toplantısına katılan Çalık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İnönü Stadı'nın Millet Bahçesi olacağını ifade etti. Çalık, "İngiltere'de Hyde Park neyse, Malatya'da Millet Bahçesi aynı şekilde olacak" dedi.
Çalık, Malatya'ya 16 yılda büyük yatırımlar yaptıklarına dikkat çekerek, şunları söyledi: "Malatya'da yatırımlarımızı yaptık. Hastanelerimizi, yollarımızı, okullarımızı yaptık, daha yapacak çok işimiz var. Siz bizden ikinci bir üniversite istediniz biz size istediğiniz üniversiteyi 'hay hay başla göz üstüne' dedik, cumhurbaşkanımıza ilettik. Gönlünüzdeki yiğidin ismini, milletin adamı Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla çıkardığımız ve Allah nasip ederse Turgut Özal Üniversitesi'ni Malatya'mız kazandırıyoruz. Uçaklarla yolculuğumuzu yapıyoruz. Malatya'dan İstanbul'a, İzmir'e, Ankara'ya, Almanya'ya, Suudi Arabistan'a uçaklar kalkıyor. Bir milyon yolcu kapasitesine sahip hale geldik. Havaalanı terminal binamız artık yetmiyor. Cumhurbaşkanımıza söyledik ve talimatını verdi. Malatya'mıza yeni bir terminal binası kazandırıyoruz. Sıra hızlı trende. İstanbul'dan yakınlarınız Malatya'ya gelmek istediğinde isterse uçakla, isterse duble yollarla, isterse demiryolu ile gelecek. Malatya'mıza hızlı treni kazandırıyoruz."
AK Parti iktidarları döneminde sağlıkta reform yaptıklarını kaydeden Çalık, "Ana muhalefetin bir lideri, bir de onun çırağı İnce var. İnce hesap yapanların hesabını yüce Rabbim 24 Haziran'da sizlere vesile kılacak ve bozacak. Diyorlar ki 'Sağlıkta ne yaptınız?' Kılıçdaroğlu, sen SSK Genel Müdürü iken hastalarımız kuyrukta uyurdu, cenazelerimiz rehin kalırdı, kadınlar doğum yapıyor ama çocuklar hastanelerde rehin kalıyordu. Biz, tüm Türkiye genelindeki vatandaşlarımızı sosyal güvenlik kapsamına aldık. Yeni doğan bebeğimiz 18 yaşına kadar sosyal güvenlik kapsamına alındı. 15 sene önce SSK hastanesini hatırlayın. Yeşilkartla hastaneye gidemezdiniz, gitseydiniz çıkamazdınız. Hastaneden ilaç alamazdınız. Eczaneden bir ilaç almak için 10 tane mühür gerekirdi. SSK eczanesine gider orada ilaç bulunmaz, dışarıdaki eczaneleri dolaşır ilaç arardınız. Biz sağlıkta reform yaptık" ifadelerini kullandı.
Uluslararası güçler ve terör örgütlerinin hedefinde Recep Tayyip Erdoğan'sız ve AK Parti'siz bir Türkiye olduğunu kaydeden Çalık, "Uluslararası güçler Türkiye'ye saldırıyor. Kim var; Amerika, İsrail, Almanya, İngiltere, Fransa. Recep Tayyip Erdoğan'sız, AK Parti'siz bir Türkiye istiyorlar. Neden istiyorlar? 2002 öncesi bir anayasa kitapçığını fırlattığında darmaduman olan bir Türkiye'yi istiyorlar. Buna Melekbaba asla izin vermez. Buna Malatya asla izin vermez. Sadece uluslararası güçler mi, terör örgütleri de Tayyip Erdoğan'sız, AK Parti'siz bir Türkiye tasavvur ediyor. PKK, PYD, FETÖ, DEAŞ, DHKP-C dahil olmak üzere hepsinin hedefinde Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti var. Ama buna benim Melekbabalı kardeşlerim asla izin vermez. Onlara cevabını 24 Haziran'da sandıkta aslanlar gibi verir. Onların nasıl ki illet, yıkım ittifakı oldularsa bizimde milletimizle yol yürüdüğümüz bir ittifakımız var. 2002'den beri liderin millete, milletin de lidere aşkıyla yürüyen bir ittifak. 24 Haziran'da Melekbabam milletin adamını, ümmetin umudunu, dünyanın liderini, zalimlerin korkulu rüyası Recep Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanı seçecek, Malatya'dan da 6 milletvekili meclise gönderecek" diye konuştu.

"Ne iktidara gelebilirsin ne de paşamızın apoletlerini sökebilirsin"

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı, "Temel Paşa, geçenlerde cumhurbaşkanımız Malatya'ya geldiğinde, konuşmasını dinlerken alkışladı diye Muharrem İnce, 'Biz iktidara gelirsek, o paşanın apoletlerini sökeceğiz' diyor. Sen ne iktidara gelebilirsin ne de o kahramanın apoletlerini sökebilirsin" dedi.
Kahtalı, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında Gedik, Aşağı Kozluk, Yukarı Kozluk, Aşağıköy, Ortaköy, Salkonak, Öncü Mahallelerini ziyaret etti. Kahtalı, seçim çalışmaları kapsamında daha sona TOKİ Yavuz Selim Mahallesi'nde düzenlenen mahalle toplantısında vatandaşlara hitap etti.
AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı, yeni bir yola çıktıklarını ifade ederek, "Bu yol nasip ederse inşallah 24 Haziran'da yeni bir tarih yazarak, bu ülkeye bir işaret daha koyacağız" dedi.
Kahtalı, 24 Haziran'da Türkiye'de bir yol ayrımı olacağına dikkat çektiği konuşmasında şunları söyledi: "Parlamenter Sistem'den yeni sistem olan Devlet Başkanlığı Sistemi'ne geçeceğiz. Bu sistemi oylarken de 16 Nisan'da bir referandum yapmıştık. O zamanda Yavuz Selim tarafını net olarak ortaya koymuş, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olduğunu göstermiş, bugüne de işaret etmişti. Şimdi 24 Haziran'a gidiyoruz. 2001'de kurulan partimiz 2002'de iktidar oldukta sonra ülkemize yapmış olduğu hizmetlere, sosyal yardımlaşmaya, ulaşıma, eğitime, sağlığa baktığımızda hizmetler anlamında cumhuriyet tarihi boyunca yapılan hizmetlerin kat be kat daha fazlasını ülkemize kazandırdık."
TOKİ'de 25 binin üzerinde vatandaşın yaşadığını kaydeden Kahtalı, "6 bin 300'den fazla konutun bulunduğu ve 25 binden fazla nüfusu barındıran bir mahalledeyiz. Buranın tamamı AK Parti hükümetleri döneminde inşa edildi. Ev kirası öder gibi konut sahibi olduk. İnşallah bundan sonrada sosyal anlamda yapmamız gereken ne varsa gerek engelli kardeşlerimiz gerekse hasta ve yaşlı bakımı için her ne anlamda olursa olsun sosyal devletin ne olduğunu gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz" diye konuştu.
Kahtalı, tüm dünyanın gözünün Türkiye'nin üzerinde olduğunu ifade ederek, "Türkiye nerede bir mazlum coğrafya varsa onun hamiliğini yapıyor. Cumhurbaşkanımızın Kudüs'ü başkent ilan eden Amerika'ya karşı gösterdiği tavrı tüm dünya gördü. Onlar her ne kadar Kudüs'ü başkent ilan etse de biz kabul etmiyoruz. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Kudüs, Filistin'in başkentidir. Kudüs'e yapılmak istenen tüm Müslümanlara yapılmıştır. İslam coğrafyasında oyunlar kuruyorlar. Şimdi de ülkemizi karıştırmak, bölmek ve burada da aynı Irak ve Suriye'deki gibi kan ve göz yaşına bürümeye çalışıyorlar. 40 yıldır terörle mücadele ediyoruz. Hamdolsun içerideki teröristleri yok denecek kadar azalttık. Sınır ötesinde ülkemize gelebilecek tehditlere karşı Afrin'de 4 bin 500 teröristi etkisiz hale getirdik" dedi.
Afrin'deki Zeytin Dalı Operasyonu'nun başında 2.Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel'in olduğunu anımsatan Kahtalı, "Temel Paşa, geçenlerde cumhurbaşkanımız Malatya'ya geldiğinde, konuşmasını dinlerken alkışladı diye Muharrem İnce, 'Biz iktidara gelirsek, o paşanın apoletlerini sökeceğiz' diyor. Sen ne iktidara gelebilirsin ne de o kahramanın apoletlerini sökebilirsin. Hiç kimse bu millete rağmen siyaset yapamaz. Bu milletin istediğinin dışında bir şey yapamaz" ifadelerini kaydetti.banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv