Güçlü meclis, güçlü iktidar, güçlü başkan diyoruz

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Taştepe Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

04 Haziran 2018 Pazartesi 15:38
Güçlü meclis, güçlü iktidar, güçlü başkan diyoruz
AK Parti İl Başkanı İhsan Koca: "Türkiye'nin yüzyılını şekillendirecek bir seçimin arifesindeyiz"
AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Taştepe Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Malatya'ya 16 yılda büyük hizmetler yapıldığını ifade ederek, "Malatya'ya Onkoloji Hastanesi yapılıyor. Malatya'ya Eğitim Araştırma Hastanesi yapıldı. Malatya'ya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapılıyor. Malatya'ya Fizik Tedavi Hastanesi yapılıyor. Malatya'ya Diş Hastanesi yapıldı. Tüneller, yollar, çevre yolu yapılıyor. Malatya'ya stat yapıldı. Eski stadın yeri Millet Bahçesi olarak tahsis edildi" dedi.
Koca, 24 Haziran'dan Türkiye'nin güçlenerek çıkacağını ifade ederek, "Tek derdimiz içerisinde yaşadığımız vatanımızı, toprağımızı muhafaza edebilmek. Türkiye'nin yüzyılını şekillendireceğiz. Sadece Türkiye'nin değil, Türkiye'ye umut bağlamış nice mazlumların yüzyılını şekillendirecek, umutlarını şekillendirecek bir seçimin arifesindeyiz" şeklinde konuştu.
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise "Buraların ruhunu çok iyi biliyoruz. Rabbim sizlere hizmet etmeyi bize nasip etmiş. Bizler sizlerin hizmetkarıyız. Dertleri çok iyi biliyoruz" diye konuştu.
Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, "Türkiye'de hiçbir belediyenin bizimle kıyaslanması mümkün değil. Temizlik, cenaze hizmetleri, sosyal hizmet standartlarımız Türkiye'nin hiçbir yerinde yok" dedi.

"Güçlü meclis, güçlü iktidar, güçlü başkan diyoruz"

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı, "Daha hızlı karar alabilen, bürokratik engelleri çözen bir sistem olacak. Mecliste güçlü bir parti gerekiyor. AK Parti güçlü meclis, güçlü iktidar, güçlü başkan diyor" dedi.
Kahtalı, 24 Haziran seçimleri kapsamında Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile birlikte Sütlüce, Duranlar, Göktarla, Kırkpınar, Tohma, Karahan ve Yakınca Mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.
Ziyaretlerde konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı, "Nasip olursa bir yola çıktık. Hayırla sonuçlanması için gayret ediyoruz. Bu yol çetrefilli. Karşımızda bir ittifak var; bu partilerin ne olduğunu, ülkemize bir çivi dahi çakmadıklarını ve yapılan hizmetleri engellemek istediklerini görüyoruz. Karşımıza bir cumhurbaşkanı adayı çıkarttılar. Kılıçdaroğlu'nun adayı İnce diye bir arkadaş, kendi partisine genel başkan olmaya layık görmediler. 'Sen bu partinin genel başkanı olamazsın' dedikleri kişiyi, ülkeye başkan yapmaya çalışıyorlar. Bunlar kendi iç meselelerini dahi çözememiş siyasi partiler" dedi.
Kahtalı, ülkede siyasi olarak yaşanan süreçleri anlatarak, "2002 yılında bir lider, 'biz kefenimizi giyip çıktık, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' dedi. O günden itibaren memleketimize, ülkemize hizmet etmeye başladı. Bizim liderimiz 2001'de partiyi kurduktan sonra başörtüsü yasaktı, Kuran öğrenme yaşı 12'den erken girilemez diyorlardı, kat sayı problemi vardı. Bu zulümleri yaptılar. Allah'a şükürler biz bu yasakları ortadan kaldırdık" diye konuştu.
16 Nisan referandumunda sistem değişikliğine milletin 'evet' dediğini ifade eden Kahtalı, "Allah nasip olursa bunu resmiyete dökeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, yüzyıllık bir devlet ancak mazisine baktığımızda 700 yıllık Osmanlı, 250 yıllık Selçuklu geçmişi olan bin yıllık geçmişi olan bir ülke. Dünyaya hükmetmiş, üç kıtada hüküm sürmüş bir ülke. Şuanda da dünyanın en iyi 17 ekonomisi arasında yer alan ve 81 milyon nüfusuyla tüm dünyanın gözünün önünde olan ve dikkat çeken bir ülke. Bu ülkenin 2023 ve 2053, 2071 hedefleri var. Daha hızlı karar alabilen, bürokratik engelleri çözen bir sistem olacak. Mecliste güçlü bir parti gerekiyor. AK Parti güçlü meclis, güçlü iktidar, güçlü başkan diyor" ifadelerini kullandı.

"Meclisteki temsil sayısı, cumhurbaşkanımıza verilen oy kadar önemli"

AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır, "Bizim gücümüz halktan geliyor. Cumhurbaşkanımız hep halkı temsil etti ve dünya lideri oldu. Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirmek için parlamentonun da güçlü olması gerekiyor. Meclisteki temsil sayısı, cumhurbaşkanımıza verilen oy kadar kıymetli" dedi.
Çakır, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan seçimler kapsamında Karaköy, Karakaş, Göller, Bulgurlu, Hacı Halil Çiftliği, Bağtepe, Hacı Yusuflar ve Hasanvarol Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
Ziyaretlerinde 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan seçimlerin önemine değinen Çakır, AK Parti'nin kuruluşundan itibaren görev aldığını anımsatarak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile birlikte sahada yoğun bir çalışma yaptıklarını belirtti.
Çakır, her bölgede önemli çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, "Yaptığımız çalışmaların başında önce bölgeyi geliştirmek, kırsaldaki mahallelerimizin ulaşımını sağlamak, alt ve üst yapıyı yapmaktı. Hizmetleri kırsala yaymaya gayret ettik. Merkezde de ciddi bir değişim ve dönüşüm oldu" dedi.
24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan seçimin Türkiye için büyük öneme sahip olduğunu dile getiren Çakır, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu seçimin önemini milletimiz iyi görüyor ve izliyor. Cumhurbaşkanımızın mücadelesini herkes görüyor. Güçlü bir parlamentoya bu dönem ne kadar ihtiyaç var ortada. Bizlerin daha hızlı karar alabilmesi, daha bürokratik işlemlerin azalması, alınan kararların daha hızlı uygulanabilmesine yönelik Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş kararı alındı. İlk defa seçime gidiyoruz. Burada cumhurbaşkanıyla meclis ayrı ayrı oylanacak. Çok hızlı bir karar alma kabiliyetiyle Türkiye, gelişimini sürdürecek."
Çakır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinin güçlenmesi için parlamentonun da güçlü olması gerektiğine dikkat çekti.
Siyasi ve ekonomik olarak hem içeride hem de dışarıdan Türkiye'ye karşı saldırıların olduğunu ifade eden Çakır, "Bir Haçlı Seferi var. Türkiye ekonomik olarak güçlü olmak zorunda. İçeride de siyasi gücü yakalamak zorunda. Bizim gücümüz halktan geliyor. Cumhurbaşkanımız hep halkı temsil etti ve dünya lideri oldu. Cumhurbaşkanımızın elini güçlendirmek için parlamentonun da güçlü olması gerekiyor. Meclisteki temsil sayısı, cumhurbaşkanımıza verilen oy kadar kıymetli" diye konuştu.

 
banner315

    Yorumlar

banner334
Hava Durumu

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Arşiv