Kiraz; ''Sivas kanayan yara olmaya devam ediyor''

CHP İl Başkanı Kiraz, Sivas Katliamının 24. Yılında yaptığı yazılı açıklamada katliamı bir kez daha kınadıklarını ifade etti.

01 Temmuz 2017 Cumartesi 19:53
Kiraz; ''Sivas kanayan yara olmaya devam ediyor''
banner83
CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, "2 Temmuz 1993 yılında Sivas’ta Pir Sultan Abdal Anma Etkinlikleri sırasında Madımak Oteli’nde vahşice bir katliam yaşandı. 24 yıl sonra Sivas Katliamını yapanları bir kez daha lanetliyorum. Katliamın üzerindeki karanlık perde aradan geçen 24 yıla rağmen hala aralanamadı. Firari olan sanıklar da dava zaman aşımına uğratılarak özgürleştirildi. Göstermelik yargılamalar sonucu Sivas katliamının gerçek sorumluları yargılanmadı. 2 Temmuz Sivas katliamı, üzerinden geçen yıllara rağmen toplumun nazarında küllenmemekte, tam tersine toplumun kanayan yarası olmaya devam etmektedir.” dedi.

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz; “Demokrasiden, laiklikten ve insan haklarından yana olan duyarlı insanların, demokrasi mücadelesini daha güçlü bir şekilde verebilmesi için, 2 Temmuz Sivas katliamı unutulmaması ve unutturulmaması gerekir. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu insanlık suçuna dün de sessiz kalmadık, bu gün de sessiz kalmayacağız. Çok sayıda Cumhuriyet Halk Partili ile birlikte Sivas’ta olacağız. Bundan tam 24 yıl önce Sivas katliamında hayatını kaybedenleri saygıyla anıyor, katilleri ve arkasındaki karanlık güçleri lanetliyoruz” dedi. 
banner143

    Yorumlar

banner310
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv