Kamer Genç, mezarı başında anıldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bize FETÖ yaftası yapıştırmaya çalışıyorlar. Bizim içimizden darbeciler çıkmadı. Meclise bomba atanların kardeşleri çıkmadı. Bizim içimizden, onlar Fetullah’a ‘Hocaefendi Hazretleri’ derken, ona ‘FETÖ’ diyen Kamer Genç çıktı” dedi.

22 Ocak 2018 Pazartesi 18:11
Kamer Genç, mezarı başında anıldı
Ağbaba; “Onlar ‘Fetullah’a ‘Hocaefendi’ derken, Kamer Genç ‘FETÖ’ diyordu”

22 Ocak 2016 tarihinde Pankreas kanseri sonucu hayatını kaybeden eski CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, ölümünün ikinci yıldönümünde Tunceli’de mezarı başında anıldı.Anma törenine katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bize FETÖ yaftası yapıştırmaya çalışıyorlar. Bizim içimizden darbeciler çıkmadı. Meclise bomba atanların kardeşleri çıkmadı. Bizim içimizden, onlar Fetullah’a ‘Hocaefendi Hazretleri’ derken, ona ‘FETÖ’ diyen Kamer Genç çıktı” dedi.

Kamer Genç ikinci ölüm yıldönümünde Tunceli’nin Nazimiye ilçesinde Ramazan köyündeki mezarı başında anıldı. Anmaya CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, TBMM İdare Amiri İbrahim Özdiş, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Muğla Milletvekili Nurettin Demir ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaoğlu da katıldı.

Nazımiye ilçesine bağlı Ramazan köyündeki aile mezarlığında düzenlenen anma programı Nazımiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızıçiçek tarafından Kamer Genç'in biyografisi ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genç'i anma mesajını okuyarak başladı.

AĞBABA; “ÖLÜRKEN BİLE YERLİ VE MİLLİ OLMA DERSİ VERDİ”

Anmaya katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Kamer Genç'in tüm yaşantısı boyunca yerli ve milli olduğunu, bu doğrultuda siyaset yaptığını belirterek “Bugünkü birçok tartışmaya baktığımızda Kamer Genç memleketine nasıl sahip çıkılır diye bütün Türkiye’ye hala ders veriyor. Bir seyahatimiz sırasında Ovacık’a giderken, Munzur kıvrıla kıvrıla akıyordu, dedi ki Allah’a dua ediyorum, ölürsem ruhumun bu Munzur’un etrafında gezmesini sağla diye. Toprağına çok bağlıydı. Bu kadar memleketini seven ve bağlı olan bir Milletvekili herhalde gelmemiştir. Her ortamda Tunceli’ye yapılan haksızlığı dile getiriyordu.Tartışmaların yoğun yaşandığı bir dönemde, herkese aslında ölürken de bir ders verdi. Milliliğin ne olduğunu, yerliliğin ne olduğunu bütün Türkiye’ye gösterdi. Millilik öyle anket sonuçlarına bakarak olmuyor. Sevgili eşine bir vasiyette bulundu. ‘Beni doğduğum köyün topraklarına, Tunceli’nin Nazimiye ilçesinin Ramazan Köyüne defnedin, defnederken de Türk bayrağını üzerime serin’ dedi. Öyle defnedildi. Kamer Genç ölürken de ders verdi. Bütün Türkiye'ye yerliliğin ve milliliğin ne olduğunu gösterdi" ifadelerini kullandı.

AĞBABA; “BİZİM İÇİMİZDEN DARBECİLER ÇIKMADI”

Bugün FETÖ yaftasını üzerimize yapıştırmaya çalışıyorlar. Bizim içimizden darbeciler çıkmadı, bizim içimizden Meclis’e bomba atanların kardeşleri çıkmadı, bizim içimizden boğaz köprüsünde kurşun sıkanlar çıkmadı, CHP’nin yakınları içinden bir tek darbeci çıkmadı, 250 şehidin üzerine bir tane kurşun atan yakınımız, akrabamız, hısımımız çıkmadı. Bizim içimizden, birileri Fethullah’a “Hocaefendi Hazretleri” derken ona FETÖ diyen Kamer Genç çıktı. Bir kez daha onu hasretle anıyoruz. Tüm sevenlerine, tüm Türkiye’ye, bugün onun savunduğu değerleri savunmaya devam eden herkese selamlar gönderiyoruz.”ifadelerini kullandı.

ÖZEL; “CUMHURİYET SEVDALISIYDI”

Kamer Genç'in mert ve cumhuriyet sevdalısı olduğunu belirten CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise "Burada günlerce onu anlatsak ondan bahsetsek Kamer Genç'i anlatmış, yeterince anmış, ona olan minnetimizi yeterince ifade etmiş olamayız." diye konuştu. Özel, konuşmasının ardından, Kamer Genç'in Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı bir konuşmayı tabletinden açarak izlettirdi.

Anmada konuşan Kamer Genç'in eşi Sevim Genç ise Kamer Genç'in ülkesini ve vatanını çok sevdiğini belirterek “ Türk, Kürt demeden, hiçbir ayrım yapmadan bütün insanları seven, ülkenin birliğinden, bütünlüğünden yana olan bir tek Tunceli'nin değil bütün Türkiye'nin milletvekiliydi.”İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ve berberindekiler Genç'in mezarına karanfil bıraktı. Mezar başındaki anmanın ardından Nazımiye ilçesindeki Kureyş Baba Cemevi’nde Kamer Genç’in anısına hayır yemeği verildi.   

banner315

    Yorumlar

banner322
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv