Laf Üstüne Laf Değil, İş Üstüne İş, Taş Üstüne Taş Koymak İstiyoruz

Bakan Tüfenkci Hekimhanlılara seslenerek, “Bugün Hekimhan bir başka güzel. Bir başka bereket var. Yağmur var ve en önemlisi de 16 Nisan’da Hekimhan’ın kararı var. Hekimhan’ın kararı net. Oyu da inşallah evet” diye konuştu.

14 Nisan 2017 Cuma 08:46
Laf Üstüne Laf Değil, İş Üstüne İş, Taş Üstüne Taş Koymak İstiyoruz
banner83
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Hekimhanlılara seslendi, “Millet bizden laf değil iş istiyor. Başbakanımızın dediği gibi laf üstüne laf değil, iş üstüne iş, taş üstüne taş koymak istiyoruz. Yolları yapıp dağları delmek için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ‘evet’ diyoruz” dedi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Hekimhan’da vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Tüfenkci Hekimhanlılara seslenerek, “Bugün Hekimhan bir başka güzel. Bir başka bereket var. Yağmur var ve en önemlisi de 16 Nisan’da Hekimhan’ın kararı var. Hekimhan’ın kararı net. Oyu da inşallah evet” diye konuştu.
IMF’DEN PARA DİLENİYORDUK
AK Parti iktidarlarından önceki dönemleri hatırlatarak konuşmasını sürdüren Bakan Tüfenkci, “AK Parti olarak iktidara gelmeden önce Türkiye’nin ekonomisi neredeydi? Türkiye’nin yolları ne haldeydi, sağlığı neredeydi bir hatırlayın. Salonu dolduranların büyük bir kısmı o günleri çok iyi hatırlarlar. O günlerde Türkiye’de toplanan her 100 TL’lik verginin 86 TL’si faize gidiyordu. Yatırıma ise 14 TL kalıyordu. O da yatırıma gitmiyordu zaten. Biz IMF’lerden borç paralar dilenerek, işçimizin, memurumuzun, emeklimizin maaşını ödemeye çalışıyorduk. Bugün ise her toplanan 100 TL’nin, 89 TL’si hizmete gidiyor, 11 TL’si faize gidiyor. Nereden nereye… Tersine döndü işler” ifadelerine yer verdi.
İŞİMİZ HİZMET, GÜCÜMÜZ MİLLET
Türkiye’nin AK Parti iktidarı döneminde işi bilen yöneticiler tarafından yönetildiğini aktaran Bakan Tüfenkci, şöyle devam etti:
“Bizler işte bu yolları; Hekimhan’ın yolunu da, Sivas’ın yolunu da, Erkenek’in, Adıyaman’ın yolunu da, faizlere para vermeyerek yapıyoruz. Yoksa Türkiye’nin petrolü yok, Türkiye’nin altını yok ama iş başında işi bilen yöneticileri var. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderleri var. Biz hep şunu ifade ettik: Bizim işimiz hizmet, gücümüz millet. Sırtımızı hiçbir yere dayamıyoruz. Biz sırtımızı şuraya buraya değil sadece ve sadece millete, sizlere dayıyoruz. Bizler efendi olmak için değil, hizmetkar olmak için geldik ve Allah’ın izniyle hizmet ettik ve hizmet etmeye de devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve Başbakanımızın öncülüğünde hükümet olarak biz hep şunu esas aldık: Biz bu millete ne yapsak azdır. Çünkü bu millet, necip ve eli öpülesi bir millet.”
Mevcut sistemin artık büyüyen Türkiye’ye dar geldiğini vurgulayan Bakan Tüfenkci, “Biz istiyoruz ki bu millete hizmette daha da hızlanalım. 15 yılda yaptıklarımızı 5 yılda yapalım. Sistem arızalarıyla uğraşmaktan çok sizlere hizmet edelim, sizlerin işini, aşını büyütelim istiyoruz. Davamın da mücadelemiz de bu. Bunun için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmek istiyoruz” dedi.
TEK ADAMLIK DEĞİL KALICI İSTİKRAR İÇİN
Türkiye’nin her yıl 1 milyon gencine iş bulmak zorunda olduğunu anımsatan Bakan Tüfenkci, sözlerini şöyle noktaladı:
“Biz her yıl 1 milyon gencimize iş bulmak, yeni fabrikalar kurmak zorundayız. Yeni pazarlar bulmak zorundayız. İhracatımız biz iktidara geldiğimizde 33 milyar dolarlardaydı. Bugün geldiğimiz nokta 145 milyar dolar. Bu yeterli değil. Niçin biz 500 milyar dolarları ihracatta yakalamayalım. Türkiye’nin potansiyeli ve insan gücü var. Buna muktedir şirketlerimiz var. Yeter ki biz bunların önünü açalım. Birilerinin iddia ettiği gibi tek adamlığı oluşturmak için değil, ülkemizi kalıcı istikrara kavuşturmak adına bunu gerçekleştiriyoruz. Türkiye yatırım yapılabilir ülke olsun ve önü açılsın diye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmek istiyoruz. Onlar laf üretir ama bizim iş üretmemiz lazım. Millet bizden iş istiyor, laf beklemiyor. Başbakanımızın dediği gibi laf üstüne laf değil, iş üstüne iş, taş üstüne taş koymak istiyoruz. Yolları yapmamız, dağları delmemiz lazım. Çünkü bizim bu millete sözümüz, sevdamız ve inancımız var. İnancımız olduğu için istiyoruz ki söz ve karar sahibi millet olsun. Onun için 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ‘evet’ diyoruz.”

 
banner143

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv