İstiklal, istikbal, istikrar ve Türkiye'nin geleceği için evet

Çalık, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum kapsamında AK Parti Gençlik Kolları üyeleriyle bir araya geldi.

02 Nisan 2017 Pazar 23:56
İstiklal, istikbal, istikrar ve Türkiye'nin geleceği için evet
banner83
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Darbelere karşı durmak için, şehitlerimizin kemiklerini sızlatmamak için, milletimiz için, evlatlarımız için, çocuklarımız için, mili iradenin tecelli etmesi için 16 Nisan’da hep birlikte güçlü bir ‘evet’ diyeceğiz” dedi.
Çalık, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum kapsamında AK Parti Gençlik Kolları üyeleriyle bir araya geldi.

“Artık daha güçlü bir Türkiye idealimiz var”
AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığı tarafından Kernek Külliyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Çalık, parlamenter sistemde ‘demokrasi vazgeçilmez’ denildiğini ancak demokrasiden çok fazla taviz verildiğini belirtti.
Çalık, ‘Demokrasiden taviz vermeyiz’ deyip, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu söyleyenlerin milletin iradesine birçok kez darbe vurduğunu ifade etti.
15 Temmuz hain darbe girişiminin olduğu gece genci yaşlısı bütün milletin meydanlarda olduğunu dile getiren Çalık, “Milletin iradesi, o gün millete, vatana, bayrağa, ezana sahip çıktı. Cumhurbaşkanımızın ‘sizleri meydana bekliyorum’ cümlesi hepimizin meydanlara dolmasına yetti ve bütün meydanlar milletin iradesiyle doldu. Demokrasiye vurulmak istenilen darbelere engel olundu. İlk kez Türkiye’de yapılan istenilen darbe, milletin iradesiyle püskürtüldü. Demokrasiye darbe vurmak hadsizliğini yapanlara 15 Temmuz’da gereken cezayı milletimiz verdi. Artık daha güçlü bir ülke idealimiz var. Daha büyük bir ülke idealimiz var” diye konuştu.

“16 Nisan’a güçlü bir ‘evet’ diyeceğiz”
Çalık, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmasını istediklerini, bu nedenle de 16 Nisan’ın büyük önem taşıdığını belirterek, şunları söyledi: “15 Temmuz sonrası yaşadığımız süreç ve uluslararası güçlerin nasıl içişlerimize karıştığını görüyorsunuz. Hollanda’ya bakanlarımızın uçaklarının indirilmek istenmediğini, Almanya’da uçaklarımızın indirilmek istenmediğini ve İsviçre’de cumhurbaşkanımızın şakağına silah dayanan resimlerin asıldığını görüyorsunuz. Vatan haini, her yerde vatan hainidir. Türkiye’de de vatan hainidir, İsviçre’de de vatan hainidir. Onlar orada uluslararası güçlerin maşalarıdır, burada da terör örgütleri uluslararası güçlerin maşaları olarak Türkiye’yi karıştırmaya devam ediyorlar. PKK’sı, FETÖ’sü, YPG’si, PYD’si, DEAŞ’ı hepsi uluslararası güçlerin payandalığını, taşeronluğunu yapıyorlar. Biz milletin iradesini, egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olmasını istiyoruz. Terör örgütlerinin verdiği cevabın ne olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Terör örgütlerine karşı dik duruşu sağlayabilmemiz için, uluslararası güçlere dik duruşumuzu sağlayabilmemiz için, hepimizin 16 Nisan’da güçlü bir ‘evet’ demesi lazım.”
Türkiye’nin geleceği için 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandumda güçlü bir ‘evet’ diyeceklerini kaydeden Çalık, “16 Nisan’a kadar usanmadan, yılmadan kapı kapı dolaşın. Tek tek dolaşın. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ‘durmak yok koşmaya devam.’ Hayır verecek kapıları dahil olmak üzere bütün kapıları çalın, niçin evet vermeleri gerektiğini onlara anlatın. Darbelere karşı durmak için, şehitlerimizin kemiklerini sızlatmamak için, milletimiz için, evlatlarımız için, çocuklarımız için, mili iradenin tecelli etmesi için 16 Nisan’da hep birlikte güçlü bir ‘evet’ diyeceğiz” şeklinde konuştu.

“Kurdukları oyunları başlarına geçireceğiz”
AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ise “Vatan için, millet için her daim canımızı vermeye hazırız. Yeter ki ülkemiz zalimlerin, bu ülke üzerinde oyun kurmak isteyenlerin, fitne fesatın eline geçmesin. Bizi bölmek isteyenlerin, bizi başka kanallara çekmek isteyenlerin, bizi Suriye gibi yapmak isteyenlerin, Irak gibi yapmak isteyenlerin hayallerini kırmak, birlik ve beraberliğimizi daha sağlamlaştıralım diye yeni anayasa, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle beraber daha da güçleneceğiz” diye konuştu.
Kahtalı, Malatya’nın kararının net, oyunun evet olduğunu kaydederek, “Bizim şehitlerimize karşı borcumuz var. Bugün ‘hayır’ cephesine baktığımızda FETÖ, PKK, DHKP-C ve dışarıdaki bağlantılarına, ağababalarına baktığımızda Almanya’sı, Hollanda’sı, İsviçre’si ve benzerlerini görüyoruz. Bunlar hep beraber ‘hayır’ cephesindeler. Bu parlamenter sistemin değişmemesi yönünde gayret gösteriyorlar. Ama milletimiz 11 seçimdir iradesini sağlam bir şekilde ortaya koydu ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Allah’ın izniyle bu referandumda da yalnız bırakmayacak ve onların kurmuş oldukları oyunları başlarına geçirecek” şeklinde konuştu.

“Muhtarlarımız demokrasinin mihenk taşıdır”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, daha sonra İnönü Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ‘Muhtarlık Akademisi’ne’ katıldı.
Burada konuşan Çalık, muhtarların demokrasinin mihenk taşı ve toplumun kanaat önderleri olduğunu ifade etti.
Çalık, muhtarların devlet ile millet arasında köprü görevi gördüğünü belirterek, “Demokrasinin beşiği ve mihenk noktası olan muhtarlarımız, akademik kariyer sahibi olduktan sonra hem sorunlara bakışı hem de çözümünde çok daha farklılık arz edecek ve akademik unvanlı muhtarlarımız olacak” dedi.
15 Temmuz hain darbe girişiminin püskürtülmesinde muhtarların önemli görevler üstlendiğine dikkat çeken Çalık, “Şimdi önümüzde püskürtmemiz gereken çok önemli bit yol daha var. İstikrarlarımız için, istikbalimiz için, milletimiz için, yapılması gereken işlemleri ve çalışmaları sizler çok iyi biliyorsunuz. İstiklal, istikbal, istikrar, Türkiye’nin geleceği için bütün muhtarlarımızla beraber ‘evet’ deyip, yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

“Bu süreci iyi takip edip, yönetmeliyiz”
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğine işaret ederek, bu noktada 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandumun büyük önem taşıdığını kaydetti.
Çakır, Türkiye’nin kalkınma, büyüme döneminde olduğunu ifade ederek, “Türkiye kırılganlıkları bir tarafa bırakıyor. Türkiye bütün nifak tohumlarını, bütün terör unsurlarını, kene gibi yapışmış, kanser gibi bu ülkenin hücrelerine sinmiş bütün yapılardan kurtulma mücadelesi verirken, perde gerisindeki güçlerinde kendini açığa vurması düşündürücü. Bizim süreci çok iyi takip etmemiz lazım. Olayları soğukkanlılıkla, ülkemiz ve geleceğimiz adına iyi yönetmemiz gerekiyor” dedi.  
banner143

    Yorumlar

banner301
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv

banner303

banner304