Kılıçdaroğlu’nun yenilgisini 9-0 yapmak için acelesi var

Çalık, "CHP'nin genel başkanı göreve geldiği andan itibaren 8 seçim kaybetti. Yenilgiye doymuyor, 8-0 mağlup vaziyette maça devam ediyor. Şimdi 'Erken seçim yapalım' diyor, 9-0 olmak için acelesi varmış beyefendinin." dedi.

26 Kasım 2017 Pazar 17:58
Kılıçdaroğlu’nun yenilgisini 9-0 yapmak için acelesi var
banner83
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "CHP'nin genel başkanı göreve geldiği andan itibaren 8 seçim kaybetti. Yenilgiye doymuyor, 8-0 mağlup vaziyette maça devam ediyor. Şimdi 'Erken seçim yapalım' diyor, 9-0 olmak için acelesi varmış beyefendinin." dedi.

AK Parti İlçe Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi Doğanşehir İlçe Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, partili yönetici ve gençlik kolları mensupları katıldılar.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "CHP'nin genel başkanı göreve geldiği andan itibaren, 8 seçim kaybetti, 3 genel seçim, 2 yerel seçim, 2 halk oylaması ve 1 Cumhurbaşkanlığı. Yenilgiye doymuyor, 8-0 mağlup vaziyette maça devam ediyor. Şimdi 'Erken seçim yapalım' diyor, 9-0 olmak için acelesi varmış beyefendinin. Bu millet, merak etme Allah nasip ederse 2019'daki seçimlerde de 8-0 gibi, bir kez daha 9-0 olarak CHP'nin yenilgi tarihindeki başarısızlığına imza atacaktır. Bu yenilgilerden doymayan beyefendi, konuşmasında diyor ki 'Eğer erkek işsizse, eğer erkeğin canı sıkkınsa, akşam eve gittiğinde canının sıkıntısını karısından çıkarır, karısına şiddet uygular' diyor. Sen CHP'nin genel başkanısın, ana muhalefetin başısın. Sen hala kendini batırdığın SSK'nın genel müdürü sanıyor olabilirsin. Ama bilki sen ana muhalefetin başısın, söylediğin cümlenin nereye gittiğinin farkında mısın? Biliyoruz ki, sen kendini Gandi'ye benzetmek için mücadele ettin. Önce yollara düştün, sonra atletle fotoğraf verdin ve yollarda aradığın adaletin şiddete dönüşmesi için şimdi cümleler kuruyorsun. Sana 'çarkçı Kemal' dediler, şimdi sana 'dayakçı Kemal' derler. Haberin olsun kadınlara kalkan bütün elleri bu millet kırar. Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü'nde Kılıçdaroğlu'nun cümlelerini ben bir kez daha kınıyorum.” ifadelerini kaydetti.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş ise, “Recep Tayyip Erdoğan'ın partisinin güçlü olması dünya mazlumlarına umut oluyor Geçtiğimiz hafta gençlik kollarından 160 kardeşimiz Kudüs'e gitti. Oradaki Filistinlilerin tek umudu var o da Türkiye. Ramazan'da 40'tan fazla ülkeye 100 civarında arkadaşımızı gönderdik, özellikle mazlum coğrafyalara. Hepsinin dönüşte söylediği ortak nokta, ‘Ne kadar mazlum ülke varsa umudu Türkiye ve umudu Recep Tayyip Erdoğan.’ Bunu son 10 yılda o kadar çok duymaya, o kadar çok konuşmaya başladık ki. Galiba bazen ne söylediğimizi unutuyoruz. ‘Dünya mazlumlarının umdu Türkiye’ derken, ‘Ümmeti Muhammedin umudu Türkiye’ derken, çok normal bir şey söylüyormuş gibi yıllardır ağzımız öyle alıştı. Halbuki o kadar büyük bir şey söylüyoruz ki, bakın neden Türkiye dünya mazlumlarının umudu? En büyük Müslüman ülkemi? Ondan mı? Hayır. Bakınız Endonezya var, Bangladeş var, Pakistan var, yani nüfusu 200 milyonları aşıyor. Hindistan dediğimiz ülke, Müslüman bir ülke değil, ama Müslüman nüfusu bizim 2.5 katımız. Bir taraftan Mısır var, nüfusu 100 milyona yaklaştı. Neden Arakanlı bir Müslüman’ın hemen yanı başındaki Bangladeş umudu olmuyor da, Türkiye umudu oluyor? Neden Somali- Mogadişu’deki Müslümanın umudu hemen karşısındaki Msıır değilde, Türkiye oluyor. Açe’deki Müslümanın umudu Endonezya veya Malezya değil de, Türkiye oluyor.” ifadelerini kaydetti.


Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Her krizden bir güçlenerek çıktık. İnşallah bölgedeki çalkantılardan daha güçlü çıkacağız, artık Türkiye bölgenin güçlü siyasi aktörü değil, dünyanın güçlü siyasi aktörlerinden birisi haline geldi. Bunun temelinde de teşkilatlarımızın, halkımızın onurlu duruşu var, dünya liderinin arkasında dik duruşu var. İnşallah 2019’da sandıklardan çok güçlü çıkarak bu ülkemizin gelecek davasında hep birlikte birer fert olarak görev almış olacağız” diye konuştu.


KALE’DE BELEDİYE BAŞKANLARI TOPLANTISI

Kale ilçesinde AK Partili belediye başkanlarının katıldığı toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya AK Parti Genel başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve ilçe belediye başkanları katıldılar.

Toplantının açılışında konuşan AK Parti Genel başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Bizim hedefimiz Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimlerde şuanda 13 belediyemizin 2 tanesi AK partili belediyemiz değil. Hepinizden istirhamım şudur; lütfen AK Partili olan belediyelerimizin hangisine isterseniz, gidin ziyaret edin bakın, birde AK Partili olmayan 2 ilçemizin çalışmalarına gidip bir bakın. Hekimhan ve Arguvan 2 tane CHP’li belediye, lütfen hemen Hekimhan’ın yanındaki Kuluncak ile kıyaslasınlar, hemen Arguvan’ın yanındaki Arapgir ile Yazıhan ile kıyaslasınlar, AK Partili belediyelerin çalışmalarını görsünler. “ dedi.


AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, “AK Partili belediyeler olarak, büyükşehir olduktan sonraki kapsamda 2014’den sonra ilimizin tüm genelinde büyükşehir belediyemizin ve ilçe belediyelerimizin koordinesi ile AK Belediyeciliğe yakışır bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda şehrimizin değişimi ve dönüşümü noktasında da Türkiye’de en önemli noktadayız. Belediye Başkanlarımızın gerek kültürel, sosyal, gerekse de fiziki çalışmaları alt yapı çalışmaları, bunların tamamı da göz dolduruyor.” dedi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “İlçe Belediye başkanlarımızı ile bir uyum içerisinde daha fazla yatırımı nasıl yapabiliriz diye bunun çalışması içerisinde olduk. Malatya’yı merkez anlamında daha hızlı büyütmek, daha hızlı geliştirmek, düzenli bir şehir planlarıyla, üst ölçekli planların hazırlanması olsun, yeniden alt yapıların inşası olsun, hem merkezde, hemde bütün ilçelerde, alt yapıda da bu 3.5 yıl içerisinde önemli bir yatırım yapıldı. 2 bin 200 kilometrelik bir alt yapı şuanda büyük oranda tamamlandı veya yılsonu itibariyle 2 bin 200 kilometreye ulaşın bir alt yapıyı kazandırmış oluyoruz.” diye konuştu.
 
banner315

    Yorumlar

Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv